atarionline.pl Turbo Freezer 2005 (XE ver) - nie działa prawidłowo. Kto pomoże/naprawi? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    Witajcie.

    Kupiłem już jakiś czas temu na aukcji Turbo Freezera 2005 w wersji dla XE. Niestety nie działa prawidlowo. Wykrzacza się menu i siada przy próbie zapisu/odczytu zafreezowanego programu. Od strony wewnętrznej jest rysa na złączu - może są przerwane ścieżki. Niestety nie poradzę sobie z tym sam. Czy ktoś z Was byłby w stanie to naprawić? Oczywiście zapłacę.

    Gniazda w kompie raczej w porządku. Carty działają bez zarzutu.

    Załączam zdjęcia.

    Mam też poprzednią wersję Turbo Frezzera, bodajże 2000. Wersja pod XL z dodatkowym kablem podpinanym pod jeden z pinow w porcie joy-a. Brakuje w nim jednego eproma. Oddam za darmo komuś kto naprawi tego 2005.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Sprawdzałeś z innym kompem? Chodzi o to, że niektóre teoretycznie stabilnie działające komputery przestają nimi być po podłączeniu urządzenia NewDevice.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    lóknij na to:

    ->link<-

    ;)
    • 4: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    Mam 3 sztuki 800xl i jedną "doładowaną" 65xe. Dlatego nie mam jak sprawdzić na innym XE:) Ale dzięki za link. Poczytam. Mam U1MB w mojej 65XE to może być przyczyną.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    pośrednią.
    • 6: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    PM
    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Może zajść konieczność wymiany 74LS08 na 74F08. Pomaga w bardzo wielu przypadkach na takie rzeczy. Zwłaszcza, że piszesz, że Twoje 65XE jest rozszerzone.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Nov 2019
     
    Spokojnie, ugadaliśmy się na priv ;)