atarionline.pl Ataribox - informacje zebrane. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 dni temu zmieniony

Jadą na nostalgii, wprost żerują na tym, hehehe.
    • 2: CommentAuthorPecet
    • CommentTime5 dni temu

Tak sie z tym grzebią, że już ze dwa razy zdąrzyłem zapomnieć o tym projekcie. Miało być gotowe jakoś ze dwa lata temu, a teraz mi płytkę pokazują...
    • 3:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime4 dni temu

...ja tam ogólnie mam gdzieś ten projekt i inne podobne , mam masę sprzętu i nie jestem w stanie ograć wszystkiego , na co mi kolejny grat ???
    chyba że faktycznie dało by się gry z A8 uruchamiać i coś by mnie do tego przyciągnęło - o ! wiem - jak by google Vr dodawali i znane hity z Atari w VR albo AR ,tzn nie darmo ...
    • 4:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 dni temu

@IRATA4: ten projekt wypali. Wypaliło mini, wersja full na pewno powstanie. Pytanie tylko czy sprzeda się jak należy. Ale jeśli zrobią fajną klawiaturę i niezły joystick - może się sprzedać lepiej od mini.
    • 5:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime4 dni temu

@TheFender
    ... nie wróże im sukcesu , zrobili wielki błąd wypuszczając mini z atrapą klawiatury ,mogli zaczekać ,zebrać więcej kasy i zrobić to porządnie ,ci co kupili to w takim wypadku mogą czuć się poszkodowani...
    • 6:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 dni temu

Powiedz to wszystkim, którzy kupili mini nes, mini snes, mini sega klony. Wszystko jakoś się sprzedaje.
    Wbrew pozorom obudowa mini ma dużo zalet (przede wszystkim to że zajmują mało miejsca) np firma Roland (instrumenty muzyczne) od kilku lat wypuszcza mini wersje swoich flagowych syntezatorów z lat 80. I cieszą się wielką popularnością, mają też swoich fanów. Firma Korg, firma Yamaha podobnie + nowe modele w wersjach pocket.
    Myślę, że prawdziwy geek będzie chciał mieć mini i full jako komplet.
    • 7:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime4 dni temu

no to ja jestem nieprawdziwy .
    • 8:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 dni temu

A ja to nawet nie jestem nieprawdziwym geekiem :D
    • 9: CommentAuthorJacques
    • CommentTime4 dni temu

• 10: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 dni temu

Moim zdaniem mini mają sens wtedy kiedy jest "wartość dodana" względem emulatora z kontrolerami na USB. Bo wiele z tych mini wygląda po prostu jakby ktoś wziął najprostszy emulator, pierwszą lepszą płytkę, dodał obudowę i joysticki/pady na USB.

Jeśli już robić wersje retro nowego sprzętu to dodać takie rzeczy które były w przeszłości. Np. porty SIO, joysticka etc. Tak, że podłączając kontroler z epoki ma się w dłoniach podobne odczucia jak grając na starym sprzęcie.

Z racji tego, że mini się dobrze sprzedają to prawdopodobnie większość firm "z historią" w branży myśli o wypuszczeniu czegoś takiego. Tylko, że albo w niektórych firmach najważniejsi są księgowi i robienie po kosztach, albo zajmują się tym ludzie którzy nie mają wizji zrobienia retro sprzętu który będzie czymś więcej niż emulatorem w pudełku i USB.
    • 11:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony

Już nawet na interii piszą o tym:
    ->link<-

Ciekawe, czy to definitywny koniec tej historii. A może za kilka lat ktoś odgrzebie temat?