atarionline.pl Mózgprocesor - jak zapisać stan gry? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPudens
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    Cześć!

    Wg instrukcji jaką znalazłem w innym wątku (podanym przez Larka):

    ->link<-

    w grze powinny działać instrukcje do zapisu i odczytu stanu gry. Np. STACJA do zapisania stanu na dysku. Niestety, w kilku wersjach jakie znalazłem w sieci (np. tutaj, na AtariOnline), nie działa.

    Ma ktoś wersję, która potrafi zapisać stan gry? Mózgprocesor odpalam na Atari 65XE, przez SIO2SD (ATRy i XEX, to co znalazłem odpalałem, różne wersje).

    Inna sprawa do kody - z instrukcji TXT w Lorkowego linka, jak się wpisuje literę o jaką prosi gra, to niestety nie zadziałało mi ani razu.

    Ktoś pomoże? Dzięki. :)
  1.  
    A czy ładujesz też jakiegoś DOSa? Prawdopodobnie jest wymagany do zapisu na dyskietce.
    • 3: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    Co do kodów, to o ile mnie pamięć nie myli to były różnice w wersjach na ZX / Atari i trzeba mieć właściwą wersję instrukcji ...
    • 4: CommentAuthorPudens
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    A, to dobre pytanie. Nie ładuję. Czyli, najpierw dos w D1, a na D2 podmontuję dysk z grą?

    Niestety, nigdy nie miałem stacji do Atari, do końca, do przejścia na PC, miałem tylko magnetofon. Więc trochę odkrywam różne rzeczy związane z DOSami na Atari jako zupełne nowości.

    A co do kodów do gry, ktoś ma jakiś pomysł?
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Feb 2018 zmieniony
     
    Przed chwilą wypróbowałem i na SIO2SD zapis/odczyt działa doskonale.
    Wszystko, co potrzebne jest już na dyskietce i nie trzeba nic dodatkowego uruchamiać.
  2.  
    Spoko, ja też skończyłem na magnecie i potem nie mogłem się pozbierać w tych DOSach, itp. Ale to spokojnie do ogarnięcia w kilka lat, jeśli starczy zapału :)

    Rzeczywiście na dyskietkach, które podlinkował Larek jest już DOS II, więc zapis powinien działać. Może karta SD jest zabezpieczona przed zapisem albo inne czary?
    • 7: CommentAuthorPudens
    • CommentTime1 Feb 2018
     
    @mgr_inz_rafal: Na karcie tworzyłem już puste obrazy z menu SIO2SD, więc zapisywać można. Problem jest taki, że komenda STACJA nie jest rozpoznawana przez grę. Jakby nie była właściwa. Może po prostu jest inna? Co wpisujecie, żeby zrobić zapis?

    @Larek: Jutro wypróbuję te obrazy, dzięki za pomoc.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Feb 2018 zmieniony
     

    Pudens:

    Problem jest taki, że komenda STACJA nie jest rozpoznawana przez grę.

    Przypuszczam, że grasz w wersję kasetową. A polecenie TAŚMA rozpoznaje?
    • 9: CommentAuthorPudens
    • CommentTime4 Feb 2018
     
    No i na to wygląda. :) Testowałem kilka wersji, wszystkie były kasetowe. Wersja, jaką miałem od Ciebie tutaj, nie dość, że zgadza się z instrukcją, to jeszcze działał zapis. Dzięki!

    Ach, jakie krótkie kiedyś były te gry. :) Już przeszedłem, co prawda 30 lat temu już raz przechodziłem, ale i tak było fajnie. :)