atarionline.pl Gra tekstowa-przygodowa(ilustrowana) dla dzieci w języku angielskim na Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime2 Dec 2009 zmieniony
     
    Czasami, ćwicząc anglika z moimi smerfami(6 i 8 lat) wykorzystuję stare doświadczenia sprzed lat, gdy namiętnie z kumplami slęczeliśmy z kartkami papieru, ołówkami i podręcznikiem fabularnej gry "Warhammer" do 4 rano i przeżywaliśmy przygody wymyślone w naszej wyobraźni...A więc rysuję moim miśkom jaskinie, wyspy...ale by moje maluchy mogły dojść np. do skarbu muszą wykazać się słownictwem z angielskiego, ponieważ tylko tak mogą wydawać polecenia mistrzowi gry(czyli mnie :)). W ten sposób moje smerfy o wiele chętniej i łatwiej przyswajają słownictwo i podstawowe zagadnienia z angielskiego...no i właśnie....
    Mam pytanko, czy istnieją takie gierki(w stylu Price of magic) "dla młodszych", gdzie gramatyka i fabuła nie jest skomplikowana a słownik nie jest zbyt rozbudowany?
    I jeszcze inaczej...Może któryś z naszych atarowskich programistów będzie się kiedyś nudził i napisze taką nieskomplikowaną tekstowo-ilustrowaną gierkę do nauki słownictwa angielskiego dla dzieci?.....Pytałem o to moje dzieciaki, byłyby zachwycone...
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Dec 2009 zmieniony
     
    to pytanie chyba nie tylko dla programistów, ale także dla ilustratorów i reżyserów :)

    może zrobisz zdjęcia swoich gier z kartek, zobaczymy jak to wygląda....
    • 3: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime2 Dec 2009 zmieniony
     
    nie, no ilustracji nie mam, to wygląda inaczej niż myślisz :),wszystko jest na bieżąco dorysowywane na szybko ołówkiem w sporym uproszczeniu lub wymazywane gumką, w zalezności od pomysłowości i fantazji graczy, bardziej chodzi tu o orientację ogólną, najczęściej z "lotu ptaka"(kto grał w Warhammera na papierze to wie).
    Poprostu myślę o jakiejś łatwej grze tekstowej po angielsku z obrazkami w którą mogą zagrać dzieciaki w wieku wczesno szkolnym uczące się anglika, czy ktoś taką zna?
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Dec 2009
     
    Jak Twoje dzieciaki beda w wieku srednio-szkolnym to moga zagrac w "Pamietniki Adriana Mole'a lat 13 i 3/4".
    Jest to i na Atarynce, wyglada calkiem sympatycznie. :)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Dec 2009 zmieniony
     
    Proszę Pana Odislawa: polecam zapoznać się z innymi grami firmy Level 9 Computing, a nie tylko z "Price of Magik" :) U Kaza są prawie wszystkie, które się ukazały! co jest ewenementem w skali światowej, bo nawet Atarimania nie może się pochwalić taką kolekcją (sic!).
    W tym wątku pytałem - są tam linki, a tu jest archiwum z wszystkimi grami, które udało mi się namierzyć również w wersji na Atari ST i Amigę. Smacznego życzę.
    P.S. Szczerze powiedziawszy mam ochotę w przyszłości zrobić narzędzie do robienia takich właśnie gier. I/Lub też rozgryźć engine L9C. Zawsze mnie te gry pociągały. Ale póki co nie siadam do tego, bo mam inne projekty pozaczynane i chciałbym skończyć przynajmniej kilka.

    Edit: Przepraszam - w tym archiwum są tylko gry dla Atari. Mam przygotowane nowe z wersjami na Amigę i ST, ale zajmuje to 30M i zostanie wrzucone w najbliższej przyszłości.
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime2 Dec 2009
     
    hehe, nie...no znam więcej gier Level 9 :), jak miśki będą starsze i zechcą jeszcze grać w takie gry to chętnie im pokażę dzieła Level 9...
    mono,będę czekał z niecierpliwością na twoje gry :)...
    Dracon - dzięki za przypomnienie Adriana Mola, grałem kiedyś, fajna gierka, ale rzeczywiście dla starszych smerfiaków...
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Wrzucone 30MB archiwum z grami L9C na różne platformy.
    • 8: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    @odislaw
    Zerknij na grę "A spell of Christmass Ice" (dostępna w katalogu gier pod A). To prosta gra dla dzieci w klimacie aktualnych świąt. Lodowa Wiedźmia rzuciła czar na Świętego Mikołaja, by nie mógł dostarczyć prezentów. Trafiasz na Koło Podbiegunowe, gdzie musisz zdjąć zaklęcie z Mikołaja.
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Zrobione narzędziem Quill. Jest też na Atari: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Nie pamiętam tytułu, ale była taka platformówka gdzie trzeba było strzelać z łuku do właściwych wyrazów w zdaniu. Strzelał Mickey.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Dec 2009
     
    Zdaje sie to ze ta gra:

    ->link<-
    • 12: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime20 Dec 2009
     
    dzięki chłopy za wszystkie info! ...może z tej mąki będzie chleb :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2022
     
    W ramach ćwiczenia angielskiego, dla nieco starszych dzieci, polecam gry robione na silniku The Quill. Kolega German zebrał u nas spora kolekcję, zresztą wiele z nich przekonwertował:

    ->link<-