atarionline.pl Czy to jeszcze Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     
    xxl - pytałeś o bootsector? proszę:

    Wypowiedź z zaprzyjaźnionego forum opatrzony komentarzem Mono:

    ====================================================

    AtariORG:

    [quote=xxl]
    xxl napisał/a:
    A5 43 zmienic na 0B 00
    LDA $43 na ANC #$00


    MONO:
    Tu oczywiście nie dało się zastosować zwykłego LDA #$00 ($A9,$00).

    xxl:

    xxl napisał/a:
    29 03 zmienic na 80 03
    AND #$03 na DOP #03


    MONO:
    A tu mamy do czynienia z kodem szalenie krytycznym czasowo więc NOP, NOP ($EA, $EA) też się nie dało użyć (ostatecznie AND #$FF - $29 $FF).

    To chyba jakaś nerwica natręctw. Proponuję takie hasło w stopce: "Kod na Atari nie może działać bez nielegali!".

    Edit: Albo "Nie ma Atari bez nielegali!"... a Balerowicz musi w końcu odejść.

    ====================================================

    źródło:
    ->link<-


    To nie jest rozwiązanie kwestii krytycznej czasowo i niczemu nie służy.

    Co do regulaminów, w nowym opracowaniu regulaminu najbliższego Wapniaka jest zapis zezwalający na warunkowe użycie nielegali pod warunkiem, że jest to kwestia krytyczna czasowo dla programu. Ale, jeśli będziesz nadal utrzymywał swój styl wypowiedzi to zaręczam że zapis ten zniknie. Albo ja zniknę i poprowadzisz zlot, przywieziesz i zorganizujesz: sprzęt, nagłośnienie, kable, konwertery, projektory itd., poświęcając na przygotowania 2 tygodnie przed wyjazdem na party. Niewielu z Was zdaje sobie sprawę ile z tym jest jebania, ale nasrać komuś na głowę jest stosunkowo łatwo.

    Odpuść sobie więc i wyluzuj, może odzyskasz kolegów ;)
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     

    Pin:

    moda bootsectorow


    myslalem ze mnie cos ominelo, jakas moda albo co najmniej bootsector compo... eeee

    Pin:

    Co do regulaminów, w nowym opracowaniu regulaminu najbliższego Wapniaka jest zapis zezwalający na warunkowe użycie nielegali pod warunkiem, że jest to kwestia krytyczna czasowo dla programu.


    przywiez jeszcze na zlot konfesional bedziesz spowiadal koderow z metod kodowania. :D

    mav:

    byłbyś dalece bardziej przekonujący, gdybyś jednak po prostu tworzył dobre aplikacje/gry/dema i je prezentował, niezależnie czy na demoscenie czy po prostu w necie, tak, żeby wszystkim udowodnić, że masz rację :)


    myslisz ze bawie se atarka zeby cokolwiek np. Tobie udowodnic? :-)

    zalozmy. uruchamiam maszyne losujaca...



    nie dobra? no to dalej losujemy...



    tez zla? to moze mamy rozne gusta?

    :D
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     
    ... tzn Death Chase chodził na 65c816, więc czegoś nie rozumiem.

    .. zresztą jak pierwsza połowa engine'ów na gtia.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    <popcorn>
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2018
     

    Pin:

    ... tzn Death Chase chodził na 65c816, więc czegoś nie rozumiem.


    to super, DeathChase XE jest taki szybki bo (m.innymi) wykorzystuje nielegale przy obsludze tablic...


    Pin:

    .. zresztą jak pierwsza połowa engine'ów na gtia.


    tych mniej wymagajacych, te ktore wymagaja wydajnosci uzywaja nielegali a nawet SP jako dodatkowego rejestru
  1.  
    Amiga. Amiga jak wiadomo każda jest 32 bit.
    32 bit C/C++ to nie retro, 32 bit C/C++ używa się i będzie się jeszcze używało z dwadzieścia lat jak nic.

    Atari 8 bit, czy postAtari 16 bit to inna sprawa.
    8 bit czy 16 bit to retro czyli zabytki.
    Nie można se tak robić żeby w zabytku wymieniać wszystko, a potem twierdzić że to dalej zabytek.

    Jak Atari 8 bit, to tylko 6502, max 128 KB (chyba że np rozbudowa do 1 MB to będzie 5 PLN więcej) oraz SIO i/lub cart.

    Serial na 8 bit rulez!!!

    Jak coś jest dopuszczalne to tylko podłączane na karcie.
    Na karcie najlepiej ARM.
    Te 65816 to za drogie i zbyt egzotyczne, i jak zmieniać z 8 bit to dlaczego na 16 bit, a nie 32 bit?
  2.  
    boosectory.

    O jakie fajne!!!

    Macie bootsectory na post Atari?

    A piszecie na to wirusy? Macie programy antywirusowe?

    Czy te bootsectory raczej nie używane?
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Sam jesteś zabytek.
    Na porządnych systemach nie ma wirusów :P
    • 9:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Z linuxem i wirusami to jest taki jak z terrorystami i z Grenlandią.
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    xxl - no i zajebiście! :) W czym problem?
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    XXL - jakoś główna cześć gry chodzi na legalu, więc nie zasłaniaj się teraz tablicą. ;) ta gra tak samo będzie działać na 100% legalnym kodzie 6502.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     

    xxl:

    nadinterpretujesz


    Niczego nie interpretuję, tylko próbuję zrozumieć o co chodzi i w tym celu zadałem pytanie, takie ze znakiem zapytania na końcu.

    Fandal mówi, że nie udało Ci się mu pomóc z xBIOS-em w SCR. Twierdzisz, że udało Ci się przygotować dobrą wersję, ale "było za późno". Te wersje się różnią, więc powtórzę więc:

    Czy należy to rozumiec tak, że masz wersję poprawnie działająca, "dodaną dobrze", ale się nie podzielisz?
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    nie nalezy tego tak rozumiec.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    W porządku, nie tak. A jak?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    wprost. juz odpowiedzialem wczesniej. pomoge kazdemu kto bedzie mial problem z uzyciem xbiosa :-) instrukcja prorgamisty jest uboga i rozumiem ze niektorzy moga miec z tym problem.
    • 16:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     
    OK tak poza konkursem (ale nie do końca :) ).
    Zastanawiacie się czym jest Atari - ok.
    Spróbujcie to odnieść do tego: (wytrzymałem do połowy)


    Jaki jest sens takich dyskusji, skoro dzisiejsze pokolenie takich np. nawet i 20 latków ... (itd itp) :)
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 Apr 2018
     

    Pin:

    A ten scroll, to pół ramki zajmuje? ;)


    nie :-) skroluje fonty proporcjonalne, na dowolnej szerokosci, z bajeranckim szlaczkiem...

    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Szlaczek to nie przeginaj, ale może zobacz jak na legalu fonta wyrysował Casper/Pentagram w GHE Editor.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    inna sprawa, to że "szlaczek" był wcześniej przy tej jakości na tyle mocny, że wyglądało to jak zwykłe GR.0 :D
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     
    Nadal wygląda to tak, że pchasz te nielegale po to, by udowodnić wyższość świąt wielkanocnych nad bożego narodzenia. Nie neguję oczywiście kwestii że jest to niemożliwe, ale do 2018 roku każdy znany mi przykład takiego programowania nie był szczególnie przekonujący. Jedyna kategoria, która może zyskać w przypadku nielegali to intro256. I to jest fakt niezaprzeczalny, bo tam każdy bajt jest na wagę złota.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018 zmieniony
     

    xxl:

    wprost. juz odpowiedzialem wczesniej.


    Odpowiedziales, ale nie na moje pytanie. Moje pytanie nie dotyczy tego, czy pomożesz komuś z przerobieniem SCR, chociaż to chwalebne, że taką chęć pomocy wyrażasz.

    Moje pytanie dotyczy tego, czy opublikujesz tę przeróbkę/dostosowanie/jakkolwiek-to-nazwać xBIOS, która już zrobiłeś, a która działa z SCR i pozwala uruchamiać grę z HDD i z szybszą transmisją SIO?
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    @Kaz - musisz się ukajać i poprosić o pomoc. Jeśli poprosisz, to wg. informacji z tego topica - z pewnością otrzymasz pomoc ;)

    Magiczny zwrot brzmi: PROSZĘ.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    PROSZĘ :)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    @Kaz - tak dla porządku zapytam, możesz zbanować pana świnkamora? Już od tygodnia ignoruje jego wypociny, ale wkurza mnie trochę przewijanie niepożądanych treści a adblock tego nie łapie :). Notabene nie będzie to pierwsze i ostatnie forum z bananem w tym wydaniu ;)
    • 25: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    @TheFender: to jest propaganda. Na porządnych systemach nie ma wirusów.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Mono - nawet na Atari były jakieś wirusy :)
    • 27: CommentAuthortbxx
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     
    były...
    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    @mono: to jest propaganda ŻE na porządnych systemach nie ma wirusów :D

    Ja powiem tak - każdy szanujący się system ma wirusy. Jak nie ma wirusów to jak to mawiał klasyk Kononowicz: ... ;)
    • 29: CommentAuthortbxx
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Atari, sraAtari, nieAtari, postAtari… Namnożyło się wersji tego komputera. Za moich czasów widziałem tylko 65XE i 800XL, ale widocznie mało kto jeszcze takie posiada ;)
    A jakie Atari jest jeszcze tym prawdziwym Atari? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo krótka i prosta – „Moje”, niezależnie od tego, kto tej odpowiedzi udzieli.

    Dlatego też, bardzo ciekawią mnie wynik ankiety, którą zamierza przeprowadzić Pin. Ja od ponad 30 lat posiadam stockowe 65XE + 1050, nawet SIO2SD nie mam (czasem wypożyczam). Przy mojej konfiguracji Atari Pin’a to jakiś mutant po przeszczepach. Ale, nie mam tu zamiaru wieszać psów na Pin’ie. Bo Atari Pin’a trzeba oceniać po zobaczeniu tego na żywo – w zestawieniu z Pin’em gdyż dopiero w zestawieniu z właścicielem ten komputer robi niesamowite wrażenie. Z drugiej strony mam ważniejsze sprawy w życiu, niż jeżdżenie po całym kraju na imprezy demo-scenowe, dlatego też może się zdarzyć, że mój zachwyt jest porównywalny z zachwytem wieśniaka pierwszy raz odwiedzającego filharmonię, w której przypadkiem orkiestrze przewodzi pijany dyrygent – czyli po prostu nie znam się.
    Nie otrzymałem także odpowiedzi na pytania, po co i dla kogo ta cała demo-scena działa? (aktualnie).
    Celem pokazania, że Atari potrafi więcej/lepiej niż inne komputery? Ale czy taki np. Commodorowiec po zobaczeniu ‘Numena’ powie, że to jest na Atari? (bo wymaga 320kB)?
    Celem pokonywania ograniczeń sprzętu? (Przesuwając granicę dopałkami)
    A może prezentacją własnych umiejętności? Tworząc problem na linii twórca-odbiorca:
    Wspomniane wcześniej demo Numen – wymaga 320kB, ale każda cześć dema oddzielnie mogłaby (podobno) działać na stock 64kB, tylko, że takiej pociętej na fragmenty wersji nie ma (albo ja nie widziałem). Z drugiej strony ‘dzieła” XXL’a z nielegalami , dzięki którym (dla przykładu) mogą działać 2% szybciej niż bez nielegali, ale nie uruchomią się na Atari z dopałkami. Dało by się zrobić wersję bez nielegali działającą o 2% wolniej na stocku, ale 20% szybciej na dopłacę. Tylko takiej wersji nie ma. Bo twórca tak zdecydował.

    Po co i dla kogo tworzymy?
    Ja 10 lat temu wygrzebałem Atari po 15 latach leżenia na strychu. I nie mam zamiaru nić dokładać do środka – z tego co tworzycie sprawdzam to, co mogę u siebie uruchomić. Resztę mogę zobaczyć gdzieś indziej – np. jak spotkam się kiedyś z Pin’em.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     

    Pin:

    Jedyna kategoria, która może zyskać w przypadku nielegali to intro256. I to jest fakt niezaprzeczalny, bo tam każdy bajt jest na wagę złota.


    nadal nie rozumiesz - dlugosc kodu to nie wszystko, czasem mozna rozpetlic kod i wepchac nielegale aby PRZYSPIESZYC kod. wiec z ta jedyna kategoria .... bzdura.


    Kaz:

    Moje pytanie dotyczy tego, czy opublikujesz tę przeróbkę/dostosowanie/jakkolwiek-to-nazwać xBIOS, która już zrobiłeś, a która działa z SCR i pozwala uruchamiać grę z HDD i z szybszą transmisją SIO?


    znowu nadinterpretujesz. pomieszales przynajmniej 3 tematy. 3 luzno zwiazane ze soba tematy potraktowales jakby jeden wynikal z druiego... moze bys tak dokladnie przeczytal co Ci napisal Fandal a pozniej ja? :-)

    ---
    oczywiscie xbios jest do sciagniecia tu: ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    xxl, rzucasz jedynie hasłami, a nie odpowiedziami.
    Jakie 3 luźno związane tematy pomieszałem? W jaki sposób nadinterpretuję? Stawiasz zarzut, ale nie popierasz go żadnym argumentem. Zachowujesz się jak te panienki z żartów "domyśl się".

    Najpierw skłamałeś, pisząc, że to był wybór Fandala. Fandal wyraźnie napisał, że nie dałeś rady pomóc z dostowaniem xBIOSa do SCR tak, by działał z HDD i szybkim SIO.

    Twierdzisz, że jest inaczej. Ale nie powiesz jak, tylko mam się domyślić. Słabe.
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Apr 2018
     

    Kaz:

    Najpierw skłamałeś, pisząc, że to był wybór Fandala. Fandal wyraźnie napisał, że nie dałeś rady pomóc z dostowaniem xBIOSa do SCR tak, by działał z HDD i szybkim SIO.


    odpowiedzialem tak:

    xxl:

    odpowiedz zawiedzie poszukiwaczy taniej sensacji ;-)
    xB do sciagniecia ze strony nie ma relokacji bufora dla sterownika OS a to wlasnie bylo Fandalowi potrzebne wiec dodalem... ale dodalem zle :-)... a jak dodalem dobrze to juz bylo za pozno :-)


    gdzie tu widzisz klamstwo?

    slucham.

    ---
    nadmieniam, ze obecnie do sciagniecia jest taka wersja ktora by Fandalowi odpowiadala :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     

    xxl:

    gdzie tu widzisz klamstwo? slucham.


    Mam poprowadzić tę rozmowę w takim stylu jak Ty? To proszę: przeczytaj uważnie co napisałeś i co napisał Fandal. I domyśl się.

    Podpowiadam: numer postu, w którym skłamałeś, i to dwukrotnie, jest liczbą całkowitą z zakresu 0-255. Dla ułatwienia dodam, że to nie ten wątek.

    Have fun! :D
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    "mamy Cie".


    nastepnym razem zastanow sie co mowisz :-)
    • 35: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     
    A może przy okazji jakichś zmian dało by się "wyrzeźbić" funkcję IGNORUJ POSTY USERa?
    Wtedy trolle zginą śmiercią naturalną :-)
    Jeśli to co jest obecnie opiera się na PHP i mysql to deklaruję pomoc (na miarę możliwości czasowych).


    ps./ To było apropos sugestii Pina o zbanowaniu, ale ten wątek się tak szybko rozwija, że mój telefon nie nadąża z odświeżaniem ;-)
    • 36:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     

    xxl:

    nastepnym razem zastanow sie co mowisz :-)


    Dokładnie tak, żeby nie można było przyłapać Cię na ewidentym kłamstwie :)
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    pelna zgoda :-)
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Pełna zgoda bardzo cieszy :)
    • 39: CommentAuthortbxx
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     

    Pin:

    Szlaczek to nie przeginaj, ale może zobacz jak na legalu fonta wyrysował Casper/Pentagram w GHE Editor.


    ogladalem 3 programy jak drukuja fonty proporcjonalne...

    dodaje odrobine lukru:

    os_gfx equ $ef9c
    os_draw equ $f9c2


    ; GRAPHICS 8
    lda #$08
    jsr os_gfx

    ; COLOR 1
    lda #$01
    sta $2fb

    ; DRAWTO 319,191
    lda #191
    sta $54 ; y
    lda #.lo(319)
    sta $55 ; x
    lda #.hi(319)
    sta $56
    jsr os_draw

    • 41: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    @tbxx

    " A jakie Atari jest jeszcze tym prawdziwym Atari? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo krótka i prosta – „Moje”, niezależnie od tego, kto tej odpowiedzi udzieli."

    Przepraszam że wyrwane z kontekstu całej wypowiedzi ale już nie mogę. Sto procent się w tym zdaniu z Tobą zgadzam.
    Reszta to wybaczcie ale Moja lopatka jes lepsa od twojej i dlatego dam ci piaskiem po ocach ze swojej. Sorry ale tak to wygląda jak się patrzy z poziomu ławki przed piaskownicą.

    Wybaczcie. Nikogo nie chcę obrazić ale jak bym w pijanym widzie nakleił sobie na moje Atari logo Amiga to już jestem stracony czy co?

    Gdzieś to już pisałem ale powtórzę ATARI to DZISIAJ nie tylko sprzęt mniej czy bardziej przerobiony ale CZŁOWIEK który tego sprzętu używa. Bez Atarowych ludzików nie będzie żadnego Atari, oryginalnego, przerobionego a nawet klona bo po co i dla kogo?

    Dlatego jedyna sensowna odpowiedź na pytanie "czy to jeszcze Atari"?

    Brzmi TAK bo to moje ATARI i kropka ;).