atarionline.pl Atari 1040STe wyjście RF - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime20 Apr 2017
     
    Witam
    Stałem się posiadaczem Atari 1040STe. Kłopot mam już na początku bo po podłączeniu przez RF nic nie widzę na ekranie telewizora. Pytania:
    1. czy to będzie na tym samym kanale co np Amiga albo C64 podłączone przez RF?
    2. Czy jak kupię kabelek do monitora z końcówką SCART po drugiej stronie to będę mógł podłączyć do normalnego telewizora/monitora PAL? Jakie tryby to obsłuży?

    Z góry dzięki za pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthormicromax
    • CommentTime20 Apr 2017 zmieniony
     
    1 bedzie na innym kanale
    2 obsluzy low i mid w kolorze, tak mozesz podpiac do tv czy lcd
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Apr 2017
     
    RF'a ogólnie nie polecam ze względu na fatalną jakość obrazu. A co do reszty - punkt 2. przedmówcy.
    • 4:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime21 Apr 2017
     
    dzięki. sprawdzę później.
    Oczywiście celuję ostatecznie w monitor przez SCARTa

    ale jak już jestem przy klawiaturze to kolejne pytanka:

    3. Jakie akcesorium najlepiej kupić jako dysk HD? Zasugerowałem się Satanem od Lotharka ale nie znam się zupełnie. przychodzę z innego świata. ;)
    4. jak przygotować sobię kartę SD pod satana. Próbowałem googlować ale nic znalazłem konkretów. Wiem że na amidze karty SD/CF trzeba odpowiednio pod emulatorem przygotować. Czy tutaj tak samo?
    TIA
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Apr 2017
     
    nie Satana, tylko Ultra Satana. Satan jest koszmarnie powolny.

    Tak na start to nie wiem, czy przypadkiem Lotharek nie udostępnia na start obrazów kart SD. Dopytaj.