atarionline.pl SATANDisk - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Czy ktoś mi podpowie w jaki sposób mogę podczas uruchamiania SATANDisk wybrać inną partycję niż C (załączony obrazek). Przy uruchamianiu komputera na chwilę miga mi ten ekran i automatycznie uruchamia się na partycji C "dysku twardego".
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Apr 2017
     
    bo partycja ma ustawiony boot? :)

    Jeśli zmierzasz po prostu do tego, by mieć więcej niż jeden konfig (bo coś mi się tak wydaje) to zainteresuj się programem XBOOT III. Jeśli to nie oto chodzi, to odpal hddrivera i znajdź opcję do ustawiania partycji boot i sobie to zmień.
  2.  
    Kompletnie się na tym nie znam. Po raz pierwszy mam do czynienia z takim urządzeniem. Nie wiem jak się to obsługuje. Mogę prosić o link gdzie to będzie przystępnie pokazane jak mogę zmieniać startującą partycję? A może najlepiej mieć jedną dużą partycję na której mogę mieć wszystko od razu?
    • 4:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime15 Apr 2017
     
    gsgalezowski: ja na swojej maszynie /Ultrasatan/
    Mam kilka partycji:
    "UżyDki", Gry, Dema, Muzyka, Grafika
    Jedną główna botującą z zamontowanym XBOOTem. Tam sobie ustawiasz profile, co ma startować przy botowaniu:
    - np. Gry - goły system bez ACC z okienkiem na desktopie prowadzącym do dysku D
    - np. Muzyka - do dysku z muzyką, plus opcje dodatkowe np. player w ACC, Control do konfigu dźwięku
    ALE ZAWSZE jest jedna partycja startowa. U mnie po bożemu C :)
    Ogólnie zapodaj sobie tego XBOOTa i obadaj opcje. Naprawdę fajne narzędzie.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Apr 2017
     
    .. i jak już zamęczy Cię super szybki transfer satana, to wymień go na usatana :)
  3.  
    Wydawało mi się, że kiedyś jak się tym bawiłem to przy uruchamianiu komputera naciskałem coś i się uruchamiało na wybranej partycji (C, D, E, F). Teraz próbowałem to gdy przytrzymuję np. D, E lub F to przechodzi na wciśniętą pozycję jednak po uruchomieniu nadal jest te C. Może mam tylko jakieś fałszywe wspomnienie tego co kiedyś z tym robiłem.
  4.  
    Już wiem jak to zrobić. Zobaczyłem na youtube jak to się robi. Nie wiedziałem, że trzeba zainstalować określoną literkę i pojawia się partycją, która mnie interesuje.