atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Ja to się czasem boję pisać i komentować bo w końcu @gorgh się wkurzy za wpitalanie w jego wizję gry


    ...albo zostaniesz wyzwanym od januszy, jak ja.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    odyniec1: za dużo już by zmieniać w kodzie, a obawiam się, że to zupełnie inna gra by wyszła.
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Krawędzie jezdni łączące się na linii horyzontu sugeruje, że jest to bardzo długi odcinek prostej drogi, więc zakręt nie może się wtedy pojawiać z nikąd bo nie wygląda to naturalnie.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Mi się tam podoba
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    generalnie rzecz biorąc to niektóre uwagi w tym wątku postrzegam tak, jak na tym obrazku.
    Jeśli ktoś chciałby mieć grę o jakiej marzy, to narzędzia do tworzenia kodu są za darmo, chętnie pomogę jak będę mógł
    to jest moja gra i robię tak, żeby się mi podobało
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    narcyz :P
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    @gorgh

    No popatrz, ja za swoje płacę :]
    • 8:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Jak coś publikujesz to powinieneś być przygotowany na komentarze, przy okazji tu nie facebook więc nie rozumiem dlaczego wrzuciłeś swoje zdjęcie ;)
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    Och och och bo ci żyłka pęknie
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    ...ale jak zrobisz grę dobrą to chętnie kupię , przyjmujesz przedpremierowe wpłaty ? ;-)
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Jest pomysł na wydanie gry, komu się spodoba to będzie mógł kupić. Ja się gierką jaram
    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    to jak już wklejamy obrazki, to ja to widzę raczej tak :D
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    ... jak brzydkie to brzydkie , w sumie wszystkie noworodki są brzydkie ,chyba że własne ;-) .

    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Irata, supcio, tylko kolory chcialbym inne, niebo niebieskie. Moga byc inne niz w grze, i linii max 24, jak dasz rade to podrzuc mi, nie musza byc wielkie pixele. Super to wyglada
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Bocianu: nie przypominam sobie, żebym kogokolwiek tu pytał co w grze zmienić, po prostu dzielę się postępami. Lista życzeń i narzekanie to już wasz pomysł.
    • 16:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Mało buddystyczne podejście
    • 17:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Gorgh: no ja już się nauczyłem i z pewnością nie będę oceniał Twoich prac, ani niczego sobie życzył.
    Ale wrzucanie czegoś do internetu z myślą, że to nie będzie oceniane, to chyba duża naiwność. Szczególnie w tym wieku :P
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Anonymus: jeden z nauczycieli buddyjskich Karol Ślęczek, doktor filozofii spytany o najbardziej buddyjski film odparł, że to Fight Club, ja po prostu lubię wyrażać własne zdanie i mam z tego dużą satysfakcję
    • 19:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    ja po prostu lubię wyrażać własne zdanie i mam z tego dużą satysfakcję

    ... ale nie lubię, kiedy robią to inni, bo to już januszostwo. :P
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    bocianu: a czy ja komuś bronię oceniać? Nie bronię, po prostu mam frajdę z punktowania wszystkowiedzących. Chyba nie oczekujesz ode mnie, że będę przytakiwał.
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Powtórzę jeszcze raz: moim celem nie jest uzyskanie porad, nigdzie nie prosiłem o to. Mam pomysł na grę i raczej niewiele uwag uwzględnie, poza kolorem tła i kształtem drzew. Nie jestem małym dzieckiem, któremu trzeba tłumaczyć co ma robić. To moja 5 czy 6 gra. Ja sam nigdy nie daje porad koderom co mają robić ze swoim wolnym czasem, bo szanuję ich i wiem, że to dorośli ludzie. A że są uwagi na temat gry to wiadomo, ludzie zawsze będą wiedzieć lepiej.
    • 22:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Wyzywanie kogoś (za celną uwagę), a "punktowanie wszechwiedzących", to dwie różne rzeczy Kamil. Nie oczekuję, że będziesz przytakiwał. Oczekuje jedynie minimum szacunku dla rozmówcy.
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Dobrze, może skończmy tę dyskusję.
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Irata4, chyba tło nie będzie potrzebne, zmieniłem perspektywę tak, że linie się nie schodzą na horyzoncie, teraz po prostu widać tylko kawałek trasy, więc horyzontu nie widać. Zmieniłem też ilość kamieni/trawy z 4 na 6.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Podeślę to zobaczysz jak lepiej,fajnie jakby jakieś odcięcie było, tak mi się wydaje.
  1.  
    Buddyzm jest pozbawiony logiki.Niestety ..każda wiara odrzuca logikę.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Mylisz sie, nie każda. Ale, że to temat offtopiczny i jest szansa, że wybuchnie tu pyskówka rligijna, a nie dotyczy to tworznia gry Gorgha, posty nie w temacie będą usuwane.
    • 28: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    W temacie gry :)

    Gra wygląda kapitalnie! Jakieś skromne tło na górze (scrollowane?) dodałoby dynamiki warstwie wizualnej. Kolorystyka planszy wskazuje na noc, może miasto na tle czarnego nieba ? Albo pierwszy etap z drzewkami, a drugi etap w mieście, i zamiast drzewek.. np. latarnie ? Takie tam pomysły ;-)

    Trzymam kciuki za ten projekt, bo już widać że szykuje się zacna gra. Mało jest dobrych motocyklówek.
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Apr 2019 zmieniony
     
    Lhuven: dziękuję
    Dziś wymodziłem paski na drodze, co o tym myślicie?
    • 30:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    W moim wypadku oczopląs. Nie wiem dlaczego, ale ciężko na to patrzeć, męczy oczy strasznie.
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    może sprawdzę z mniej kontrastowymi kolorami
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Oo no i zaraz ciekawiej :)

    Graficznie poproszę mniejszą psychodelę (do testów zieleń z brązem) no i niebo poproszę.
    • 33:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Paski OK tylko nie tak kontrastujące kolory. Coś bardziej wyblakły brąz i żółty może.
    • 34:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Zgodzę się z ccwrc w kwestii oczopląsu, więc chyba dobrze by wyglądały tak jak piszesz kolory mniej kontrastowe. Różnica między oboma paskami o jeden ton jasności dosłownie.

    Natomiast bardzo mi się podoba, że dopiero przy tych paskach widać wyraźnie perspektywę górek, które wcześniej wyglądały dziwnie. Odpowiednie szerokości tych pasków bardzo poprawiły efekt górek i wszelkich wzniesień.

    Wiem, że masz to w d. jeśli ktoś się wypowie, ale se napiszę - co mi tam, może jeden głos więcej przeważy szalę upartości:-) - nie podoba mi się tempo zbliżających się drzew. One powinny szybciej się przesuwać jak już są blisko, tak jak pisał Kuba dużo wcześniej. Tak jak widzimy to teraz, to mam wrażenie, że gra traci na dynamice, motocykl jakby jechał bardzo wolno, pomimo, że trasa potrafi się fajnie szybko i dynamicznie przemieszczać.

    Druga rzecz z tymi drzewkami, która mnie drażni, to one jakoś tak w momencie kiedy są już blisko nas i są największe, to nagle znikają, powodując taki efekt rozpraszająco-migający na pierwszym planie po bokach naszego motorka. Nie wiem jak to być powinno, ale jakoś tak mi się to nie podoba w tym miejscu i sprawia wrażenie jak by przeszkadzało w grze. Nie znam się, nie mówię jak ma być, nie wpieprzam się w zamysł autora, ale zwracam uwagę co widzę, może do przemyślenia lub porównania z innymi grami jak to tam się robi (ja nie wiem jak, ale może jest jakieś niedopatrzenie z tym).
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Dobre uwagi
    • 36: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    jak by jeszcze byly gwiazdy na niebie to bylby czad
    • 37:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime12 Apr 2019 zmieniony
     
    Mały protip od Małego ;)
    Daj ekran gry na 40 lub 48 znaków, co każdą linie znaku ładuj DL adres ekranu +64 (wtedy uzyskasz to, że nie będzie Ci coś pojawiało z lewej albo z prawej).
    To co masz teraz na wąskim. A szerokie pole gry można zagospodarować drzewami, trawą, kibicami, fotoradarami, tirówkami itp.

    Gierka wygląda fajnie :]

    Ps. właśnie doczytałem, ze już wprowadziłeś podobne rozwiązanie tylko na ekran o szerokości 32.
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    Paski spoko,jak w grach Yu Suzukiego a jak wiadomo jego gry są w deche. Da radę by paski były tylko na poboczu?
    • 39:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    Paski ładnie działają na górkach, ale bardzo źle na zakrętach - przecież powinny się zginać?
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    tylko jak to zrobić?
    • 41: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    Moim zdaniem juz jest super, dodac gwiazdy i bedzie koncepcja gry skonczona ,szczególnie ze jeszcze kupe czasu pewnie zajma kolizje, przyspieszanie, wypadanie z trasy i inny game logic..
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Apr 2019 zmieniony
     
    Ano właśnie :-)
    Podejrzewam że proste pasy są proste, ale skośne nie będą proste.
    Do zrobienia ;-)

    Dlatego osobiście albo bym z nich zrezygnował osobiście, lub jakoś pokombinował z wyglądem, żeby zjawiały się tylko przy górkach.
    Bo teraz to psuje cały ekeft 3d trasy.
    No i trochę tak zabrało wyjątkowość produkcji, pasy były już w innych zdaje się.
    To oczywiście tylko moje zdanie i przemyślenia. ;-)
    • 43: CommentAuthorPecet
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    Gra z paskami duzo zyskala. Tylko ogolnie kolorki imo do poprawy (paski, drzewa).
    • 44: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    Z pasami jest dużo lepiej niż bez, w mojej ocenie. Gra zyskała na dynamice. Tylko pasy powinny być jak najmniej kontrastowe. Najlepiej w tym samym kolorze i tylko różnić sie o ton jasności. Przy zakrętach nie muszą się zginać. W wielu dobrych ścigałkach były takie pasy i nigdy nie zakręcały na zakrętach.
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    dzięki za uwagi, postaram się je zrobić mniej kontrastowe
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Apr 2019
     
    gra będzie super.
    • 47: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Apr 2019
     
    mały update: zrobiłem przyrostowe przyspieszanie i zwalnianie, za sugestią iraty4 zrobiłem automatyczne przyspieszanie, zwalnia się fire i wygląda na to, że to fajnie działa
    • 48: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime15 Apr 2019
     
    gorgh, zapowiada się rewelacyjnie. Życzę wytrwałości, bo doszlifowanie gry do końca to niestety 80% czasu. Pomoc dobrego grafika zrobi cuda. Na szybko sprawdziłem jak wyglądałoby przeniesienie tego "na dzień" + różne odcienie pasków w zależności od tego jak są daleko.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2019
     
    Ano właśnie. Współpraca z ludźmi, znającymi się na swojej działce, albo po prostu mającymi inne, fajne spojrzenie na temat, może sporo dodać grze.
    • 50: CommentAuthorPecet
    • CommentTime15 Apr 2019
     
    recolored.png <--- Fck yeah!