atarionline.pl MIDI i emulator Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime25 Oct 2017 zmieniony
     
    Nie wiem w jakim dziale to umieścić. Ale zasadniczo czy przez emulator Atari 800 da się zagrać w grę sieciową, z Atari w sieci? W sensie, że po Midi, a Atari też będzie miało taki interfejs?

    Czy po prostu kupuję interfejs usb-midi do komputera z Linuxem i mogę grać w dwie osoby?
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Atari800 to emulator 8-bitowych Atari. One nie miały wbudowanego MIDI. Wprawdzie były (mało popularne) interfejsy MIDI do 8-bitowych Atari, ale nic mi nie wiadomo o używaniu tych interejsów do gier.
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Oct 2017 zmieniony
     
    O ile mi wiadmo (jako jednemu z nielicznych użytkowników interface SIO-2-MIDI) to żadna normalna gra napisana do tej pory nie obsługuje ani MIDI, ani rozgrywek sieciowych. Jest to fajny pomysł w dobie Wi-Fi i idei na jego wykorzystanie, ale jeśli chodzi o MIDI, to był to propotkół muzyczny wykorzystywany do kominikacji z profesjonalnym sprętem muzycznym, a jedynym fajnym programem na A8 był MIDI Sequencer by M. Sygit (przócz mojego trackera, który nigdy nie ujrzał światła dzinnego oraz mojego MIDI CMC playera, który był prezentowany na Quast Party 1997).
    • 4: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Altirra emuluje MidiMate, ale tylko MIDI OUT, na dodatek running status nie działa, więc w MIDI Maze sobie nie pograsz.
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    @0xF @Alex Ale MIDI Maze na Atari jest. Spodobało mi się granie na Wapniaku.
    @antrykot, Dlatego liczę, że któregoś dnia Atari800 będzie lepsze :-). Tym bardziej, że działa na Linuxie bez Wine...