atarionline.pl "Kręgi zagłady" dla Atari XL/XE (dyskietka) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Czy ktoś może wie jak zdobyć to coś?



    Podobno wydane (?) przez ASF, natknąłem się przypadkiem podczas ogladania materiału o robieniu gier:
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Ja posiadam. To spolszczona gra Tarkus and the Orbs of Doom.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Podesłałbyś Arku zgrane jako plik? Dyskietka? Kaseta?
    • 4: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Myślałem że chodzi o dyskietkę. Kasetę mam, mogę załączyć cas.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Zapodawaj :)
    • 6: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Hmm... nie wiem, na czym miało polegać spolszczenie, na mojej kasecie jest po angielsku. Może jakaś trefna (ten loader z wykrzyknikiem...)
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Apr 2018 zmieniony
     
    Mam grę na dyskietce, ale niestety teraz jej nie sprawdzę, bo jest w chwilowym posiadaniu Duddiego.
    Kojarzy mi się, że była spolszczona, ale skoro wersja kasetowa to zwykła wersja angielska tylko z polskim tytułem, co całkiem możliwe, że na dyskietce będzie tak samo.

    Trzeba by pogadać z Jurkiem, czy mógłby to sprawdzić.
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Mi się jednak wydaje, ze "spolszczenie" dotyczyło tylko okładki dysku/kasety. Tak samo było z "Cytadelą". No, chyba, że była rzeczywiście jakaś wersja spolszczona i w "środku". Jednak z tego co kojarzę i pamiętam, to nie było takiej...
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Apr 2018 zmieniony
     
    to nawet kinowki nie zrobili ;-p,gra byla cienka...
    Pamietam recenzje z Top SECRET,masakra ...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2018
     
    Sam jestes cienki;)
    Recenzje z Top Secretu to przeważnie dno, nie ma się co sugerować:)
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2018
     
    @ Kaz
    ... w moich czasach jedyne Top Secret pisał jeszcze i miał dział
    o ATARI ,bardzo się cieszyłem czytając a Technusie -nawet nie pojechali że gra to składak itp ...

    Jaki jest Tarkus każdy widzi :


    co to ma być ???

    A przecież mnożna ładniej
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2018 zmieniony
     
    1. "Top Secret" o Atari pisał bardzo mało i fatalnie. Chyba tylko po to, żeby jakoś przyciągać trochę Atarowców i zwiększać sobie sprzedaż, bo a nuż się ktoś nabierze.

    2. Nie było to jedyne pismo z grami na Atari, bo m.in. do 1994 roku istniał "Świat Atari", który pisał TYLKO o grach na Atari.

    3. O Tarkusie pisali w "Top Secret" 02/1994, ale nie o tym, który jest wyżej! To właśnie przykład fatalności tych opisów. Pełny tytuł gry to "Tarkus and the Crystal of Fear". Autor opisu się nie zorientował, że są dwie gry z serii o Tarkusie. Ta powyżej to "Tarkus and the Orbs of Doom".

    4. Nie patrz na grafikę, tylko na grywalność. Gra ma ciekawy motyw, podobny jak w "The Goonies", że sterujemy dwoma postaciami na raz, przełączając je spacją. I każda z nich ma swoje zadanie do wykonania. Nie jest to hicior, ale solidna giereczka, która wciąga.

    5. Gra została wydana razem z "The Citadel", o której wspomniał Miker. Bardzo zresztą wciągającej gry logicznej. Tego też w opisie nie ma, bo pewnie autor na oczy nie widział oryginału kasety z dwoma grami, a śmie się wymądrzać o "low budget". Za kilka funtów można było dostać całkiem przyzwoitą rozrywkę.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2018 zmieniony
     
    teraz to mnie przekonałeś :-)

    jednakże gdyby nie Top Secret to nie wiedział bym że oprócz mnie jest jeszcze jeden napaleniec,który bardzo lubi Atari (śp. K.K).
    Top Secret nie był taki zły ;) ,choć w sumie z czasem wycinałem artykuły o Atari które następnie gromadziłem w zeszycie (A4)i miałem swojego T.S/a tylko o Atari ;-).
    Może i przyjemna rozgrywka ale grafika jak na tamte czasy była kiepska ,zresztą jak napisał autor wcześniej był Incydent,Miecze itp.

    @Kaz
    ...pamiętam taki tekst z Top Secret : "...już myślałem że umrę i nie zobaczę nieba na Atari" -nie wiem czy nie był to tekst przy okazji recenzji Włóczykija - nie wiem czy "recenzja"w przypadku opisów gier z T.S A8 to nie za duże słowo ;).
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2018
     
    @kaz
    w pelni bym sie zgodzil jednakze po uruchomieniu tego potworka dopadly mnie mdlosci ... gdyby grafika i dzwiek cos soba reprezentowaly ,mam na mysli poziom gier Atarowskich z lat 90,w tym TSsie dobrze napisali ,przeciez Atari stac na wiele wiecej ,gry takie jak (wpisz co uwazasz ,kazda polska gra z lat 90 byla ladniejsza )nie piszac juz o produkcjach zagranicznych ,wiec nie widze usprawiedliiwienia dla tego czegos
    • 15: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime29 Apr 2018
     
    Ta grafika byłaby poniżej przeciętnej nawet w 1983 :)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2018
     

    lhuven:

    a grafika byłaby poniżej przeciętnej nawet w 1983 :)


    Nie wiesz co mówisz :P
    W załączniku przykładowe gry na Atari 400/800 dostępne w 1983 roku.

    IRATA4:

    bym sie zgodzil jednakze po uruchomieniu tego potworka dopadly mnie mdlosci


    I co z tego, ze grafika jest ponizej przecietnej? Mało to gier ze słaba grafiką, a jednak wciągających? Wizualny poziom wykonania jest istotny, ale akurat tutaj jest drugorzędny. Gra jest fajna, sprobuj przejsc to zobaczysz.
    • 17: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime29 Apr 2018
     
    @Kaz: no dobrze, przesadziłem - pomyślałem o Alley Cat czy Blue Max, ale przeglądając pozycje z 1983 na Atarimanii, poza kilkoma perełkami i konwersjami z automatów, średnio to wyglądało ;-)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 May 2018
     
    kurczaki...Kaz mnie dorwal,zwiazal,zamknal w piwnicy i kazal(w koncu to Kaz) grac w tego potforka,oczywiscie z poczatku probowalem uchronić wzrok przed ta paskudna grafiką zakladajac polaryzacyjne nakladki na bryle ale nie pomoglo... do tego jeszcze ta beznadziejna muzyka*... a i pamietajcie : telewizja klamie ;)...


    ... muszę konczyc Kaz sie zbliża...
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2018
     
    Irata 4 przyznał się do błędów młodości, obecnie uważa, że gra jest świetna. I mam na to dowód w postaci nagrania :D :P

    • 20:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime3 May 2018
     
    Alt+F4 włącza nieśmiertelność.

    Podejrzewam, że ten opis w TS był taki niepochlebny, bo redaktorzy mieli na codzień styczność z PCtowymi grami. W 1993 wyszedł w końcu Doom. W bezpośrednim porównaniu Doom nie ma szans :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 May 2018 zmieniony
     
    Dobra , gra jest grywalna :-)
    ha,ha,ha z tym powtarzaniem to żeś przegiął ;-)
    • 22:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime4 May 2018
     
    Kaz to taki Ojciec Chrzestny w świecie Atari ;) szacun
    • 23:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime5 May 2018
     
    HAHA dobra nagrywka!
    Pozdro wariaty.
    • 24:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Udało się komuś sprawdzić czy Kręgi zagłady na dyskietce są w pl, czy to ta sama wersja co na kasecie?
    @larek odebrałeś już swoją dyskietkę od Duddiego? Mógłbyś zgrać swoją wersję i ją udostępnić?
    @Kaz świetny filmik :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Dzięki Duncan :)

    Pytałem przed chwilą Duddiego - zarówno wersja dyskietkowa, jak i kasetowa są w języku angielskim, po prostu tak jak oryginał. Tylko okładki są po polsku i mają polską nazwę.
    • 26:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Dziękuję Kaz za informację.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Dec 2019 zmieniony
     
    Warto jeszcze dodać, że na mapy.atari8.info jest mapa Petera, która pokazuje zróżnicowanie graficzne plansz:

    ->link<-