atarionline.pl Problemy Drugiej Strony -Na wesoło - - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2016
     
    Fragment tekstu z forum "C64 Power" Bulwersum MaXimuS PrOteStUm !!!!


    "Zmiana nazwy serwisu z C64 Power na C128 Power

    Właśnie Commodore 128 a nie C64 jest pogromcą małego aTARI!

    Dlaczego posiadacze ciepłych bułeczek C64 nie doceniają C128? Przecież tylko dzięki niemu sprzęt C= nie jęczy pod butem małego aTARI 130 XE!

    Komodorowcy 64, wyobraźcie sobie taką rzecz: C128 nigdy nie powstał, a aTARI 130XE jest górą, bo nie równoważy go C128! Dlatego przesiadajcie się z C64 na C128! Dopiero wtedy żaden skośnooki wam nie podskoczy.

    Dla mnie C64 to taki sam sprzęt jak PET, czy VIC, bardzo fajny, ale parametrami gorszy od C128 (niestety od deski do karate spod znaku 130 XE także - mniejsza pamięć) Dopiero C128 coś znaczy! Tylko on, a nie poprzednie modele zapewnia firmie CBM przewagę nad małą atarką. Dlatego niech posiadacze C64 wreszcie docenią wkład C128 w zwycięstwo nad chińskim cesarstwem aTARI. Gdyby nie C=128, syf 130 XE byłby górą. Ale na szczęście istnieje C128!

    Dlatego nazwać tą stronę C64 Power, to tak jak nazwać ją VIC Power czy PET Power. Królem sprzętu CBM powinien być C128, bo to on, a nie C64 jest najlepszy. C128 zawiera w sobie C64 plus dodatkowe funkcje. Więc przypomnijcie sobie zapomnianego króla sprzętu Commodore i niech starsze modele ustąpią mu miejsca... Wkońcu to właśnie C128, a nie poprzedni model zmiażdzył złowrogą potęgę aTARI 130 XE! ".


    ... no nieźle się uśmiałem :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    "Przy okazji w wolnym czasie trzeba będzie uzupełnić materiały na temat wypadku w Smoleńsku, ten samolot, co spadł z bratem na pokładzie... był królem podobno, a drugiemu nie bardzo się to podobało, bo nie mógł rządzić... jego brat miał władzę i w ogóle nie chciał się z bratem dzielić, jak tak można w ogóle? Straszne tragedie...

    Ale wtedy od razu powiedzą, że zabiłem brata i natychmiast, od razu, nawet bez żałoby, rwę się do władzy, aby szybciej, jak w tych systemach finansowych niemieckich, ten nie żyje, ten nie żyje, następny... ile mamy z ubezpieczenia? Kto płaci? Gwarantowane? Kto gwarantuje? Kto ubezpiecza gwarantującego? Źródła finansowania gwarantującego i gwarantujący gwarantującego...
    Hmm... kurde, to chodzi o Polskę... ja też chcę sobie wreszcie porządzić... a nie jak jakiś kartofel wypierdek... dobrze, że to jego wyzywali, nie mnie, ha, ale śmieszne..."

    "kolega" się rozkręca ;-)

    "W trosce o niepełnoletnich, sugeruje się zainstalowanie na komputerach, z których zamierza się korzystać ze stron, profili oraz domen związanych i materiałów dowolnych - Filtru Rodzinnego... Życzę Miłej Lektury (jak zawsze) i Przetrwania... Myślę, że warto spróbować... dla zahartowania ducha i ciała i rozumu i psychiki i ... oby przygody życiowe i każde kończyły się Happy Endem zawsze, wtedy OK. Innych zakończeń nie polecam Broń Boże, dlatego ostrzegam na wstępie, jak zawsze przed czasem, oczywiste, inaczej edukacji by nie było, a i bezpiecznie na pewno, oczywiste. Miłej Lektury, jedynie dla rozumnych istot, reszta bez znaczenia, ostrzegano, oczywiste. AmenDS`."

    No to by było na tyle , zapewne dostanie mnie się teraz za temat ,jednakże nie wypadało by ,bym się tym z wami nie podzielił:-) Filtr jak widać zmienił branże i ma się dobrze ;-)
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Dec 2016
     
    Cóż, klapki na oczach niektórych użytkowników C= tkwią widać do dnia dzisiejszego.

    Przecież wiemy wszyscy, że król jest jeden i zwie się Amiga.
    Choć dziwny to król, który wyrósł z ciała Atari i przyjął nazwę Commodore :)
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime18 Dec 2016
     
    Btw. szkoda, że nie zapodałeś linka, Irata4. Można by się przyjrzeć, czy to jacyś aktywni goście, czy raczej jakieś forumowe "szczekacze", co tylko kalają własną scenę.

    Swoją drogą, na AtariAge można od jakiegoś czasu zaobserwować fajny trend przybywania gości ze sceny komodorowskiej i robienia również na Atari , fgoście robią dema, gry itd. czasem chociaż rzucą jakimś rozwiązaniem. Że tak nieśmiało wspomnę o TMR, czy popmilo. Można? można! :)
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    Wygląda na to, że IRATA4 odkopał wątek z 2003 roku :)
    ->link<-
    (edit: to chyba nie do końca to, IRATA4 może napiszesz skąd)

    Miker dzisiaj takie czasy, że każde retro jest fajne. Obojętnie czy chodzi o sprzęty Z80 czy 65xx. Jedynie intel jak zawsze niepopularny :F
    (...) i robienia również na Atari
    komodorowcy zawsze "robili" na Atari ;)

    BTW ostatnio rozmawiałem z chłopaczkiem z roboty 22 lata, zgadaliśmy się na temat retro itp pytam się co miał za sprzęt a on na to "wiesz, to było pierwsze Pentium!" ...
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    ... z 2005 r ,przypadkowo to znalazłem i śmiać mnie się chciało ,no bo co za różnica czy 65XE czy też 130XE a nawet starsze modele w zasadzie te same bebechy inaczej rozmieszczone ,poza tym jak można porównywać komputer na który praktycznie nie było oprogramowania i pisać że jest "lepszy "na podstawie samych parametrów przy marnej sprzedaży ... niby można ale jaki to ma sens ... ,Atari na tych samych bebechach z dodaną pamięcią potrafi już cuda czego przykładem jest PANG .
    Co z tego że C128 jest "lepszy" - takie komputery już niemodne,poza tym i tak nie ma GTIA;-) i marne 16 kolorów -Atari zrobiło mocniejszy sprzęcik 8Bit z adresowaniem 16 bitowym do tego mieści się w kieszeni ;-p.

    ->link<-

    Czasami fajnie poczytać fan bojowe wypowiedzi osób nie mających dostatecznej wiedzy o sprzęcie którego zawzięcie bronią.

    Ps. Smaku żyje i chyba nie wyzdrowiał ;-)


    No i najlepsze na koniec :
    "Dla zainteresowanych samodzielnym przygotowaniem Emulatora Atari 64-bit, zadanie zawsze podstawowe obligatoryjne przed dalszą pracą:"
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    Faktycznie fajnie się to czyta :D
    Nie wspominając o tym że C128 ma więcej klawiszy...


    edit> jednak lektura Smaku jest lepsza
    Rozbudowa układu graficznego Atari 8–bit do Atari 64–bit ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2016 zmieniony
     
    " Popieram protest, życie bez dowcipów o Atari straciło sens."

    równowaga musi być ,jak widać bez nas by wyginęli .
    @ TheFender
    Dobre,dobre :-)

    to też jest dobre ;-)
    ... "Czyli wnioskując => Atari XL/XE wyświetla filmy DVD i VHS z jakością 50 klatek na sekundę w rozdzielczości 320x192 albo większej nawet... hmm...

    Czyli Atari to odtwarzacz DVD lub VHS... super. Lubię to... trzeba przygotować STREAM => na ANTIC... 50 programów na sekundę... i RUN<RETURN>

    READY
    []
    "
    Jegomość pisze sam do siebie ....

    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Dec 2016
     
    Dla mnie ci commodore'owcy są jacyś tacy zagubieni...
    ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Dec 2016 zmieniony
     
    a ja tam takich zakręconych ludzi doceniam, jeśli są wyjątkowo zawzięci mogą zmajstrować coś ciekawego, jak np. to: ->link<- :)))))))))))
  1.  
    Well,

    maybe the DVD / VHS comment was made because of Avery Lee `s A8 video player for SIDE:

    ->link<-

    (There is also a PAL version for 50 fps.)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2016
     
    @Pin - to nawet nie tyle zakręcona osoba, jak po prostu chora na schizofrenię. Jak widać, taka choroba nie przeszkadza w byciu kreatywnym.

    Development for TempleOS began in 2003 after Davis suffered from a series of manic episodes that left him briefly hospitalized for mental health issues.[1][4]
    Davis is a former atheist who believes that he can "talk with God" and that God told him the operating system he built was God's official temple. According to Davis TempleOS is of 'Divine' intellect due to the inspired nature of the code. According to Davis, God said to create the operating system with 640x480, 16 colors display and a single audio voice.
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    Cóż, w takim razie nie pozostało nic innego jak cierpliwie poczekać na Atari64 :F

    READY []
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    Potem jakiś półgłówek powie, że facet był wizjonerem daleko wybiegającym poza rzeczywistość.
    • 15:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    przeczytałem ten fragment:

    … i umie nawet sam sobie przygotować swoją DL do zrealizowania dzięki procedurom swoim w ROM własnym ANTIC–64 ROM – np. 3D, 4D, VR, Movies, wszystko tam jest, wystarczy dać info na DL jako rozkaz skoku do procedury ANTIC i ANTIC sobie skacze, sam sobie robi DL, a potem sam ją sobie wykonuje, sam wszystko robi, wystarczy powiedzieć co, oczywiste… no właśnie…

    życie po tym już nie jest takie "oczywiste".
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Dec 2016
     
    Gotowe i READY[] - 1KB max.
    • 17:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Dec 2016
     
    @sun: facet tworzy świat równoległy z zapałem godnym chińskiego pracownika. A jeśli chodzi o treść to jest materiał dla jakiegoś doktora na habilitację z psychiatrii.
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime30 Dec 2016
     
    Ja wiem i rozumiem, czytałem jego elaboraty wcześniej na forum. Ale zebranie tego w 1 miejscu, tworzy dawkę takiej mocy, że ryje beret.
    A że materiał na publikację naukową, to zdecydowanie się zgadzam.
    • 19:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime30 Dec 2016
     
    zawędrowałem na jego stronę....

    ->link<-

    koniec internetu
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    ->link<-

    Jedno słowo i niezła debata ;).Teraz to ja juz nie wiem czy chce na A8 te Prince of Persja ...moim zdaniem nie był, nie miał brody i blondyn.Wiec chcę,.
    • 21:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    @IRATA4: zerknąłem iiii... spokojnie, tam zaraz debata :) Zauważ, że ktoś założył konto i napisał z niego 2 (słownie DWA) posty. Tzn ten pierwszy i ten ostatni. W myśl zasady uderz w stół a odezwą się nożyce - do boju wkroczyły następujące narzędzia krojące:

    osobnik#1 994 posty (wrodzone poczucie chómoru)
    osobnik#2 3442 (!) posty (nauczyciel)
    osobnik#3 365 postów (licznik)

    Trzy osoby, zasłużone dla forum (i zapewne dla polskiej sceny c64). Pokazali temu komuś gdzie raki zimują, pokazali mądrość, wreszcie uzmysłowili gdzie jest i z czym przyszedł. +10 do chwały(samo).
    Dla równowagi odezwało się też kilka innych osób, udzielając odpowiedzi wyłącznie w temacie i nie wdając się w bijatykę.
    I tak IRATA4, książę Persji nie był islamistą. Islamiści nie narażają życia i nie organizują sobie wyprawy survivalowej dla uratowania ukochanej kobiety uwięzionej przez ... No chyba właśnie przez islamistę ;)


    Taaaa, problemy drugiej strony ...
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    no właśnie, a unas wojny między swemi
    • 23:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    E tam, jakie wojny. Czasami mocniejsza przepychanka i tyle.
    Nigdy nie spotkałem się tutaj z tak głupią reakcją na komentarz jak w tym poście co podlinkowałeś. Dlatego tak często zaglądam tutaj, a tam nie bywam wcale. Może to też dlatego, że scena c64 jest mi zupełnie obojętna (choć tam czasem demo jakieś obejrzę).
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2017
     
    chciałem rzucić takie hasło tutaj i zobaczyć co by się działo ale nie lubię grać w takie gierki z ludźmi których szanuję i lubię .
    • 25:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Feb 2017
     
    To nie jest moje ogłoszenie, ale zerknijcie :)
    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Feb 2017
     
    To wszystko wyjaśnia ...Atari pomaga konkurencji ,albo zamiast na Atari to na C-64 wydawali przez pomyłkę gry ,dlatego na C64 jest ich Masa a na Atari głośnych pozycji stosunkowo mało ...



    ;-)