atarionline.pl AOL Wayback Machine - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime15 Jan 2020 zmieniony
     
    I się forum popsuło. Już się naprawiło. Była tu pusta strona
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    No i przez @Kaz się nie powstrzymałem :D

    Nowa zmiana w wayback.

    Dodałem przycisk "Losuj artykuł" (oczywiście atarionlline.pl/0 wciąż działa).

    By coś zalosować można także wpisywać w url liczby z "tyłka" :D wtedy >= id do wpisanego się zaciągnie

    Przypominam, że działa wyszukiwarka na stronie głównej (szuka wpisanej frazy w tytułach, wielkość znaków nie jest ważna) a wyszukanie pustego ciągu oddaje wszystkie nowinki które później można sortować po stronie przeglądarki.
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Poprawiłem na stronie SZUKAJ javascript ->link<- tak aby filtr nie szukał ani nie usuwała nagłówka tabeli.

    Jest to podpiętej pod wyszukiwarkę na stronie głównej.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    Bardzo dobre zmiany, dzięki Zbyti! Tylko, że przycisk Losuj coś ma nie tak, bo daje w adresie 0 i oczywiście błąd 404.
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz jesteś pewien? Sprawdzałeś teraz? Może wyczyść cache jak Ci nie działa. W nocy była inna maszyna losująca może Ci się ostała :>

    Losuj wywołuje adres z 0 i powinien go podmienić na wylosowane ID po załadowaniu strony.

    Na czym to przeglądasz? Mi działa na 2 przeglądarkach desktop i na androidzie chrome i brave.
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    hahaha, zarąbiste, można stracić wieczór (pun not intended) :))))
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Zbyti - jestem pewny, w załączniku efekt naciśnięcia "Losuj". Przeglądarka: Chrome/Win10.

    PS. Widzę, że pojawił się przycisk "Home" i tło. Nie możesz się powstrzymać od rozwoju, prawda? :D To zabrzmi górnolotnie, ale to właśnie piękna strona człowieczeństwa, że chcemy, żeby było coraz lepiej. Brawo.
    • 8: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    @pirx najpierw musiałem sobie sprawdzić co to jest to "pun" a dopiero później załapałem, że przypadkiem mogło by chodzić o Lead Developer Masta Blasta :D
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Przed ostatnimi zmianami można było wywołać atarionline.pl/0, przeczytać losowo wybrany artykuł, odświeżyć, dostać kolejny, odświeżyć, i tak dalej. Teraz zostajemy przekierowani do konkretnego artykułu waybackowego i nie da się błyskawicznie wylosować kolejny.
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz u mnie działa :D Skąd ja Ci teraz Win10 wezmę? :D

    Sprawdzę pod VM na Win7...

    @Kaz już widzę... Jak chcesz w adresie mieć wayback to musisz dopisać index.php?id=0

    Poprawny adres to atarionline.pl/0 - przecież sam prosiłeś o tę zmianę! :D
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    A, dobra, jest jeszcze przycisk "Losuj artykuł".
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam dziwne ja dokładnie to robię i mi działa.

    Sprawdzę htaccess bo @wieczor wczoraj dopisywał reguły, może coś się zmieniło - tylko dlaczego mi działa?

    Komuś może także działa?

    @Adam 0 podmienia się na id bo Kaz prosił by mógł sobie dodawać do ulubionych a 0 mu "nic nie mówiło" ;) Jak odświeżasz ciągle z tym samym id to dostajesz ciągle ten sam art :]
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    Komu wayback działa niech wpisuje #meetoo ;P
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Wiadomo, dlaczego odświeżenie teraz nie działa, nie musisz tego tłumaczyć, widzę URL-a. Tylko nie wiedziałem, czemu niedawno zrobiona funkcjonalność została "popsuta".
    • 15: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam na życzenie @Kaz. Jeżeli to jest popsujka to pogadaj z @Kaz to wycofam zmianę i będziesz sobie znów odświerzał 0.

    @Adam ja tłumacze bo skoro nie zobaczyłeś przycisku i że się URI zmieniło to chyba coś Ci umknęło.

    Jeżeli chcesz to nie będę Ci wyjaśniał bo chyba uraziłem Pana. Dobrze wiem, że jesteś kumaty ale sam zadałeś pytanie na które mogłeś sobie sam odpowiedzieć.

    Peace :]

    To w końcu to działa Tobie czy jest tak jak u @Kaza? Bo już nie wiem :]
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    W pierwszym komentarzu zwróciłem uwagę na to, że została zmieniona istniejąca funkcjonalność (której używałem w ostatnich dniach). Zobaczyłem, że trafiamy teraz na konkretne URI - nie wiedziałem, czy to zmiana celowa, czy przypadkowa. Zalogowałem się na forum, zajrzałem do tego (odpowiedniego jak sadzę) wątku, bardzo pobieżnie przejrzałem dzisiejsze komentarze, czy nikt nie zgłosił tego samego błędu (a może ficzera) i dałem swój komentarz.

    Po chwili napisałem drugi komentarz, bo dostrzegłem przycisk "Losuj artykuł".

    No i to tyle. Niestety mam skrajnie mało czasu na hobby obecnie, więc jak wchodzę na forum na 5 minut, to nie mam fizycznie możliwości przeanalizować całej historii wątku ani pomysłów/problemów Kaza, wybacz.

    Pewnie najlepiej będzie nie komentować w takim razie - stwierdzam stan faktyczny, nie ma w tym nic z obrażania się, po prostu ani nie zdążę dokładnie zapoznać ze wszystkimi wpisami, ani wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi, ani nie jestem w stanie odnieść się rzetelnie do Twoich odpowiedzi, w których raz traktujesz mnie jak potencjalnego specjalistę od asma i PHP, a raz jak osobę, która zupełnie nie wie, co się dzieje na ekranie - obie te wizje są fałszywe :)

    Super, że robisz dużo i sprawnie, rób swoje, ja i tak obecnie nie nadążę - powodzenia :)
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam faktycznie też muszę Cię przeprosić, mój komunikat nie był odpowiedni by w takiej formie adresować go do dojrzałego i kompetentnego człowieka jakim jesteś.

    Może wynikło to z irytacji, że rozwiązanie zrobiłem, sprawdziłem, opisałem tak samo w 2 wątkach aby każdy zainteresowany wiedział co i jak a i tak dostaję zgłoszenia problemów, które wydaje mi się nie mają miejsca.

    Także nie mam za dużo czasu i doskakuje do AOL na chwilę poczytać a czasem w nocy na dłużej by coś ogarnąć - to też nie sprzyja cierpliwości ;)

    Zgodzę się z Tobą (z uszczegółowieniem o którym zaraz), że w wątkach developerskich lepiej nie zabierać głosu jeżeli się nie ma na to dłuższej chwili bo o ile w innych wątkach jak się powie "coś nie tak" to najwyżej ludzie wykpią a tutaj ja mimo wszystko muszę poświęcić czas i sprawdzić czy to co ktoś pisze ma miejsce i jak zgłaszający się nie przyłożył to chciał czy nie chciał zrobił mi zbędną robotę i zabrał czas.

    Także przepraszam za niestosowne pouczanie pod płaszczykiem wyjaśnień :]
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    OK. wayback wydaje mi się już na tyle dojrzały i nieszkaradny, że dodałem link na głównej.

    Do strony wyników wyszukiwania dodałem kolumnę "kategoria" by można było także po niej sortować. Dzięki temu zobaczyłem, że nowinki:

    1. ->link<-
    2. ->link<-

    nie dostały podczas importu kategorii. 2 sztuki to nieźle jak na obecne 2309 - a może nie miały ich w oryginale?

    Pierwsza jest odzyskana z archiwum a druga jest robocza w obecnym systemie ale nie ma ustawionego "3", nic nie ma ustawione.

    Proszę autorów "Miker & Adam" ustawić "OFF" to przy następnym wytworzeniu bazy się ten art nie zaciągnie.

    Proszę testować :]
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    No teraz działa tak jak trzeba :D
    Dzięki wielkie. Link na głównej - bardzo dobry pomysł.
    • 20: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    W backupach jest parę plików arch. Muszę sprawdzić, czy one nie są wszystkie z "10" kategorią bo może powinno ich być więcej? Komuś coś się przypomina?

    Jak sprawdzałem wcześniej parę tych plików wybiórczo i miałem ID nowinek z tych plików w bazie, nie są to duże pliki.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    To są nowinki usunięte ze względu na dezaktulizację. Nie przywracać. Np. te o czasopismach były tylko po to, by tam gromadzić numery danego pisma. Teraz jest to zrobione zbiorczo.
    • 22: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz czyli kategorię:

    '10' => 'archiwum',

    wykluczyć z importu w przyszłości czy nie czesać plików *.arch? Czy jedno i drugie? :] Czy to odrębne sprawy?

    $category = array(
    '1' => 'nowinki',
    '2' => 'opisy',
    '3' => 'OFF',
    '5' => 'rozmowy',
    '6' => 'wynalazki',
    '7' => 'poradniki',
    '8' => 'biblioteka',
    '9' => 'stragan',
    '10' => 'archiwum',
    '11' => 'galerie',
    '13' => 'zloty',
    '14' => 'źródełka',
    );

    na ten moment nie biorę do wayback tych z "3" podaj jakich jeszcze.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Zostawić te "10" w spokoju. Może będą kiedyś potrzebne, ale na razie nie są do niczego. Nie wiem co jeszcze jest w arch, ale chyba czesać, jeśli czegoś brakuje, żeby zmergować. Kategoria 14 chyba w ogóle nie powstała. Co do 6 też nie mam pewności, to samo 11 i 13. Albo zapomniałem, jaką funkcję pełniły. A co z 12?
    • 24: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Nie wiem co z 12 na bazie nie występuje. No to niech będzie co jest, skasować rekordy po kategorii na bazie danych zawsze można w sekundę. Rzucę okiem za jakiś czas na te *.arch ale jak parę id sprawdzałem to były w tych głównych plikach nowinek więc je zostawiam w spokoju.

    Z resztą masz dostęp po ftp to sam sobie obejrzy te pliki archiwalne w katalogu backup. Szybciej się zorientujesz co jest czym i nie będzie głuchego telefonu.

    Kategorie mogą zostać takie jakie są teraz przy przenosinach można zadecydować które zostawić które wyrzucić a które przemianować.

    Nie zrobiłem multikategorii dla nowinki np. "1,11,13" etc. bo mam nadzieję, że wdrożone zostaną tagi dla artykułów, więc kategoria powinna być jedna a tagów wedle uznania.
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    @zbyti żeby nic nie zgubić bo ta baza będzie potrzebna do nowego AOL a stare pliki pójdą sobie gdzieś, to importuj wszystko, tylko te z cat 10 wyklucz z wyswietlania.
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    @Kaz @zbyti jeśli ta baza i ten mechanizm ma się przydać do budowania nowego AOL, musi być kompletny. Bo ja wtedy będę polegał na danych które są tam, ignorując pliki. A więc archiwum czy przypisanie do kategorii - wielu - jest ważne bo to to decyduje gdzie się dany artykuł wyświetla.

    W przeciwnym razie będą braki. Albo tak, albo będę musiał bazować na plikach, ale wtedy ta praca będzie bezużyteczna :( A szkoda by było.
    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     

    wieczor:

    A więc archiwum czy przypisanie do kategorii - wielu - jest ważne bo to to decyduje gdzie się dany artykuł wyświetla.

    W przeciwnym razie będą braki. Albo tak, albo będę musiał bazować na plikach, ale wtedy ta praca będzie bezużyteczna :( A szkoda by było.

    Moim zdaniem trochę przesadzasz.

    1. kilka kategorii miało raptem 20 nowinek w obecnym aol i to zawsze można wyciągnąć z pliku. Z tych 20 wpisów 19 miało dwie kategorie z których pierwsza była kategorią "1" co można swobodnie olać. Do tego nawet nie trzeba ich szukać bo je wpisałem w innym wątku.

    2. już założyłeś że nowy system AOL z kategoriami będzie 1:1 jak teraz? Nie zamierzasz zrezygnować z tego na rzecz tagów, przy jednej kategorii albo w ogóle przejść na tagi? ja bym tak zrobił. Z resztą tag/kategoria semantyka.

    Nic się nie zmarnuje jeżeli tylko będziesz z głową chciał tego użyć. Jeżeli masz podejście my way or highway no to musisz to robić solo. Na pewno skorzystasz wtedy z tego co napisałem modyfikując tylko jedno miejsce by ci zrzucało kategorię bez jej rozbijania - zamienisz moje 4 linie kodu na jedną i będziesz miał to co chcesz.

    Na prawdę nie rozumiem dlaczego wyolbrzymiasz problem tak banalny jak kategorie na zasadzie jak nie będzie tych 20 nowinek w multikategorii to ta praca jest do kosza? Skrypty są gotowe i zawsze można je lekko zmodyfikować.

    Więcej elastyczności w podejściu do problemu polecam.

    Ja Ci chętnie pomogę i kibicuję ale bez przesadyzmu.

    Moja praca się nie zmarnuje bo już wydaje owoc wayback działa :] ma to być tymczasowe i z taką świadomością to robiłem.

    Te "nowinki" leżały 8 lat w archiwach plikowych niedostępne i czekały na przywrócenie - chyba dobrze, że można je aktualnie czytać?

    wieczor 9 Jul 2018:

    Starych artykułów sprzed któregoś tam w 2010 brakuje, bo serwis się wtedy sypnął i nie zostały przywrócone z archiwum - w całości. Archiwum jest, niektóre przywrócowne zostały, ale sprawa jest nieco skomplikowana. W każdym razie zostanie rozwiązana.

    ->link<-

    Trochę wody upłynęło od tego wpisu a mi to zajęło 10 roboczo-godzin, więc proszę nie narzekać na moją prace :]
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Ja to rozumiem, ale:

    1. Czym się wg ciebie różnią tagi od kategorii :) Serwis ma działy - główna to nowinki, a są też wywiady, opisy sprzętu itp. Kategorie służą do tego aby się pokazywały w odpowiednich działach.

    2. Ja nie narzekam na twoją pracę - wręcz przeciwnie - uważam ją za ogromną pomoc! :) Kilka kategorii mówisz ma raptem 20 nowinek - ale to np. Sprzęt / Hardware ;) Ja nie zakładam nowego AOL 1:1, ale struktura treści wydaje się sensowna (trochę tylko bezsensownie porozmieszczana ;).

    Ujmę to tak - skoro zrobiłeś już tak dużo (!) ja to widzę jako część pracy którą sam musiałbym wykonać i chętnie to wykorzystam zamiast robić to od początku. Ale, ale - może mi coś umknęło, bo nie śledzę wątku na bieżąco - czy jest jakiś problem żeby te kategorie przypisać tak jak są, czy może chodzi o to że w wayback w ogóle ich nie ma?

    Nie lubię słowa nowinki - bo określają jak gdyby z góry ich kategorię ;) - Artykuły stanowią pewien luźny zbiór, porządkuje je tylko id (który jest timestampem utworzenia) - a przypisanie do kategorii jest swobodne. W pewnym sensie jest to właśnie tagowanie.
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    PS. Zresztą może masz i rację - błędnie założyłem że coś tu po prostu zostanie usunięte.
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Jan 2020 zmieniony
     
    Ad.1 problem na ten moment jest marginalny. Tagów zazwyczaj bywa więcej niż kategorii bo mogą być to zdarzenia, miejsca etc. Zkategoryzować stare artykuły zawsze będzie można jeżeli będzie ku temu napisane narzędzie.

    Ad.2 Wypisałem te z podwójną, pierwsza zawsze byłe w nich "1" więc na ten moment nie musi się pojawiać na głównej więc jest do pominięcia. Można to, jak będzie wiadomo jak organizować kontent, z ręki przywrócić. 99,95% ma jedną kategorię w obecnym AOL. Tak jak pisałem w moich skryptach to jest usunięcie logiki rozbijania kategorii i po problemie jak będzie to konieczne.

    Ad. reszta ;)

    Wayback z założenia miał umożliwić czytanie starych treści. Artykuły w wayback mają jedną kategorię którą uważam za główną dla nich. Wayback miał posłużyć temu by ludzie mogli zgłosić czy mają jakieś zaginione art. czy też po przywróceniu nikt nie zgłasza braków i można uznać bazę za kompletną. Druga rzecz to czytający mogą zobaczyć czy konwersja z ISO, &#bla; i BB się powidła i dlatego dodałem losowy art. ludzie już korzystają i czytają a ja liczę, że ktoś zgłosi ew. błędy sam też przeglądam i wygląda wszystko OK. Cały wayback to test tego czy ostatecznie zaimportowana do nowego AOL baza jest kompletna, spójna etc.

    Pośmigaj trochę bo wayback po www, polataj trochę SQL po aol.db i wtedy myślę że porzucisz swoje obawy, że to praca do kosza :]

    "Będzie Pan zadowolony!" :]
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    Kolejna garść statystyk za ostatnie 16 lat :] Ilość komentarzy pod tą samą ksywką - przestawiam pierwszą setką :D

    4548 rows returned in 203ms from: SELECT count(author), author FROM comments GROUP BY author ORDER BY count(author) DESC;

    "5231" "Kaz"
    "1657" "xxl"
    "1450" "tdc"
    "1390" "xeen"
    "1280" "pin"
    "1212" "larek"
    "1001" "the fender"
    "971" "Adam"
    "813" "wieczór"
    "741" "adv"
    "668" "mono"
    "626" "nosty"
    "616" "sikor"
    "542" "jhusak"
    "525" "miker"
    "506" "grey / mystic bytes"
    "499" "as..."
    "499" "gorgh"
    "475" "s2325"
    "467" "Rastan"
    "461" "tebe"
    "450" "IRATA4"
    "375" "Jacques"
    "351" "Kaczor"
    "350" "stRing"
    "324" "Dracon"
    "309" "irwin"
    "300" "mgr_inz_rafal"
    "299" "wieczor"
    "298" "bob_er"
    "282" "urborg"
    "278" "maly_swd"
    "271" "MaW"
    "255" "voy"
    "236" "_rocky"
    "234" "Bluki"
    "230" "glowas11"
    "229" "0xF"
    "227" "Scalak"
    "216" "jury"
    "210" "Tdc"
    "201" "cpt. Misumaru Tenchi"
    "196" "Yosh"
    "187" "gonzo"
    "180" "bocianu"
    "176" "marekp"
    "175" "Cezar"
    "164" "CharlieChaplin"
    "156" "Wieczór"
    "154" "Ramos"
    "153" "pirx"
    "150" "Smaku"
    "147" "Anon"
    "146" "Vasco/Tristesse"
    "144" "QTZ"
    "143" "MDW"
    "143" "innuendo"
    "139" "xoen."
    "130" "Wolfen"
    "130" "sOnar"
    "129" "seban"
    "125" "golem14"
    "124" "Tenchi/Modern Crusaders"
    "123" "Czarny_faraon"
    "123" "kris3d"
    "121" "pajero"
    "120" "Cosi"
    "120" "Philsan"
    "119" "Tezz"
    "118" "solo/ng"
    "117" "MWK"
    "117" "anon"
    "116" "blasph"
    "114" "Grey"
    "113" "zaxon"
    "112" "koala"
    "106" "Urborg"
    "105" "Krótki"
    "103" "Cobra/Samar"
    "103" "dhor"
    "101" "Ilmenit"
    "101" "Monsoft"
    "101" "The Fender"
    "96" "George"
    "95" "Muffy"
    "94" "Lhuven"
    "93" "pavros"
    "93" "pgru"
    "92" "10 GOSUB 10"
    "92" "StreaK"
    "92" "alex"
    "91" "Axi0maT"
    "91" "uicr0Bee"
    "90" "anonymus"
    "89" "candle"
    "89" "pigula"
    "89" "szeryf"
    "87" "vdl"
    "86" "Heaven"
    "85" "booker"

    Całość w zalączniku.
    • 32: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    Zestawienie byłoby precyzyjniejsze, gdyby było zrobione jako case free, bo patrząc na udostępniony fragment listy tak naprawdę TDC jest drugi i wygrywa o włos z XXL-em ("tdc" + "Tdc" = 1660) - chyba że ten drugi też miewał różne warianty pisowni - a Wieczór w trzech osobach jest bardzo blisko Pina :)

    [EDIT]: powyższy komentarz dotyczył okrojonej listy, nie analizowałem dołączonego później pliku.
    • 33: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam masz racje, ale z drugiej strony nie wiem kto jest kto, czy TDC pisał raz jako zalogowany TDC a raz nie jako Tdc? To jest RAW DATA niech jakiś analityk to obrobi ;)
    • 34: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Logowanie się na forum nie ma nic wspólnego z komentarzami pod artkami (gdzie jest walidacja konta CuteNews, jeśli ksywa pokrywa się dokładnie z nazwą usera CuteNews).
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Nie liczy się ilość tylko jakość :)
    • 36: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @zbyti
    Kontynuując: pod artykułem można wpisać co się chce jako ksywę i można się podszywać pod loginy znane z forum - chyba że dana ksywa została ona "zajęta" w CuteNews (co było wykonywane na prośbę pojedynczych userów).
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam w komentarzach pod artykułami są osoby z wyróżnionym kolorem, jak próbuję dodać link z http czy użyć BB Code w komentarzu pod artykułem to mam informację, że to dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

    O takiej sytuacji myślałem, nie wiem i nie sprawdzałem gdzie są zarejestrowane takie osoby jak KAZ i inni "kolorowi" domniemywam, że mógłbym zostawić komentarz jako kAz itd. i o takim przypadku w sytuacji Tdc / TDC mówię :)

    EDIT: @Adam no to opisałeś tą sytuację (gdy pisałem odpowiedź) o jakiej myślę Tdc nie musi być równy TDC - niech sam się przyzna :D
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020
     

    Kaz:

    Nie liczy się ilość tylko jakość :)

    Jakość jakoś trudniej jest policzyć w SQL-u ;)
    • 39: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @Adam jesteś w pierwszej 10-tce komentujących :D

    A co do jakości to trzeba by to zważyć :D

    • 40: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    @Zbyti: za każdym razem TDC i tak musi wpisać swoją ksywę, więc raz mu się napisze "TDC", raz "Tdc", raz "tdc", a raz czy dwa ktoś mógł się pod niego podszyć - ale na pewno nikt nie zdołałby się podszyć setkę razy niezauważenie ;)
    • 41: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     

    Adam:

    ale na pewno nikt nie zdołałby się podszyć setkę razy niezauważenie ;)

    też tak uważam dlatego wrzuciłem tylko pierwszą setkę do posta :]

    Na 15.01.2020 mamy 52680 komentarzy napisanych pod 4548 ksywkami :]
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Można wpisać co się chce, więc niektóre ksywy są bardzo pomysłowe :) Dobrej nocy.
    • 43: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Hmm ciekawe w zestawieniu mam tylko 15 komentarzy a w profilu pokazuje "Liczba odpowiedzi: 109". Chyba się ostatnio za dużo nie wypowiadam jeżeli to dane z ostatnich 16 lat ;)
    • 44: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    @banshee997: jak pewnie zauważyłeś, zestawienie Zbytiego pokazuje komentarze pod artykułami na głównej (robionymi w CuteNews), a w profilu zliczane są komentarze na forum zarejestrowanego użytkownika - to są dwie niezależne rzeczy.

    Może faktycznie niedużo pisałeś ;) Albo pod nowinkami podpisywałeś się inną ksywą typu "Tdc" ;)
    • 45:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Ciekawe ile jest wpisów mnie jako Anon i Anon jako anonim :)
    • 46: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    @Adam: ah jeżeli liczy tylko tamte to pewnie i się zgadza ;)
    • 47: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime17 Jan 2020 zmieniony
     
    Taka "cwana gapa" z tego filtru :D

    Nie będę nad tym "pracował" dla mnie detal :>

    $(document).ready(function(){
    $("#myInput").on("keyup", function() {
    var value = $(this).val().toLowerCase();
    $("#news tr:not(:first)").filter(function() {
    $(this).toggle($(this).text().toLowerCase().indexOf(value) > -1)
    });
    });
    });
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2020
     
    Zabawne :)
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jan 2020 zmieniony
     
    Pytanie jakie zadał w innym wątku @Adam zachęciło mnie bym rozbudował wyszukiwarkę o szukanie po treści.

    Domyślnym szukaniem będzie tytuł (bo to praktyczne i wystarczające) tak jak teraz ale poprzedziwszy szukaną frazę jakimś ciągiem (jeszcze go ustalę) będzie można także szukać po treści artykułów.

    Szukać będzie CAŁA wpisaną frazę, bez rozbijania na "wyrazy".
    • 50: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jan 2020 zmieniony
     
    OK. Funkcjonalność wykonana. SQLite3 śmiga jak szalony! :D

    Aby zaszukać po treści wszystkich artykułów w bazie należy poprzedzić interesująca nas frazę dwoma znakami c:.

    UWAGA
    "c: szachy" da mniej rekordów niż "c:szachy" dlatego warto zwrócić uwagę czy szukamy ze spacją czy bez niej.

    Ciąg znaków będzie szukany także w linkach jakie są osadzone w treści artykułów np.: "czarnobyl" jest w linku artykułu "Premiera Deszczownika" ukrytym pod nazwą "rozczarowanie".

    ---------------------------------------------------

    PRZYPOMNIENIE
    Szukanie bez c: szuka po tytułach artykułów, zaszukanie pustego ciągu oddaje wszystkie artykuły.