atarionline.pl Idzie nowa Montezuma? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Sep 2020

A zakończenie w Montezuma Redux (odświeżonej wersji Preliminary Monty) wygląda tak :-)

• 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Sep 2020

na co wyszła ta Montezauma's Redux ?
    niektore elementy wyglądają paskudnie,mam namyśli diamenty,kolorystykę licznika punktów,ogólnie jest jakby mniej czytelna niż znana mi wersja.
    • 3: CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Sep 2020 zmieniony

Na Atari :P

Przy czym tu na YT jest starsza wersja, istnieje nowsza z m. in. poprawionym licznikiem, która pojawiła się na początku września:

->link<-

changes in general :

- some graphics were changed for example the numbers of the score
    - corrected on the bonus screen that the diamonds should disappear when the music ends.
    - and a great ending was added!!!, if you read well an ending passing level 9.
    • 4:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Sep 2020

ja pierd.... to generalnie zmienia postać rzeczy ;),choć nadal diamenty wyglądają paskudnie tzn tak płasko i jakby były brudne a przecież Atari ma ładne kolorki,mam również nadzieje że czachy turlające się również są,generalnie fajna ta odświeżona wersja :D.
    • 5: CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Sep 2020 zmieniony

Fajna, na prawdziwym Atari gra się bardzo przyjemnie i wygląda bardzo dobrze, tak trochę bardziej w stronę Ricka, choć turlających się czach nieco brakuje, ale autor reduxu miał inny pomysł :-)
    • 6:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime3 Oct 2020

pograłem i powiem że mnie ten Redux nie podchodzi,niektóre rzeczy wyglądają ładniej(węże,klucze i mieczyki),ale niektóre są tak skaszanione(cała reszta) że grać nie idzie,na przykład postać Pedra,w oryginale mamy synchronizacje ruchu nóżek z odgłosami,tu tego nie ma,nawet jak spada na głowę jakoś tak dziwnie -że niby guz mu rośnie ...e bubel,to nie dla mnie...
    • 7:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Oct 2020 zmieniony

To jeszcze wspomnijmy o wersji "Montezuma 2: Again!", w przeróbce Matiasa Dimitrov Albarrán, bazującej na wersji gry z 2018 roku. W tej wersji zmiany są następujące:

Matias:

Some changes are:
    Same colors for PAL / NTSC.
    Scoreboard embedded.
    All sprites retouched, now Panama Joe enjoy running.
    Animations in elements like crystals and shields.

W archiwum ta gra jest tutaj:
    ->link<-
    • 8:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime10 Oct 2020

...ech gdyby tak Montezauma's Redux miała oryginalną postać,której odgłos kroków jest z synchronizowany z animacją ...
    • 9: CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 Oct 2020

To nie byłaby tym reduxem i postać pasowałaby jak pięść do nosa ;-)
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime10 Oct 2020

... no ok,to rzeby szybciej nogami przebierał,jastem tak przyzwyczajony do starej wersji że w redux skoki mi nie "wchodzą",właśnie przez brak tej synchronizacji.
    • 11:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 Oct 2020

->link<-

Nie grałem,ale ludzie się na FB jarają więc wrzucam.
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2020

Fakt, jarają się. Ciekawe czy z nostalgii, czy faktycznie dobry port.
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 Oct 2020

ja nie będę sprawdzał,nie gram na telefonie ani na PC,poza tym częściowo unowocześniona grafika wygląda dla mnie paskudnie.
    • 14: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Oct 2020 zmieniony

Gra opublikowana przez Jaegera na iOS/Android i teraz na Steamie ma opcję przełączenia na starą grafikę. W przypadku wybrania nowej jest ciekawy efekt poziomego skrola - nie mamy komnat tylko jakby cały poziom piramidy jest jednym i skroluje się przy przechodzeniu w bok. Aczkolwiek może się to nie podobać.
    • 15:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2020

Tak, czytałem o tym skrolowaniu, a nawet widziałem na filmikach. Skoro jako opcja jest dostępna stara, statyczna wersja - to wszelkie dodatki i zmiany starego gameplay-u są jak najbardziej na miejscu. Nie jest przecież sztuką zamykanie się w skorupie starych przyzwyczajeń, starego wyglądu, starego gameplayu, ale eksperymentowanie, próbowanie wyciskania z danego tematu czegoś nowego.
    • 16: CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Oct 2020

Mógłby być fajny efekt takiego scrollowania np. na Atari i płynna zmiana koloru komnaty w miarę przechodzenia ze środka jednej do środka następnej... Ale to raczej na VBXE ;-)
    • 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime14 Oct 2020

@ Jacques
    no niekoniecznie,można by zrobić coś na modłę efektu(pomysł Kaz)z Rescue Expedition ,środek byłby jaśniejszy a kolejne scrollowane komnaty wyłaniały by się z mroku,albo takie stopniowe rozjaśnianie przy pochodni... hm,chyba zagalopowałem się bo tego raczej nie idzie zrobić w pionie,tzn tych linii cieniujących...