atarionline.pl Składanka "Boulder Dash Mugen" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019 zmieniony
     
    Kolega Sergio Marchant przygotował sobie taką oto kasetę, składankę 14 gier Boulder Dash Mugen innego południowca - Edgardo Arandy. Fajnie to wygląda. A czy ktoś z naszych robi sobie w dzisiejszych czasach okładki do gier, tak jak robili to kiedyś piraci? Teraz wszelkie wydruki są znacznie tańsze i dostępniejsze. Chwalcie się :)
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Czy za przyznanie się będą jakieś sankcje prawne, ew. za wskazanie jakaś nagroda? :P
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Hmm... coś się zmieniło w prawie, że nie można projektować i posiadać własnych okładek? :D
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Żeby być na bieżąco z prawem w PL trzeba je studiować min. 4 godziny dziennie. Do końca życia.

    Ale wydaje mi się, że wiesz o co chodzi :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Jeśli chodzi akurat o B.D., to chyba znany jest fakt, że jego twórca jest "mało wyrozumiały" dla wszelkich nieoficjalnych przeróbek, itp. jego wiekopomnej, kultowej gry? ;)
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Mi się wydawało, że sam P. Liepa ma raczej... Wywalone na grę, ponieważ sam nie sądził, że okaże się takim hitem. Co innego oczywiście właściciel praw do gry :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Dracon - pomyliłeś autora z posiadaczami praw do publikacji gry i znaku towarowego. Wręcz przeciwnie, autorowi taka popularność wśród fanów schlebia.

    A co do głównego tematu to projekt okładki nie jest grą i jakby komuś przeszkadzał, to... niech nie patrzy :). Pytałem o to, czy sami sobie projektujecie okładki np. do swoich ulubionych składanek, do jakichś ulubionych gier, etc.
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Widziałem okładkę ccwrc do jego kartridża z grą przemytnik.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    O, świetna rzecz. Ccwrc - pokażesz? :)
    • 10:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Przemytnik to zwykła konwersja okładki kasetowej. Przykładowa okładka (właściwie vlepka) do gry, której nie ma jeszcze w ostatecznej wersji:



    Co do całej reszty to pewnie kiedyś udostępnię te ciekawsze w temacie o robieniu własnych cartów.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    To jak już robisz taką naklejkę do Adventure Ponies to może skorzystaj z grafiki tytułowej? :D
    • 12:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    Prędzej zdechnę.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    Ha ha, stary chłop wstydzi się różowych kucyków? :D
    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    Kaz, miałeś okazję zrobić grafikę z jajem, może bardziej mroczną, pasującą do klimatu gry w której zabijamy wrogów jakby nie patrzeć strzelając do nich a ty wybrałeś standardowego kucyka prosto z taśmy.

    Fajnie by było, gdyby wersja na małe Atari wyróżniała się np. kucykiem pokazującym zęby w grymasie wściekłości i przyczepionym do grzbietu karabinem gatlinga. I wtedy można by dać nawet jakieś serduszko obok. Przebite sztyletem.

    Twój obrazek tragicznie nie pasuje do smukłego kuca w grze (twój jest spasiony od wpierdalania chipsów przed tv) i do różnych (swoją drogą świetnych) przeciwników. Nawet danie samego przeciwnika na planszy tytułowej dałoby grze poweru, ale nie, musi być kucyk z owiniętym bandażem rogiem na czółku.

    Ja nie mam talentu do rysowania na kompie, ale gdybym zrobił coś takiego jak ty, świadczące tylko o braku wyobraźni to bym się wstydził. To wygląda jak mierne copy-paste, zrób coś nowego, stać cię na coś więcej niż ta pokraka.

    Edit: Przepraszam, nie jest prosto z taśmy, w końcu dodałeś swoje logo :P
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    Kucyk z łbem sarenki , to gorsze niż postać KERNAWA.Ale jakby przerobić że sra z taką niewinną minką ,przeszło by.
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    Kicz opanowuje /|\

    :D

    A po ostatnim SV mam dość animacji "Bad Apple" - co za dużo, to niezdrowo - jak to się mówi!
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    @ Dracon
    no ale to coś innego , nie słyszałeś o różowych kucach srających tęczą !???


    Jednak cieszę się że moje zainteresowania nie kończą się na Atari .



    Tyle że te Kuce mają normalne łby , a ten Kazowy ma łeb od Bambi i to mnie martwi najbardziej .

    @Kaz na usprawiedliwienie możesz pokazać z czego żeś zrysowywał ;)
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    Rainbow Dash <3
    Może Kaz jest po prostu miłośnikiem kuców, tak zwanym Brony?
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    @Gorgh
    masz racje , to te małe figurki mają sarnie łby .
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    Te kuce, kolorowe parasolki lamerskie... i kolorowe hafty po oglądaniu tego wszystkiego (co się już niestety nie "odzobaczy"). :(
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    He he, czyli jednak stare chłopy i się wstydzą "słodkich animek" przeznaczonych dla dzieci :). Sorry, ale rzygający kucyk, pierdzący kucyk, kucyk wykrzywiający ze złości pysk albo robiący rozpierduchę nie oznacza wyrafinowanego gustu. Dla mnie totalne bezguście.

    ccwr - grafika może Ci się nie podobać, Twoje prawo. Jednak ja staram się przygotowywać taką, jaka się podoba autorowi i pasującą do gry. Kucyk miał być słitaśny, bo taki jak w grze. Nie uzurpuję sobie praw do projektu kucyka, wręcz przeciwnie, chodziło o jak najwierniejsze odwzorowanie tego, co jest w grze i do ustalonego przez producenta kreskówki wyglądu.

    Sama gra też jest konwersją, może niektórzy nie wiedzą, tej oto produkcji dla dzieci:

    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2019 zmieniony
     
    @Kaz
    Jakie dziecko teraz gra w ATARI ???
    Zauważ również że twój kucyk :


    Ma za krótki pyszczek w porównaniu z oryginałem :


    No a jakby faktycznie srał tęczą to i dorośli by z chęcią pograli :) .
    Po prostu niektórzy nie trawią infantylności w takiej formie ,co za dużo to niezdrowo ;) ,Gra fajna , grałem .
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    @Kaz

    Spodziewałem się niestety takiej dupochronnejkorpoodpowiedzi.

    Problem z twoją grafiką jest taki, że gra jest super. Podobnej produkcji po prostu nie ma na małe Atari, jedyne co obecnie psuje dobre wrażenie to twój obrazek.

    Wiem, że autor nie chciał cię urazić, ale jestem ciekaw jakie się czujesz wiedząc, że jedyny element, który NIE PASUJE do całości to grafika wykonana przez ciebie?

    To co naprawdę pasowałoby do całości to grafika:
    1. wykonana w podobnej rozdzielczości co gra/menu
    2. z jajem, niech atarka się czymś wyróżnia. Np. na pierwszym planie odwrócony tyłem PRZECIWNIK (hydra jest OK) a gdzieś tam w oddali kucyk stojący przodem/bokiem. I coś takiego zwiastuje przygodę, dobrą zabawę i łączy się spójnie z całością.

    Ta fioletowa pokraka, która jest obecnie wszystko psuje, nie pasuje do całości. Ta gra przez tego słitaśnego spaślaka tylko traci, już lepiej żeby ekranu tytułowego w ogóle nie było, niż to coś co jest w pozie tuż przed zesr...

    To razi moje poczucie estetyki w sposób, którego naprawdę nie potrafię opisać. To jest smutne, że świetna gierka została tak zjebana przez jedną grafikę, to przykre i żałosne :(
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     


    Ło rany ,dopiero co narysował a już go kopiują ...


    Kuźwa ,nawet zdążyli zrobić bajkę ...

    @ ccwrc
    Teraz już wiesz skąd obandażowany róg ;),no a ja się ciesze że Kaz nie ma jednak skrzywionej wyobraźni;)

    ...te sarnie pyszczki ;)
    • 25: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     
    O! qtzyk :->

    Patrząc na oryginał (pozostał chyba tylko filmik i loading ->link<- ) też myślę, że obrazek w grze powinien trzymać "piksel-owy klimat", najlepiej zgodny z oryginałem.

    A czemu wersja bez skrzydeł?

    Natomiast okładkę można zrobić używając grafiki oryginalnej (nie konwertowanej).
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     


    ...albo taką graficzkę ;)
    coś na wzór
    • 27: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     
    ->link<- i na następnej podstronie.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2019
     

    ccwrc:

    ale jestem ciekaw jakie się czujesz wiedząc, że jedyny element, który NIE PASUJE do całości to grafika wykonana przez ciebie? (...) To razi moje poczucie estetyki w sposób, którego naprawdę nie potrafię opisać.


    W sumie nawet nie wiedziałem, że komuś zgodność z animowaną bajką, która jest pierwowzorem gry, może tak przeszkadzać! :D Ale teraz już wiem i po dawce takiego jadu, jaki prezentujesz, zaczynam mieć wspaniałe uczucie!!! :D Aż miło poczuć, że za każdym razem, gdybyś chciał zagrać w tę grę, będziesz musiał z obrzydzeniem odwracać wzrok, żeby pominąć obrazek tytułowy. A z tyłu głowy będziesz miał, że gra jest zrąbana, zniszczona i splugiawona przez moją grafikę! I tak do końca Twojego życia! Touché! :D :D :D
    • 29:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    Nie przesadzajmy. Jedyną pozytywną stroną tej grafiki jest to, że po naciśnięciu fire nie trzeba jej oglądać aż do końca.
    • 30: CommentAuthorRocky
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     
    A czepiacie się Kaza.. kucyk jest filetowy nie różowy no i niech sobie jest.. bo to kucyk..
    Ja w ogóle zmieniłbym kolorystykę tego kucyka zarówno w grze, jak i w obrazku, bo mi się ten fiolet kojarzy bardziej z C64. i nie wiem co gorsze fioletowy kucyk, czy fiolet C64
    KAZ, jeśli mogę się wytknąć to grafice brakuje nieco stabilności, wizualnie przechyla się w lewą stronę no i ten kucyk patrzy w krawędź ekranu. Można by go dać niżej i do prawej, a napis na górze lub pod pyszczkiem (niech kucyk na niego patrzy).. do tego dodać na niebie kilka chmurek.. ale żeby nie przesadzić..
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @Kaz ja się nie czepiam , była u mnie bratanica i nazwała kuca po imieniu - gdybyś widział wtedy moją minę ... ogólnie mialem wesoły dzień ,no bo i doszły komentarze ...
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @ Rocky
    Te kuce ogólnie są paskudne , nieproporcjonalnie wielkie oczy dziwnie osadzone ,...do tego nie trawię bajek w ten sposób rysowanych (Atomówki ,Dextery )...tzn maszynowo i na siłę nowocześnie .
    Poza tym kucyk z gry wygląda inaczej .
    @Kaz ja się nie wściekam , po prostu śmiać mi się chcę jak na to patrzę ,ale nie że z ciebie tylko z tego kuca .
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2019 zmieniony
     

    Irata:

    była u mnie bratanica i nazwała kuca po imieniu - gdybyś widział wtedy moją minę ... (...) Ło rany ,dopiero co narysował a już go kopiują ... (...) Kuźwa ,nawet zdążyli zrobić bajkę ...


    Acha, to Ty masz zawsze dużo do powiedzenia o wszystkim, a nawet nie wiedziałeś, że to jedna z najsłynniejszych obecnie animowanych bajki, na podstawie której stworzono tę grę? Nie znasz nawet postaci z tej bajki, ale krytykujesz, że źle wyszła i jest "nie taka"? :)

    Praktycznie każde współczesne dziecko zna "My Little Pony". To tak jakbyś nie znał Smerfów i twierdził, że stworki w grach niepotrzebnie są niebieskie i źle są narysowane, bo nie mają ostrej giwery na Gargamela, nie pierdzą i nie rzygają.. Ignorancję jeszcze by się dało strawić, nie każdy musi znać wszystkie wytwory popkultury. Ale ignorancja plus arogancja to dla mnie obciach. Podrzucam w załączniku jak wygląda ten kucyk (Twilight Spark). Jego historia też jest interesująca:

    ->link<-

    Rocky:

    a w ogóle zmieniłbym kolorystykę tego kucyka zarówno w grze, jak i w obrazku, bo mi się ten fiolet kojarzy bardziej z C64. i nie wiem co gorsze fioletowy kucyk, czy fiolet C64


    Tak, a kolor Smerfów powinno się zmienić na zielony, bo niebieski się komuś skojarzy z ekranem awarii Windowsa. Litości!

    Poza tym - weź sobie zagraj w grę, tam są kuce różnej maści, na drugim poziomie jest inny - ksywa Rainbow Dash - który jest jasnoniebieski.

    QTZ:

    A czemu wersja bez skrzydeł?


    Bo jest kilka wersji tego kucyka, a w grze jest bez skrzydeł.

    ccwrc:

    Nie przesadzajmy.


    Chyba za późno na nie przesadzanie, ale przyjmuję Twoją samokrytykę :)

    ccwrc:

    Jedyną pozytywną stroną tej grafiki jest to, że po naciśnięciu fire nie trzeba jej oglądać aż do końca.


    Proponuję najpierw zapoznać się z grą przed pisaniem głupstw. Grafika nie znika po naciśnięciu fire tylko po upływie czasu. Autor chciał, żebyś przymusowo obejrzał grafikę, która mu się podoba :D. A ja mam satysfakcję, że będziesz musiał to obejrzeć i dodatkowy bonus, że będziesz miał tę własną badziewną naklejkę na carta :P

    Jak by ktoś chciał zobaczyć cały pierwszy poziom i początek drugiego to nagrałem rozgrywkę tutaj:



    A tutaj jak grali ludzie, którzy pierwszy raz w życiu widzieli tę grę:

    • 34:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    Kaz, niezależnie co napiszesz to pewnych grzechów zmazać się nie da. Za tą grafikę będziesz się smażył w piekle przez wieczność. Howgh.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    Powtarzam Ci, że to nie mój projekt (a szkoda, bo autorzy zarobili na nim miliony!), ja tylko konwertowałem projekt autorów bajki animowanej i moja grafika jest odzwierciedleniem (i pewnym kompromisem) tego, co w grze i w filmie. Nie musi Ci się podobać, ale trochę szacunku do autorów projektu, który przypadł milionom dzieci do gustu. To postać dla dzieci, a nie infantylnych, starych dziadów. Nie będzie pierdzenia, rzygania i giwery.

    Weźże w końcu obejrzyj sobie choćby jeden odcinek filmu i zagraj chociaż raz w grę. To Cię ustrzeże przed dalszym wygadywaniem głupot.
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    @ Kaz
    Nie znam , myślisz że nie mam co robić ,siedzę przed TV i oglądam bajki dla dzieci ,jak mam czas to wolę wkurzać ludzi na AOL :-p ;),jak byłem dzieckiem były normalne bajki ,nie takie z tęczami w tle ... ,jak to wygląda , dla kogo to ??? chyba dla dzieci al'a Eltona Johna i jego męża ... .

    TO SĄ PRAWDZIWE BAJKI.



    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2019
     

    Irata:

    Nie znam , myślisz że nie mam co robić


    Już Ci napisałem wyżej - nie musisz się znać. Ale obowiązku mądrzenia się na każdy temat też nie ma :)
    • 38:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Oct 2019 zmieniony
     
    Kurde, ale żeby kucyków nie znać, to jednak trzeba w jaskini żyć.
    Sorry Irata, nie popisałeś się :D
    (o ile faktycznie nie wiedziałeś o istnieniu tej bajeczki)

    Nie no, to musi być jakiś głęboki sarkazm :D

    Rysunek Kaza jest po prostu poprawny i zgodny z bajką, ni mniej ni więcej, a tu taka drama :D

    Ba, na fali tego "hejtu" aż się skusiłem i zagrałem w tę grę, nawet nie jest taka zła!
    Ba, nawet niegłupio pomyślane inne możliwości każdego kucyka - przy okazji wiemy, czemu ta wersja nie ma skrzydeł, bo kolejny ma i to zmienia całą rozgrywkę :) podoba mi się takie wykorzystanie plansz z innym sposobem przejścia.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    @mav
    no drama , uważam że Kaza stać na lepszą grafikę z kucem niż przerysowanie kuca ,wiesz , coś z charyzmą ...
    Zresztą żałuję że zacząłem temat ,gra sama w sobie fajna ,nie skumałem że dla dzieci -bo jakie dziecko gra w grę Atari - chyba tylko dzieci Atariańskie ;).

    Litlle Pony to leciało jak byłem młodzikiem i dziwiłem się że po Yattamanach takie gówno puszczają .
    • 40:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    "no drama , uważam że Kaza stać na lepszą grafikę z kucem niż przerysowanie kuca ,wiesz , coś z charyzmą ..."
    Tu się mogę zgodzić :)

    "nie skumałem że dla dzieci "
    mało która gra jest za poważna dla dzieci na Atari, nie oszukujmy się :) może tylko szachy, z wątkiem na milion odpowiedzi ;)

    Wbrew pozorom zaprzęgnięcie znanego motywu do gry może w jakiś sposób faktycznie dzieci przyciągać (zwłaszcza dziewczynki - to do nich głównie jest adresowana bajka).
    Swoją drogą ciekawe, czy autor jakoś dogadał się odnośnie licencji, czy leci na partyzanta?