atarionline.pl gry klawiatura joystick - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime8 Nov 2017
     
    Czy istnieje nakładka/program, która pozwala grać klawiaturą i zastępuje joystick w grach?
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    jeśli grasz na emulatorze, to oczywiście można podpiąć odpowiednie klawisze jako joystick, jeśli na prawdziwym sprzęcie, to raczej nie da się tego zrobić
    • 3:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Jeśli jest to możliwe to proszę :) niech ktoś napisze taki programik, bo ja niestety nie dam rady:)
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Nie potrzeba programu, emulatory mają to w ustawieniach.
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Tak, ale mi chodzi akurat o prawdziwe Atari;)
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime9 Nov 2017 zmieniony
     
    Ja pamiętam, że jest taki programik, chyba w Tajemnicach Atari, nie z każdą grą działa, ale jednak :)

    Zaraz poszukam... o jest: ->link<- :)

    Sprawdziłem też wersję z dyskietki z paczki zbiorczej ->link<- i tam program jest dłuższy o dwie linie w sekcji *main*???

    Pojedyncza dyskietka zawiera inne pliki, ale również tę samą wersję co w paczce zbiorczej (różni się nazwą) ->link<- !?

    No i nie pamiętam jak się kompiluje pod QA (wszystko przebiega sprawnie, ale nie zapisuje pliku)?
    • 7:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Jednak jakiś trop jest. QA używałem ponad 20 lat temu i też niewiele pamiętam. No ale się zbiorę i sprawdzę bo to fajna sprawa jak dla mnie. Swoją droga dlaczego większości gier nie pisano też pod klawiaturę?
    • 8:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime9 Nov 2017
     
    Nie da się grać na klawiaturze, bo w Atari w jednym momencie możesz wcisnąć tylko jeden klawisz, wyjątkiem są tu przyciski Start,SELECT,OPTION i Shift. Można więc stworzyć tylko proste sterowanie, co wykorzystane jest np. w ROBBO, Shift=fire i 4 klawisze do kierunków, ale nie można poruszać się pod skosem.
    Łatwiej to chyba zrobić sobie joystick z przyciskami zamiast gałki.
    • 9: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime10 Nov 2017 zmieniony
     
    Można przecież programik rozbudować - zdefiniować sobie klawisze również do skosów.

    Co do kompilacji to na AA znalazłem, że opt %010101 jest odpowiedzialne za kompilację, więc pewnie to trzeba zmienić i być może w instrukcji jest to opisane...

    ...jest na stronie 19. Chyba wystarczy zamienić pierwsze 0 na 1. Generuje plik, ale się wiesza... (sprawdziłem obydwie wersje).
    • 10: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    A ja mam pytanie nieco inne: jest jakiś sprytny patent na fire zamiast start? Mam bezprzewodowego pada i wiem, że dobrze dla zdrowia ruszyć 4-litery, ale w niektórych grach to niezły aerobic :).