atarionline.pl powielanie duszkow - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2018
     
    potrzebuje informacji dotyczacej powielania /klonowania spritow w poziomie ,spritow szerokich na 8 pikseli ,ile takich klonow mozna maksymalnie wyswietlic ,nie chodzi mi o wyswietlenie 4 jednokolorowych ale o powielenie np dwu lub 3 kolorowych jakims trikiem gdzie pozostale bedace za pierwszym w szeregu byly by jego wizualnym klonem ...
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2018
     
    A da się w ogóle tak?
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 May 2018
     
    1.
    ustawiasz pozycję poziomą dla ducha #0, czekasz n-cykli , ustawiasz nową pozycję dla tego samego ducha itd.

    musisz śledzić cykle w linii, jeśli ustawisz pozycję ducha później niż wskazują to cykle w linii, duch się nie pojawi

    w G2F można klonować duchy, tylko żeby obejrzeć efekt trzeba wygenerować XEX-a bo G2F pokazuje nie przejmuje się realiami cykli CPU

    2.
    a inna prostsza wersja to jak np. w Commando, albo Crownland, nie przejmujesz się czy ducha będzie widać czy nie, który to cykl w linii, ustawiasz nowe pozycje poziome na podstawie tablicy

    będzie mrugało, aby zminimalizować ten efekt stosuje się tablicę do której zapisujesz nową pozycję X:Y ducha, tablica jest sortowana na podstawie pozycji Y tak aby dobrać obok siebie różne duchy

    duch #0 obok ducha #0 to nie najlepsza kombinacja, więc bierzemy innego wolnego, np. duch #0 obok duch #1, w tym momencie nie będzie mrugania

    takie duchy odrysowujemy linia po linii, tzn. że kilka linii w takim układzie może być duch #0 obok duch #1, a w kolejnych już duch #0 obok duch #2

    dynamicznie przypisujemy kształty do kolejnych buforów duchów
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 May 2018 zmieniony
     
    Tebe chyba zastrzeliłeś Iratę4;)

    Przecież On się dopiero tego uczy... jeszcze wiele kodowania przed nim...
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2018
     
    rozumiem ze mozna wyswietlac ,taki cyklowy interlaced ;-) ,raz jest tu raz tam .
    Teoretycznie juz wiem i dziekuje za odpowiedź .
    @tdc nie od razu Krakow zbudowano ... a kto pyta mniej bladzi ;)
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2018
     
    "Sięganie niemożliwego jest domeną ludzi szalonych" :)
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 May 2018
     
    ale oczywiście powodzenia, nie chciałem zabrzmieć wrogo :)
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2018
     
    "każdy geniusz ociera się o szaleństwo " :)
    przyda się no i ważne że da się :-) ,więc nie niemożliwe ...
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 May 2018
     
    w grze Nibbly panel na dole ekranu wykorzystuje mnożenie duszków, jest 5 takich pionowych rozdzielających liczniki w hires 4-kolorowych duszków
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 May 2018
     

    IRATA4:

    @tdc nie od razu Krakow zbudowano ... a kto pyta mniej bladzi ;)

    Walcz, walcz! Trzymam kciuki;)

    Jak będziesz miał do pokazania Twoje powielanie duszków bardzo chętnie to zobaczę, np. na zbliżającym się Wapniaku.

    gorgh:

    "Sięganie niemożliwego jest domeną ludzi szalonych" :)

    To o mnie! Ja od jakiegoś czasu pracuję nad nowym trybem graficznym na małym Atari;) Parę osób miało okazję go ostatnio zobaczyć w akcji;)

    Tebe:

    w grze Nibbly panel na dole ekranu wykorzystuje mnożenie duszków

    Bardzo fajny przykład.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    @tdc
    .... na Wap Niaku to grafiki moje bedziesz mógł obejrzeć a nawet ocenic :-).
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    O, będziesz korzystał z tego tricku w grafikach? Super! Nie mogę się doczekać zobaczyć. Nigdy nie jest za wiele nowych rzeczy :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    jakie triki ?
    normAlnie w odcieniachnic specjalngo ale jak bedzie 3 miejsce to juz warto ...
    ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 May 2018
     
    Zapytałeś o sposób klonowania duszków w poziomie... Napisałeś, że do programowania to nie wykorzystasz, więc myślałem, że do grafiki.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018
     
    dobry pomysl z ta grafika aczkolwiek nie teraz ,ale bedzie wtf 8-) ostatnio jak robilem grafe na A8 to chcialem zobaczyc czy fajna i kobitki zapytalem...
    zobaczyla,powiedziala ze ladna a po chwili zapytala"a co to wlasciwie jest..." od tej pory nie pytam :-).
    Pytalem o klonowanie duszkow do gry :-) .