atarionline.pl ferrari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Dec 2017 zmieniony
     
    samochodówki na A8... :( nie dość, że było ich niewiele, to jeszcze tylko wyjątki były fajne, nie wspominając już o porównaniu z C64, ale czy tak musiało być?... nie, nie musiało. atarka ma wszystko co trzeba (i to nawet w nadmiarze) do tego żeby zrobić na niej grywalną i dobrze przy tym wyglądającą graficznie gierkę. nigdy nie wybaczę wydawcom gier, że tak potraktowali mój ulubiony komputerek...
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2017
     
    SUPER.
    A dokończysz tym razem ?
    czemu steruje się trasą zamiast autem ???
    -w sumie ciekawy patent -
    gra na dwóch graczy -jeden steruje trasą i rozstawia przeszkody (sterowało by się takim punkcikiem gdzie przecięcie środka trasy zmienia kierunek skrętu drogi) ,drugi gracz kierował by autem próbując pobić czas omijając przeszkody i wchodząc dobrze w zakręty .

    BYŁBY PRAWDZIWY HIT .

    PS. sam nad czymś pracuje i nie robię sobie jaj ale często robisz apetyt który pozostaje niezaspokojony .
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime27 Jan 2018 zmieniony
     
    IRATA4 - czy dokończę to nie wiem, na razie sobie eksperymentuję, fajnie, że też coś robisz, mógłbyś pokazać jakieś zajawki.

    miałem na razie nie puszczać tego pliku, bo się jeszcze nie nadaje, ale kolejna dyskusja o wyższości świąt nad świętami trochę mnie do tego zmusiła.

    nie da się udowodnić, że atarka jest lepsza od c64, świadczy o tym chociażby liczba sprzedanych egzemplarzy, liczba i jakość gier czy liczba fanów po 30 latach, i nie o to chyba w tym wszystkim chodzi, natomiast na atarce można zrobić coś co działa i przy tym dobrze wygląda :)

    być może zdarza się, że na forum wchodzą młodzi ludzie, którzy w ogóle nie pamiętają tych klimatów, bo ich jeszcze wtedy na świecie nie było, ciekawe co oni o tym wszystkim sądzą :)

    to co widać na obrazku (pomijając górną i dolną część) to ekran graficzny w 6 kolorach (zrobionych na dli) + nałożone samochodziki i tablica, podkolorowane duszkami. na razie trochę to miga, bo każda klatka trasy (jest ich 18) się dekompresuje, i trochę to trwa, a dopiero po zdekompresowaniu nakładane są obiekty. rozwiązanie to drugi bufor dla grafiki (działa ok, robię właśnie próby), albo rysowanie obiektów w przerwaniu VBL przy jednym buforze (tak bym wolał) w czasie dekompresji - nie chce mi to działać i nie wiem dla czego, wszystko się sypie :(
    • 4: CommentAuthorpgru
    • CommentTime27 Jan 2018
     
    Jeśli zastanawiasz się czy ktoś będzie chciał grać w taką grę - to ja w swoim imieniu tak, będę chciał. Jak możesz dokończyć to chętnie byleby gra działała na 64KB, albo miała wersję kartridżową na Ultimate.
    • 5:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime27 Jan 2018
     
    This a nice game made with ten Atari Basic lines:
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Jan 2018
     
    co do metody rysowania, to jest easy peasy, wystarczy prekalkować linie od najbliżej gracza do najdalszej i potem podstawiać te linie w Display Liście z ewentualnym przesunięciem
    • 7: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime27 Jan 2018
     
    Do gry droga daleka, ale fajnie to wygląda. Chociaż mam wątpliwości, czy bolid nie jest zbyt szeroki w stosunku do trasy i do szerokości sprajtów przeciwników. Brakuje fajnej, grywalnej ścigałki więc skupiłbym się na gameplayu.

    Nawet bez "gór i dolin" można grę urozmaicić - np. miasto stopniowo wyłaniające się zza horyzontu, w miarę postępu trasy, czy np. tunele - górny obrazek zastępują szare linie, a pobocze robi się czarne i bez znaków.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    przecież może ważyć więcej , jak będzie dobra to coś się zorganizuje i wyda na Carcie .
    • 9:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    Jak będzie xex czyli będzie można z HDD odpalić to z powodu mnie może nawet ważyć 1MB ;)
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    @Iron: Ty chcesz grać w grę czy film oglądać? :)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    ... to jest myśl "Mad Dog "na Atari - to by było coś .,sterowanie -mysz albo tak jak w najemniku .
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime31 Jan 2018
     
    Pisałem w tej sprawie do americal laser games.. kurcze, 20 lat temu :( myślałem o carcie z czymś w rodzaju połowy myide i memorką compact flash. teraz możnaby to puścić na microsd.

    ale wracając do american laser games - nie byli zainteresowani licencjonowanie IP, zresztą się nie dziwię, wciąż te gry sprzedają.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    ... można by przecież nakręcić jakąś ciężką głupotę na wzór "MAD DOGA"np na jakimś party i zrobić strzelaninke :-)
    • 14: CommentAuthoremkay
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    As I am one of those who can take criticizing , I just want to criticize a relevant plot . As after almost 40 years it had been shown that a demo that shows less than the final prod needs, never turns into a finished prod, I can tell you the following: If you want to show an engine for a 3rd person racing game, you have to prove that the moving objects can cross the moving background, and the resulting FPS were at a playable speed.

    Thanks.
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Feb 2018 zmieniony
     
    emkey - spoks, everything will be alright :)

    lhuven - można tu wstawić dowolne tło
    • 16:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime3 Feb 2018
     
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Feb 2018
     
    Bardzo optymistycznie napisali, fajnie jakby się nie pomylili, że gra powstanie, ale... ;-)
  1.  
    Jedziesz Gonzo!
    • 19: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime10 Feb 2018 zmieniony
     
    rozumiem obawy emkay'a, bo nie jeden już prezentował swoje wypociny i nie kończył ich w postaci gry, ale ja na szczęście do nich nie należę :) puszczając taki plik nigdy nie mówiłem, że robię grę... natomiast widać, że atarka ładnie sobie radzi jak na razie, zobaczymy co będzie dalej, ideał to grafa na dwóch buforach, ale z tym może być problem bo to masa roboty.

    o, właśnie się dowiedziałem, że robię port ferrari. dzięki Tenchi :)
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime16 Mar 2018 zmieniony
     
    jak na razie wszystko gra i buczy

    gdyby jeszcze tak dołożyć do tego jakiś ciekawy gameplay...
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Mar 2018
     
    Samochodziki przestały migać :) fajnie, że są postępy
  2.  
    Którym się szczela? :)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Mar 2018
     
    o, fajne :-)
    • 24: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2018
     
    Ciekawe, chociaż nadal dziwne odczucia :-)
    • 25: CommentAuthorsis101
    • CommentTime17 Mar 2018
     
    Gonzo i co dalej myślisz?
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Mar 2018 zmieniony
     
    Gonzo myśli: "gdyby jeszcze tak dołożyć do tego jakiś ciekawy gameplay..." ;-)

    Chciałbym się mylić, ale pewnie skończy się jak z Flimbo's Quest i innymi, choć fajnie obejrzeć ładne tech-demo i za to dzięki.
    • 27: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime13 Apr 2018 zmieniony
     
    co ja o tym myślę:
    nie jest to żaden mockup ani demo, co prawda do gierki to droga daleka, ale jest to w pełni rozwojowa wersja silnika gry w sensie obsługi od strony technicznej (na razie gameplayu żadnego tu nie ma) i chociaż wyciosane to wszystko moją siekierką, to jednak działa i to całkiem nieźle.
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Apr 2018 zmieniony
     
    grafika przekonwertowana (z czego) czy sam robiles?
    • 29: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Apr 2018 zmieniony
     
    obrazki 1, 2 - nes (z poprawkami pod a8)
    górny scroll - nes (bez zmian)
    autka - nes (z poprawkami pod a8)
    trasa - moje (g2f)
    znaki l/p - moje
    panel - gameboy (z poprawkami pod a8)

    wszystko zrobione w g2f z wykorzystaniem mapwin (górny scroll) + rmt (kjmann) do tego: xnview, mads i hexeditor...
    • 30: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Apr 2018 zmieniony
     
    intro gotowe