atarionline.pl Gry na Atari wycena - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam,

    Jestem tu nowy, podczas porządków znalazłem taki "cartrige", prośba o pomoc w identyfikacji i ewentualnej wycenie.
    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Apr 2019 zmieniony
     
    No masz pecha trochę ...

    Nie dawno w NOWYM Meksyku natrafiono na duże złoża takich cartridge-ów: ->link<-

    PS.: jak nie wiesz kompletnie o czym piszemy, to tak w skrócie:
    - to jedna z najgorszych gier w historii firmy
    - w czasach świetności Atari po prostu zakopali w ziemi spory nakład nieudanej gry (poważnie, to nie Prima Aprillis!)
    - nie dawno pasjonaci wykopali z ziemi te kartridge, więc pojawiła się na rynku ich spora ilość
    • 3: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    Na zarobek nie licz, w Stanach odkryto bardzo bogate i płytko położone złoża.

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    na Ebay chodzą po 50 zł kartridże, zbyt duży zarobek to to nie jest
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    mieszkasz w Meksyku ?
    Dużo tego masz ?
    RObimy DEAL/A ,pisz na pw.
    • 6: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    @IRATA: myślisz, że inne gry też można znaleźć zakopane?! :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2019
     
    Nie myślę tak ,ale kto to wie ....
    ja na ten przykład czekam na odpowiedni moment ,może do jesieni jak sprzątną resztki gruzu po garażu sąsiada i ludzi w koło nie będzie by od św pamięci chamskiego sąsiada z działki wykopać z ziemi Atari serii XL/XE-wiedział ze mi zależy i chuj celowo zakopał ,ale padł a ATARI i tak będzie moje .
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     
    Wedle innych źródeł:
    - gra ET nie jest wcale taka zła, a już na pewno nie jedna z najgorszych na Atari 2600,
    - zakopana została nie tylko ta gra, ale również wiele innych, bo przyczyną nie była jakość tej gry, tylko nadmiar w magazynach wszystkich gier do konsoli,
    - wśród odkopanych ET nie była najliczniej reprezentowana,
    - jej cena nieco wzrosła, bo teraz wielu chce mieć "tę grę, którą wykopali na pustyni" :)
    Ale reszta się zgadza, jej cena nie jest wysoka, szczególnie w takim stanie i nie sprawdzona w działaniu. Zobacz na Allegro ceny takich gier, ta nie będzie wiele odbiegać.
    • 9: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Taką listę z wykopków znalazłem:
    E.T. The Extra-Terrestrial
    Raiders of the Lost Ark
    Yars’ Revenge
    Pele’s Soccer
    Superman
    Human Cannonball
    Circus Atari
    Night Driver
    Adventure
    Haunted House
    Combat-CX-2601
    Defender (Atari 2600)
    Defender (Atari 5200)
    Space Invaders
    Air-Sea Battle
    Missile Command
    Pac-Man
    Ms. Pac-Man
    Warlords
    Swordquest: Fireworld
    Vanguard
    Star Raiders
    Real Sports: Football
    Qix
    Phoenix
    Asteroids
    Berzerk
    Centipede
    Breakout
    Super Breakout

    Za: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     
    @Kaz
    ... no proszę cię ,nie naginaj rzeczywistości ,ET to naprawdę dno ;-)no może i nie najgorsza, ale... tak już się utarło w popkulturze i uważam to za doskonały przykład spierdzielenia ciekawej licencji poprzez narzucone ramy czasowe -coś jak oczekiwania po Grawtacji odpowiednika Wiedźmina ;-) -z ta różnicą że na Grawitacji ludzie się bawią a przy okazji pokazują talent i umiejętność współpracy w zespole (wiem bo byłem i zajęliśmy pierwsze miejsce :-p ).Tutaj oczekiwania były nader wysokie i w zderzeniu z rzeczywistością nie spełniły pokładanych w niej nadziei,przecież do tych milionów zakopanych sztuk wliczają się nie tylko egzemplarze zalegające w magazynach ,ale też te pochodzące z masowych zwrotów ...
    Nie wiem jakie jeszcze tytuły tam zakopano,nie znalazłem wzmianki o tytułach ,ale przeważającą ilością było właśnie E.T.
    Poza tym w filmie pt "Atari:Game Ower" jest analiza tego procederu , zakopali wstyd ,tak się mówi jak masz sporo nieogranych tytułów -"kupka wstydu" ,w E.T nikt by nie grał, więc mieli mega śmierdzącą kupę wstydu którą musieli zakopać :-p .

    Tutaj możecie zobaczyć to cudo w akcji :
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     

    irata:

    no proszę cię ,nie naginaj rzeczywistości. ET to naprawdę dno ;-)no może i nie najgorsza, ale... tak już się utarło w popkulturze


    Utarło się? Mnie nie interesują utarte wyobrażenia (czyli naginanie rzeczywistości, do którego się przyłączasz), choćby to było wyobrażenie o płaskiej Ziemii, prawda jest ciekawsza. A ta gra wcale do najgorszych nie należy. Wszystko można skrytykować, i wiem, że to Twoje ulubione zajęcie, ale bez przesady. A to, że współczesny gracz, przyzwyczajony do prowadzenia przez grę za rączkę, nie radzi sobie z klasykami, to wiadomo nie od dziś :)

    Nie wiem jakie jeszcze tytuły tam zakopano,nie znalazłem wzmianki o tytułach


    Nie trudno znależć, wystarczy skorzystać z google. Link masz też na górze od kolegi.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Jakie gry cię prowadzą za rączkę ?
    Owszem była Prince of Persja z 2008roku w której niesposób zginąć .
    Zagraj w Bloodborne,Uncharted,Resident Evil7 , w cokolwiek i zobaczysz sam że łatwo nie jest.
    Z klasykami sobie radziłem w czasach klasyków , ile można w to grać ? Postęp jest nieunikniony ,mów co chcesz ale taka jest prawda , ja od Atari wiele nie oczekuję ,ale oczekuję pozycji dobrych graficznie tak na poziomie rodzimych produkcji z lat 90' z większą grywalnością i podobnym bądź lepszym udźwiękowieniem ,jakbym chciał grać w takie gry jak piszesz to grał bym w Pong/a i w A2600 .
    Nie wiem co się czepiasz płaskiej ziemi , to nie moja broszka , śmiałem się z tego .
    A że E.T to syf wie każdy gracz na świecie,sam w to próbowałem grać i nie wyobrażam sobie wydać na takie coś złotówkę
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Jakie gry prowadzą za rączkę?


    Większość współczesnych ma rozbudowany system prowadzenia graczy, nie musisz sobie z tego zdawać sprawy, ale złożoność gier to wymusza. Z samodzielnym odkrywaniem reguł gry masz do czynienia bardzo rzadko, podczas gdy w klasycznych grach, szczególnie arcade, jest to norma.

    To, że nie podoba Ci się E.T. nie czyni z niej jednej z najgorszych gier na Atari 2600.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Apr 2019
     
    ... no co ty ???
    większośći ułatwiaczy można powyłączać ...
    zresztą nie każda gra ,ale fajnie jak jest sprawnie w rozgrywkę wkomponowany tutorial , pod warunkiem że nie trwa całą grę ... np jak w stareńkim Tomb Rider - taki przykład gdyż liznąłeś i powinieneś pamiętać możliwość zwiedzenia posiadłości -od tutorial , nawet basen był ....
    Jak wyobrażasz sobie nowy wielki tytuł bez tutoriala ?
    A swoją drogą sprawdź Nier Automata .
    Retro pełną gębą -jak z salonu ARCADE - a to rozbudowany RPG ,jedynka "NIER" też.
    Taki trochę wstęp wprowadzenie(tutorial a nie tutorial )w Demie jest akurat początek gry :

    Jak dasz radę to zlookaj ;-)

    E.T Phone Home nie tylko mnie się nie podoba ,dla większości osób to gniot , myślisz że mniejszość ma rację , nie jest to regułą ale w tym wypadku tak jest ,może nie najgorszy gniot ,ale jednak gniot.
    Odpal np Laser Gate,Vanguard,nawet Supermana ... a potem pyknij w E.T ...