atarionline.pl Emulator Atari w Zegarku - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2017
     


    No to teraz kwestia czasu aż emulator Atari ktoś na tym odpali ,bo przecież ten emu nesa to raczej nie port ,nie obchodzi mnie że nie wygodnie się gra , ale Atari w zegarku to niezły bajer no kto by nie chciał ,ja co prawda zegarków nie noszę ale chyba zacznę .

    Kuźwa muszę mieć Atari w zegarku :-).

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Jan 2017
     
    A nie wystarczy zegarek w Atari?
    • 3:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime29 Jan 2017
     
    skoro ja już dawno gram na Atari w smartfonie, to w czym problem, żeby było w zegarku? Szczególnie jak są takie wynalazki jak smartwatch
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Jan 2017
     

    IRATA4:

    Kuźwa muszę mieć Atari w zegarku

    Jak to zrobić:
    1. Sprawdź, może ->link<- da się zainstalować na zegarku z Androidem.
    2. Jeśli nie, skontaktuj się z autorem tej aplikacji i poproś o taki port.
    3. Gdy port powstanie, podziękuj autorowi.
    4. Kup taki zegarek.
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    Wyobrażam sobie sterowanie na tym zegarku, to musi być naprawdę śmieszne :)
    • 6: CommentAuthormarekp
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @TheFender: ->link<-

    Ja raczej obawiał bym się o baterię. 30min gry to chyba byłoby max.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jan 2017 zmieniony
     
    @ 0xF napisałeś mi instrukcje postępowania ;)?,dzięki.

    Właśnie myślę że się da , ... a tak trzeba kupić w ciemno .

    Fajny gadżet ,ale mimo wszystko fajnie mieć Atari w zegarku .
    ...mam nadzieje że z 40min chociaż pochodzi ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @marekp: no ładny brelok, i co :) Kuriozum polega na tym, że nawet z takim hipsterskim gadżetem jak ten mikropad sensowne granie wymaga odpięcia zegarka i postawienia gdzieś przed nosem (np na stole).
    Tzn źle napisałem, sensowne to nigdy nie będzie (choćby przez mikro wielkość ekranu).

    Jako ciekawostka :)
    • 9: CommentAuthormarekp
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @TheFender: Dlaczego? Właśnie przekręciłem na nadgarstku zegarek tak, że dłońmi mógłbym operować na padzie. Tak mi się wydaje bo nie miałem tak małego kontrolera w rękach. Przecież nie o ergonomię i bicie rekordów w moon patrol tutaj chodzi. Zegarek na ręce, pad przy kluczykach, lupa przy oku i tadam! Pykasz w River Raid :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    Pewnie ma jakies fajne funkcje i mazna by go fajnie spersonalizowac ... muzyczki Atari z zegarka ...itp . No i darmowa inwigilacja ;-p
    • 11: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    Atari w zegarku? Ale po co? :)

    Swojego czasu myślałem bardziej np. o Atari na smartfonie z klawiatura qwerty (fizyczna), ale z paroma twistami (bo emulatory już przecież są):
    - dedykowany smartfon tylko i wylacznie do emulowania Atari
    - mocno zmodyfikowany Android, obcięty z większości funkcji typu SMSy, dzwonienie, gpsy, sresy, itd. ale za to bootujacy sie bezposrednio do emulatora w czasie ponizej 10-15 sekund od nacisniecia power-on (realne), ale po co? ano po to zeby miec takie Atari w kieszeni, zeby nie drenowalo baterii jak sie nie gra (w trybie idle).
    - tak samo szybki albo nawet szybszy shutdown
    - zachowywanie stanu ostatniego (proscizna, bo emulatory juz to wspieraja),
    - klawiatura qwerty, a nie onscreen, bez koniecznosci mapowania zeby sie dalo np. programowac, bawic efektywnie dosami, itd. koniecznie z arrow buttons.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    No tak ,mnie mobilnie wystarczy emu z Psp ale jako bajer moglo by byc o ile sensownie by działało.
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @marekp: dobrze, wiem że się da. Nie musisz przekręcać zegarka, wystarczy że zastosujesz układ dwu luster. Jeśli zastosujesz lustra powiększające zyskasz efekt bigscreena ;)
    Ew. wersja lowcostowa, grasz do zwykłej szyby i przechodzisz moon patrol w lewo :D

    A poważnie, jak już zauważył kolega tomaswoj: po co ?
    • 14: CommentAuthormarekp
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    "jak już zauważył kolega tomaswoj: po co ?"
    Takie pytanie na grupie zajmującej się komputerami sprzed 30lat uważam za niestosowne.
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime30 Jan 2017 zmieniony
     
    @marekp: uważaj jak chcesz, dla mnie to jest po prostu bez sensu. Równie dobrze można skompilować emulator na androidową lodówkę, gdzie będzie to miało większy sens bo jest ekran duży i do piwa blisko :)
    • 16: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    @tomaswoj: Smartfony z qwerty wymiatały, miałem trzy (z czego najlepiej wspominam Xperia Pro), niestety już ich nie produkują (Blackberry pomińmy milczeniem). Tylko nie rozumiem, po co nosić Atari bez funkcji smsów, a w drugiej kieszeni telefon do smsów?
    • 17: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    Po co? Dla szpanu. Ktoś cię pyta "która godzina?", a ty odpowiadasz: "zaraz ci powiem, jak tylko mi się Sparta zbootuje".
    • 18: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jan 2017
     
    IRATA4
    Podobno unikasz emulatorów?
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2017 zmieniony
     
    Unikam , nie gram na nich ,czasem muzyczek posłucham albo w pracy jakieś demo odpalę,trudno żebym się ograniczał z powodu braku realnego sprzętu w miejscach w które z jakiś powodów nie mogę go zabrać ...na plaży w Gdańsku miałem Atari i grałem w Moon Patrola pod molo ,a ilu gapiów było... gdybym z lapkiem siedział to nikt by uwagi nie zwrócił ...

    ... martwi mnie to że na zlotach coraz więcej osób z emulatorów i Pc korzysta ,powinno być to surowo negowane .
    • 20: CommentAuthormarekp
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    @TheFender:"Równie dobrze można skompilować emulator na androidową lodówkę, gdzie będzie to miało większy sens bo jest ekran duży i do piwa blisko :)"
    No i super! "Po co?" Dla zabawy. Dla hobby. Dla sprawdzenia czy można to zrobić. :-)
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    ciekawe czy na komputerze w aucie mozna uruchomic jakas zewnetrzna apke... :D
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Jan 2017 zmieniony
     
    xxl chcesz grać w road race na ekranie od zegarów? :)
    No chyba, że nowocześniej w gta
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    nie. uruchamiasz emulator na ekranie w aucie a zamiast joya masz te guziory na kierownicy :D

    jedziesz sobie spokojnie autostrada i rzniesz w DeathChaseXE ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Na A8 mozna by zrobić GTA ,w sumie to nawet jest ,szkoda ze kulawe (N.Y.C.).
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    ataroskie GTA: ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Odnośnie emulatorów to fajnie gdyby powstał emulator Atari pozwalający na grę online w grach na kilku graczy ,automatycznie sprzężony z HI Score , z wbudowanym komunikatorem głosowym do tego wszystkiego korzystający z zasobów AOL i normalnie wydany w Box/ie z słuchawka w zestawie i to by było coś fajnego .
    Ale jest jak jest .
    • 28: CommentAuthormarekp
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    A czy emulatory Atari mogą strumieniować obraz?
    • 29: CommentAuthor0xF
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Dla autora Altirry dodanie strumieniowania wideo to byłaby bułka z masłem, o ile już tego nie zrobił.
    • 30: CommentAuthormarekp
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    Może to jakiś pomysł na granie "po sieci" bez ingerencji w kod gry. Odpalenie emulatora na serwerze, strumieniowanie obrazu i dźwięku (niska rozdzielczość) do (raptem) dwóch komputerów i oczekiwanie na "sygnały" położenia dżojstika. Tak wiem, opóźnienia. Ale może nie były by aż tak duże żeby nie dało się grać.
    Hmmm... Z ciekawości podepnę KVM IP do MISTA i zobaczę...
    • 31:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @maly_swd, na Atari nie ma i nie będzie zegarka, więc Atari w zegarku jest uzasadnione;)

    @xxl, to jest pomysł! Które auto ma Androida? Windows jest chyba we Fiatach i VW:)
    • 32: CommentAuthorBanan
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @kris3d
    jak to atari nie ma zegarka?
    do dzisiaj pamietam: komorki numer 20, 19 i 18
    20 rosla co 50 o 1 sekunde. po wyzerowaniu 19 o jedno oczko w gore. nastepnie 18.

    napisalem nawet kiedys programik co pokazywal czas. cale 2 czy 3 linijki w basicu :D
    • 33: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @kris3d: Taki "zegar" był kiedyś wyemitowany w audycji "Radiokomputer". Jeden z nielicznych programów które mi się udało wczytać :-) Program był w BASICu i jedyną rzeczą którą robił było wyświetlanie godziny. Pamiętam, że nawet prowadzący śmiali się, że to sposób na "bardzo drogi zegarek".
    • 34:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    Najlepsze zegary sprzedawali kiedyś w latach 90 Rosjanie na targu. Miały duży wyświetlacz LCD z zielonymi cyframi i zasilane z gniazdka. I spieszyły.
    Bo radzieckie (made in cccp) wszystko było największe i najszybsze :D
    • 35: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @TheFender: Czy te zegary przypadkiem nie liczyły czasu na podstawie częstotliwości w sieci zasilającej (teoretycznie 50Hz)? Bo i takie były.
    • 36: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Feb 2017 zmieniony
     
    W Basic-u... jak to pisali zajmuje się cały komputer - czyli użycie określenia "drogi zegarek" jest uzasadnione, a do tego wykonanie programu zabiera czas, więc nie jest zbyt dokładne. Pamiętam taki wskazówkowy, który chciałem przenieść w 3D... nawet zrobiłem prosty model, który można obracać :)

    Miałem taki rosyjski zegar - dodatkowo miał gniazdka do podłączenia chyba trzech urządzeń, które można było programowo włączać i wyłączać... minusem była niewygodna obsługa (bez znajomości języka było ciężko), nie pamiętanie ustawień i najgorsze - brzęczenie podczas pracy...

    Są już chińskie zegarki, które mają wbudowanego całego smartfona i można na nie dzwonić na osobny numer :)
    • 37: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @QTZ: ZTCP ktoś bawił się doświadczalnie pętlą. Pewnie trochę mu/jej zajęło ustawienie tego "zegarka" :-)
    • 38:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    @marekp: tak, dokładnie to było powodem :)
    • 39: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime1 Feb 2017
     
    Z tym ATARI pod molo w Gdańsku faktycznie dałeś czadu. Mimo to rozważ fakt że ten sprzęt fizyczny kiedyś padnie :( Ile to ma lat 20-30 ?. Tylko dzięki takim stronom jak TA to się jeszcze kręci. WIRTUALNIE :).
    • 40: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Feb 2017 zmieniony
     

    kris3d:

    na Atari nie ma i nie będzie zegarka, więc Atari w zegarku jest uzasadnione;)

    Radzę się dokształcić: ->link<-
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2017
     
    ... w SIDE mam zegar z podtrzymywaniem bayeryjnym .
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2017 zmieniony
     
    atariki50
    ... jak padnie to zrobimy zrzute na wznowienie produkcji,kto jest za ???
    Moje egzemplarze maja się dobrze,myślę ze ze 20 lat to jeszcze wytrzymaja na spokojnie .
    • 43: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime2 Feb 2017
     
    IRATA4
    Jesteś optymistą to dobrze. I niech tak zostanie.
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Feb 2017
     
    ... nie ma co się martwić ,Mamuty klonują to Atari produkcji wznowić nie można ?

    Tak poważnie to doceniam emulatory i bardzo dobrze że są jednakże nie mogą konkurować z oryginalnym systemem i tyle ,oczywiście mówię o osobach które miały kontakt z oryginalny egzemplarzem bo tylko tacy będą za tym tęsknić ,oglądałeś Artificial Intelligence .
    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Feb 2017 zmieniony
     
    Proszę bardzo :)



    • 46:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Feb 2017
     
    W Pongu doskonale rozwiązano problem ze sterowaniem :)
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Feb 2017 zmieniony
     
    Brawo Larek ,tego szukam ,mozesz podać jakieś namiary na ów sprzet?... albo nie dawaj ...zrobimy biznes;).Ostatnio zamawiam różne wynalazki z Chin ...
    • 48: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime11 Feb 2017
     
    Qrcze, rozdrapałem starą ranę i pogrzebałem przy okazji. Taki PocketCHIP wygląda obiecująco. Boottime można zoptymalizować do ok. 20s podobno. Klawiaturę ma. ale ma też sporo dodatkowych wejść/wyjść więc dałoby się pewnie jakiegoś gamepadowego kontrolera dołożyć. No i kosztuje raptem $70. I pełny ARMowy linux tam jest, więc nie powinno być problemów ze sportowaniem Atari++ tudzież A800.
    • 49: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Ten smartzegarek Atari wygląda(dla mnie nieźle). Gdyby nie to, że smartzegarki i zegarki u mnie zasadniczo leżą to bym zamawiał. Swoją drogą niezły cennik tam mają bodajże pierwsze były po 50, a teraz są po 179 przy uwzględnieniu 20 zniżki. Normalnie podwyżki jak na Vampire do Amigi :-)