atarionline.pl Atari ST vs Amiga co było lepsze ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Aug 2018

Ty, no właśnie patrzę na emuparadise i oczy przecieram! :o
    • 2: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime20 Aug 2018

Hmmm, ze swojej strony mogę powiedzieć że zawsze myślałem że seria ST multimedialnie była słaba, natomiast po Retronizacji mogę stwierdzić że byłem w błędzie, z ST też można dużo dobrego wycisnąć i wcale aż tak nie odstaje od A500 jak mnie się wydawało
    • 3: CommentAuthorRocky
    • CommentTime20 Aug 2018

Ostatnio trochę męczę kwarce w małym Atari i okazuje się, że ten bazowy 14,187576 MHz jest taki sam jak w Amidze.. tyle, że w A500 jest podzielony przez 2 (7,093788MHz), w małym Atari przez 8 (1,773447MHz) w wersjach PAL.. A1200 ma go w zasadzie bez podziału.. stąd te nietypowe zegary w Amigach.. ot ciekawostka
    • 4:

CommentAuthornogorg
    • CommentTime20 Aug 2018

@rosomak To zależy jak definiujesz zagadnienie. Zwrot "była" nie bardzo klei się z "można dużo dobrego wycisnąć", bo pierwszy odnosi się do stanu faktycznego w przeszłości, a drugi do stanu niezbyt jasno określonego, nie wiadomo kiedy. To, że po 30 latach komuś udaje się osiągać fajne rezultaty to warto pogratulować, ale nie rzutuje to na to jak sprawy się miały kiedyś. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie.
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime20 Aug 2018

Moim zdaniem ST dużo odstaje od Amigi aczkolwiek i tak zostaje duże pole do popisu bo sporo można z tego sprzetu wycisnąć. STE zaś to inna bajka, bo jego dodatkowe możliwosci praktycznie wcale nie zostały wykorzystane, a jest to już komp o sporo wiekszych możliwosciach niż zwykłe ST i pod pewnymi wzgledami nawet lepszy od Amigi.