atarionline.pl Listingi z Moje Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018

Cześć! Można gdzieś dostać listingi z pisma MOJE ATARI zapisane w formie ATR lub ewetualnie jako pliki tekstowe.
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2018

Zapewne pojedyncze programy są do zdobycia, bo ktoś je przepisał i krążą po sieci. Czy aby np. Robot R-29 nie był w Moim Atari?
    Ale zbiorczego miejsca z takimi rzeczami chyba nie ma. Jak znajdziesz albo zbierzesz - daj znać, podziel się.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Oct 2018

z tego, co widzę to jest bieda z tym
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorKoval
    • CommentTime22 Oct 2018

Przypomnę projekt Reduks prowadzony przez Krzyśka "Fausta" Karkoszę (zdigitalizowane, poskładane od nowa wybrane numery Bajtka, Iksa, Komputera). Faust powyciągał listingi i umieścił je tu:
    ->link<-
    • 5:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2018

Bardzo dobre przypomnienie. Może akurat ktoś zechce wesprzeć Fausta w działaniach!
    • 6:

CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018

W USA mają stronę gdzie są skany gazet o Atarynce. Dodatkowo wszystkie listingi z Antica do ściągnięcia.

->link<-
    • 7:

CommentAuthorbandolier
    • CommentTime22 Oct 2018

KAZ co do Robota R-29 był w Moje Atari. Sam ten lsiting przepisywałem (w starych czasach). Fajna gierka
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Oct 2018 zmieniony

Roboty - różne wersje - brały udział w Kaz Kompo. Oryginalna wersja nie do końca działa - jak to przyznał autor pod jedną z nowinek, pisał na kartce i nie testował. W tym wątku pewnie coś się znajdzie: ->link<- (o Robotach dyskutowaliśmy na drugiej podstronie). Pewnie mam wszystko przepisane, ale w teraz nie mam możliwości tego odgrzebać, może kiedyś...
    • 9:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2020

Panowie, czy ktoś ma może przepisany program "Char Designer" z "Mojego Atari" numer 1? A może po prostu dyskietki z tego pisma? Pyta w komentarzu na YT kolega z Niemiec, bo mu zależy na tym programie.
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime13 Oct 2020

@Kaz
    mam Moje Atari nr 1 ,jak będę u mamy to mogę zeskanować,chcesz ?
    ... w tym tygodniu będę o ile Covida nie złapę ; ).
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2020

Nie chcę - wszystkie magazyny "Moje Atari" mamy już zeskanowane w Bibliotece Atarowca:
    ->link<-

Po co mi "Moje Atari"? Chodzi o lsiting programu "Char Designer".
    • 12: CommentAuthoramarok
    • CommentTime20 Dec 2020

W wolnej chwili przepisałem parę listingów z pierwszego numeru Moje Atari.

Tak więc jeśli temat "Chars Designer" jest jeszcze aktualny, to zapraszam do ściągnięcia: ->link<-
    • 13:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2020

Amarok - świetna robota, dzięki!
    A tylko przepisałeś, czy sprawdzałeś jeszcze poprawność, uruchamiałeś?
    • 14: CommentAuthoramarok
    • CommentTime20 Dec 2020

Wszystkie programy uruchamiałem i chwilkę bawiłem się nimi. Co do poprawności, to wykorzystywałem Edytor Basica, żeby sprawdzać kody kontrolne.

Swoją drogą miło było sobie przypomnieć dawne czasy. Część z tych programów przepisywałem w 1990 roku, ale kasety dawno już przepadły.
    • 15: CommentAuthoramarok
    • CommentTime22 Dec 2020

Miło mi poinformować, że w repozytorium umieściłem listingi z drugiego numeru "Moje Atari": ->link<-

Najwięcej problemów miałem z przepisywanie "Multi DOS", ponieważ listing jest wydrukowany w dość chaotyczny sposób. Na szczęście kody kontrolne były jak zwykle bardzo pomocne.
    • 16:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2020

Dobra robota Amarok! Szacun.
    • 17: CommentAuthoramarok
    • CommentTime28 Dec 2020

Listingi z trzeciego numeru "Moje Atari" są już gotowe do ściągnięcia. Zapraszam chętnych na mojego gitlaba: ->link<-

Jak czas i chęci pozwolą, będę przygotowywał kody z kolejnych numerów w przyszłym roku ;).

Przy okazji chciałbym już teraz Wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku.
    • 18:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2020

Jako wierny fan takich akcji - dziękuję bardzo! Już ściągnięte.
    • 19: CommentAuthoramarok
    • CommentTime13 Jan 2021

Kolejny miły wieczór z Atari :)

Przepisuję sobie listingi z siódmego numeru Moje Atari, w tle leci sobie odcinek "Środowiska prasowego" a RastaConverter generuje kolejny obrazek.

Szczęśliwie przebrnąłem przez wszystkie 7 numerów Moje Atari. Listingi są tutaj: ->link<-

Miło było sobie przypomnieć to wszystko po 30-tu latach. W tamtych czasach nie miałem Turbo Basic XL, tak więc przy okazji nadrobiłem ostatnie 30 lat :)
    • 20:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 dni temu

Coś pięknego panie Amarok! Dobra robota, wykonana w godnych warunkach :D

Szkoda, żeś nie nagrywał momentów wpisywania, a potem uruchamiania - jak znalazł na jakiś kanał YT...
    • 21: CommentAuthorDope
    • CommentTime7 dni temu

Chylę czoła. Dałeś mi zabawę na wiele dobrych godzin. :)