atarionline.pl Motocross (LiteRally) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 May 2019

Spoko, mi w wątku o Ekranowni wyskoczyli z ubojem bydła.

Gorgh, gra wygląda za-je-bi-ście! Nie mogę się doczekać wersji grywalnej.

Miasto faktycznie wydaje się mieć lekkiego laga i chyba faktycznie chyba chodzi o synchronizację z dolną linią zamiast z wysokością gracza. I wydaje mi się, że linie zamiast kropek mogą faktycznie lepiej wyglądać.

Zapowiada się niezła gra. :)
    • 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony

Ale wypas , i krzyże są ;-) .
    A z tym odjeżdzaniem motocykla da radę ? to spotęgowało by efekt 3D a postaci nie trzeba przerysowywać , o parę pikseli by się oddalał ...

Naprawdę , dynamika jest :-)zabista ,i tło miasta nie tylko w poziomie ,BRAWO GORGH!!!

PS.Dobrze że @gorgh zbytnio nie zna Atari i nie wie że takiej gry się zrobić nie da ;-).
    • 3: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 May 2019

No mi do szczęścia (na tym etapie) brakuje w zasadzie (jedynie) tego co zwykle - kolorów. Wiadomo, ciężka sprawa na Atari. Może chociaż paletę bardziej urozmaicić?
    Ogólnie Literally zaczyna przypominać mi Kowalsky's fury. Gra która wygląda 'tak sobie', ale ma świetną grywalność i jest bardzo płynna.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019

ccwrc: widziałem fragment tego filmu i zgadzam się, że to tragedia, ale zgadzam się z uborgiem, że nie ma co wylewać dziecka z kąpielą (sam mam brata księdza).
    kade: poproszę w Agendzie grafików o parę rzeczy do tej gry, może się zgodzą
    VLX: dzięki, dzisiaj sprawdzę, jakby to było jakbym obniżył gracza
    Irata4: dzięki, sprawdzę jak to będzie wyglądać
    Pecet: dzięki, dam może to do korekty grafikom
    • 5: CommentAuthorgorgh

zrobiłem mały test, który wam się najbardziej podoba? mi chyba najbardziej "color3.png"
    • 6: CommentAuthorVLX
    • CommentTime14 May 2019

Najbardziej mi się podoba color3.png
    • 7: CommentAuthorPecet
    • CommentTime14 May 2019

color1.png - najmocniejszy 'efekt mgły'.
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime14 May 2019

Color1: największe pole dla wyobraźni, jeśli idzie o miasto na horyzoncie
    • 9: CommentAuthorMq
    • CommentTime14 May 2019

2 jest do dupy:-) 1 i 3 oba są fajne, tu już kwestia wyobrażenia pozostaje, ale faktycznie 3 jest dość wyraziste, a 1 daje bardziej poczucie, że za tą mgłą jeszcze coś tam jest dalej, i że ta odległość jest taka bardziej niedookreślona.
    • 10:

CommentAuthorDracon

Przedmówca ma rację w końcówce, dla mnie color1 najfajniejszy jest tutaj. :)
    Czy będzie w gotowej grze lista "high-score" (najlepsze czasy itp.) ?
    • 11: CommentAuthorurborg

Mi się 3 najbardziej podoba. Jak odległe miasto. 1 wygląda dziwnie, bo niebo niebieskie a budynki zielone. Odległe obiekty w atmosferze ziemskiej, widziane z dużej odległości, nie nabierają zielonej barwy, ale niebieskiej:
    ->link<-
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorMq
    • CommentTime14 May 2019

Faktycznie po uwadze urborga spojrzałem jeszcze raz i jestem zdecydowanie już teraz za kolorem 3.

A w ogóle baby są podobno lepsze w dobieraniu kolorów. Czy jest na sali jakaś baba?:-)
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019

ok, dzięki za głosy, wypadło na 3 wersję, mi się też najbardziej podoba
    Dzisiaj walczę z opytmalizacją, bo w krytycznym momencie (raz na 20-30 ramek) jest prawie na styk 2 ramki a jeszcze nie dodałem muzyki
    • 14: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019

Dracon: podejrzewam, że będzie, może będzie hi-score cafe
    • 15:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 May 2019

nie wiem , mnie tam się pierwsze podoba ,nie chodzi mi o kolory tylko o jasność odcieni które po sobie następują ,w trzecim obrazku, pierwszy pasek od pasów zieleni jest za jasny i robi niepotrzebne odcięcie ,a dalej ciemny i jasny co wygląda jakby jeszcze woda była po drodze do miasta ,mnie się pierwszy podoba najbardziej .

Piszecie że mało kolorów , a po co więcej ;-)?... i tak jest ponad standard :-) ,jest Atarowo i fajnie , ktoś napisał że grafika nie teges , to zobaczcie master, Speed King/a wydanego przez Mastertronic ...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019

To skoro głosy się rozkładają po połowie to będą 2 wersje
    Btw dodałem dziś muzyczkę i wszystko śmiga. Nutę na ekran tytułowy zrobił Makary i mówię wam, wbija w fotel, szczególnie na prawdziwym atari. Część grafy zrobi Raphis.
  1.  
    Ekstra! Makary robi muzę do świetnych gierek! ;-)
    • 18:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime14 May 2019

Makary - zdolny muzyk, Raphis - zdolny grafik, Gorgh - zdolny koder. Może wyjść miodzio
    • 19: CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 May 2019

to kiedy great mazovia cross country road race
    wa-wy
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 May 2019

To już lepiej great podlachia cross country race...tubylcy rzucają w motor kamieniami a w przerwach między wyścigami podjadasz pielemeny u babci stefy
    • 21:

CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 May 2019

Nieee. W przerwach między wyścigami miejscowi przebijają ci opony, bo masz nieprawilne blachy.
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 May 2019 zmieniony

hehe
    jako, że główne prace nad silnikiem gotowe, to wrzuciłem filmik z kolejnych stadiów robienia gry
    • 23: CommentAuthormav
    • CommentTime15 May 2019

Dobry filmik :-)
    • 24:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime7 dni temu

0:30 trasa rysuje się z kropek(pikseli);-), kurcze ale jakby tak cały obraz się rysował i na końcu wskakiwał kolor i ruszała animacja ...