atarionline.pl Nowa gra od gorgha - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 May 2019
     
    Przydałoby się kiedyś odpalić atarkę na czymś sprawdzonym, bo na zwykłym iluśletnim LCD 32" Sony BRAVIA to z lekka ssie. :(
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 May 2019 zmieniony
     
    Dracon: mam LCD LG Flatron M237WDP z 22 cale, korzystam z 2 złącz Scart w monitorze, jakość obrazu moim zdaniem ok.
    Tymczasem mały postęp, wybór kierunku uderzenia.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 May 2019
     
    A czy nie mogłoby być tak, żeby piłka z grubsza utrzymywała środek pola, a to ono głównie by się poruszało?
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 May 2019
     
    hm, to by znaczyło, że teren ciągle się porusza, a jak jest w ruchu gra dużo traci na czytelności
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 May 2019
     
    W wersji z jeepkiem było dość czytelnie. Obecnie to przesuwanie ekranu i zatrzymywanie piłki momentami jest komiczne, zawłaszcza jak piłka się turla na skraju kilku ekranów..
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 May 2019
     
    no bo to jest mało czytelne , tu by się jakieś cieniowanie Gourauda,tyle że to już nie Atari ,ale można z tego wybrnąć , na przykład jakby kropki określające teren zrobić ciemniejsze niż tło , teraz jest odwrotnie , powinno być czytelnie ,bo przecież piłka i jej ruch są najważniejsze a tak się ciut zlewa z punkcikami .

    Ale nie chcę komentować bo golfa nie czuję ,tzn gra może być wypaśna ale nie chcę się mieszać ,nie znam się na golfie ani grach golfowych ,choć grałem , zawsze podobało mi się rysowanie terenu , animacja i realizm,no i poczucie jakby wolności tzn że duży teren .

    Tutaj taka siatka z terenem mogła by być jakąś dodatkową wskazówką , bądź po oddaniu uderzenia mogła by włączać się i w 3D obrazować lot i trajektorię lotu piłki ,ukształtowanie terenu .
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 May 2019
     
    mav: chyba tak zostanie jak jest, inaczej byłoby dużo z tym kłopotów
    irata: kropki ciemniejsze są mniej czytelne
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 May 2019 zmieniony
     
    pograłem troszkę na Atari i zielone tło powodowało,że wszystko było mało czytelne, z czarnym tłem szło wyczuć kształtność terenu i to na dużym monitorze,po chwili oko się przyzwyczaja i wyłapuje górki i dołki, myślę, że gra będzie całkiem udana
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 May 2019
     
    Moim zdaniem calkiem czytelne.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2019
     
    ukształtowanie czytelne , ale piłeczka zlewa się z kropkami ,jest za mało od nich różna , trza pokombinować z odcieniami tła i podłoża ,piłki do golfa najczęściej spotykane to białe i żółte ,chyba od koloru zależy ich twardość i chyba od terenu ...
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 May 2019
     
    Proponowałbym spróbować jednak cieniowanie - w terenie można by użyć 3 odcieni kropek:
    1. albo jak w algorytmie emboss (to bardzo szybki algo) - AFAIR użył go Fox na całym ekranie w wersji Ponga.
    2. albo jak na mapach ->link<- , czyli spadek w jednym kierunku to jaśniejsza kropka, spadek w przeciwnym kierunku - ciemniejsza.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 May 2019
     
    Ciekawe czy można by to wycieniować jakimś szumem ,natężenie szumu rysujące wysokość- obszary niższe -gęstsze,wysokie rzadkie.,Albo Gouraud ,ale chyba się nie da mimo ze w demkach jest .
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 May 2019 zmieniony
     
    przez 3 dni siedziałem nad symulacją odbić piłki w swobodnym locie a nie turlaniu się po ziemi i chyba się udało, dla każdej współrzędnej trzeba było obliczyć kąt odbicia wg poniższego wzoru
    Rx= Vx - 2 * N.x * (Nx*Vx+ Ny*Vy + Nz*Vz) / (Nx*Nx+ Ny*Ny + Nz* Nz)

    co nie było takie trywialne na Atari :)
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 May 2019
     
    next level - symulacja momentu obrotowego piłki, żeby się ładnie turlała... od lat marzę o jakimś prostym wzorze, ale nic nie znajduję... gdy piłkę traktuje się jako punkt fizyczny to od razu widać, że to ściema...
    oczywiście w tej grze można to olać - piłeczka do golfa jest dość lekka, ale pinbal....
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 May 2019
     
    Racja .Myślę że graficznie jakoś szło by to ogarnąć .
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    nic specjalnego, ale donoszę o skończeniu silnika gry
    • 17: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Przyznaję, że na początku nie rozumiałem jak to ma wyglądać, ale teraz... Bomba.
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Artu2tu: dziękuję. Filmik jest słabej jakości chciałem dodać.
    • 19: CommentAuthorPecet
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Wow, niezła fizyka. Chociaż przez to, że jest podział na ekrany czasami ciężko mi ogarnąć, gdzie ta piłka tak na prawdę leci. Natomiast od gruntu odbija się fantastycznie.
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Dzieny!
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Nie musi się od razu cały ekran przewijać - wystarczy wycentrować piłkę, jak wyjdzie poza ekran, jednak 2x częściej będzie się odświeżać.
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Wygląda to naprawdę dobrze i sensownie, jednakże wersja z ciągłym przewijaniem, tak jak było z tym jeepem jednak była znacznie bardziej 'grywalna' moim zdaniem.
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    dzięki za sugestie, przemyślę to jeszcze
    • 24:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    a... gdyby tu było przedszkole... w przyszłości, czyli:
    podczas lotu piłki zoom out i widzimy całe pole gry, piłka spada = zoom in i lądowanie już na tym konkretnym wyliczonym wycinku.
    pomarzyć fajna rzecz :)
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Jun 2019
     
    lepiej żeby GORGH zrealizował PINBALLA albo chociaż porządny BILLARD, będzie fizyka i kulki :)
    • 26: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime7 Jun 2019
     
    IMHO robienie jakiegokolwiek bilarda na Atari mija się z celem, jeżeli zależy komuś na fizyce.

    Coś na temat bilarda wiem.

    Bilard to rotacje, uzależnione od wielu czynników. Kąt padania = kąt odbicia to w zasadzie tylko teoria. W golfie liczysz tylko jedną piłkę a tu byś miał od 10 do 16.
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jun 2019
     
    Tatqoo z racji tego, że jest zawodowym bilardzistą ma wiele racji. Proste billardy nie oddają fizyki kul, tutaj by trzeba zastosować kilka wzorów pewnie, włączając to co mówił pirx.
    • 28: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime8 Jun 2019
     
    @gorgh: ruch "piłki" jak na Atari to MEGA realistyczny.
    Jak doszedłem do około 0:49 to aż krzyknąłem jak zobaczyłem cień piłki i jej odbijanie "grawitacyjne"!!! WoW!!! Gratulacje!
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jun 2019
     
    Ale mi się miło zrobiło.
    • 30: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Pytanko:
    ->link<-
    Widać screeny z Rescue Expedition. Na filmikach które widziałem, gra była w sumie dwukolorowa (nie licząc sprite'a). Te screeny z Atari Fana są podkolorowane, czy gra rzeczywiście zyskała trochę kolorów?
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    o, nawet nie wiedziałem, że o grze było pisane w AF!
    Tak, gra całkiem sporo się zmieniła od czasu filmiku, każda plansza będzie podkolorowana w inny, dynamiczny sposób
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Pytanko dotyczy innej gry, jest tu o niej wątek, więc tam bym proponował.

    Tak, gra jest kolorowa, a w Atari Fan są screenshoty z gry. Ten efekt z kolorami wymyśliłem jakiś czas temu i zaproponowałem na Wapniaku Gorghowi, żeby go zastosował w swojej grze, bo pasuje on idealnie do gry hires. Na screenshotach tego nie widać, ale światło porusza się wraz z graczem (w pionie). To wszystko jest opisane w instrukcji. Gra jest gotowa, tylko namówcie Duddiego, żeby ją w końcu wydał :D
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Tak, gdyby nie Kaz to gra byłaby dużo uboższa, człowiek ma mega zmysł do gier, polecam Krzyśka jako konsultanta waszych gier
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Ja polecam Gorgha jako eksperta od silników gier, ma niesamowite zdolności programistyczne, więc jest w stanie zrobić Wam grę, której jeszcze nie było :).
    • 35: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 Jun 2019 zmieniony
     
    Po reklamie gry w Atari Fan, to chyba najlepszy moment na jej wydanie. Premiera miała być, ile? Pół roku temu? Rok?
    • 36:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Pożyjemy zobaczymy
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Pecet: to wszystko teraz w rękach Duddiego
    • 38: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Swoją drogą, może w ramach promocji jakiś filmik z nowej wersji gry?
    • 39: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    bardzo bym chciał, ale jest taki plan, że filmik będzie formą promocji
    • 40: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    tylko za jaki czas ten film nastąpi?
    dożyją tego natywni userzy Atari czy może ich wnuki?
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Jun 2019 zmieniony
     
    poprosiłem Duddiego o zadeklarowanie się z terminem wydania gry, proszę o cierpliwość :)
    edit: Duddie powiedział, że o grze napisze niebawem
    • 42: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    Duddiego to trzeba będzie chyba zaspamować, żeby w końcu się określił w kwestii "Ekspedycji" gorgha.
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    Pecet: Duddie już kilka dni temu napisał na FB, że gra będzie wysyłana pod koniec sierpnia, że będzie tylko 100 kopii i że można już składać zamówienia
    Czekamy teraz tylko na promocyjne wideo, które niedługo powinien udostępnić Kaz
    ->link<-
    • 44: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    Dzięki. Czy wersja digital (xex, albo inna cholera) też będzie do kupienia?
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Jun 2019
     
    Rozmawiałem o tym z Duddiem, ale on jest zasadniczo przeciwny wersjom cyfrowym, bo jak mówi zaraz by się pojawiły pirackie kopie na serwerach, ale gra pewnie będzie po jakimś czasie "uwolniona" w formie cyfrowej, ale to już decyzja Jerzego, on ma wszelkie prawa do gry
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Jul 2019
     
    tym czasem pracę nad golfem idą do przodu, najprawdopodobniej zrobię i tutaj edytor leveli, będzie to po prostu typowa plazma znana z demc(bo tak jest rysowany teren) i będzie można zmieniać wszystkie 20 czynników
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Jul 2019
     
    mało czasu, oj mało czasu, dzisiaj pierwsza przymiarka do edytora. Zadziałało właściwie z palca
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Jul 2019
     
    widzę pola i stawy ,Vietnam :->?
    ...a nie ,to pole golfowe z lotu ptaka .
    teraz taki zoom z Blur/em i przeskok na widok z gry ;-)
    • 49: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime5 Jul 2019
     
    Mała uwaga. Pola golfowe mają nieco mniejsze zagęszczenie "atrakcji"
    • 50: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Jul 2019
     
    Tak, to tylko na próbę, ale dzięki za sugestię