atarionline.pl [K] Kupię Atari STE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMKM
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    laoo, z tym endianem to zawsze przesiadka jest cieżka... przy powrocie z 68k do 6502 większość moich początkowych błędów to było właśnie "k%#$#%# odwrotny endian" ;) btw gdybys chciał jakieś przykładowe kody (moge udostepnic sourcecode np Satan Stole My Atari w celach edukacyjnych) to pisz. no i gratuluje zakupu:)
    • 2:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    Jak chcesz tanio kupić Ultrasatan-a to na tej stronie znajdziesz ->link<- , napisz do gościa że jesteś zainteresowany i napisz że jesteś od GALTRON-a to inna będzie rozmowa. Ma taniej Ultrasatan-a niż Wielki Elektronik nawet o 200,- zł. Wielki elektronik zaczyna przeginać z cenami.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    Prosty przykład: ->link<- tu mamy Ultrasatana od Wielkiego Elektronika za 523,- zł , a adres który podałem powyżej oferuje w granicach 280-300 zł.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    o kuźwa ! to ja też biere.
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Dec 2020
     
    Naprawdę w cenie 300,- zł mamy Ultrasatana+karta+zasilacz. U wielkiego elektronika cena z kosmosu.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    Cena Czyni Cuda :)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    Ja od Darka z toconasze.pl swego czasu kupowałem EasyFlasha 3 do Komody. Byłem bardzo zadowolony zarówno z kontaktu, wykonania, jak i ceny :-)
    • 8: CommentAuthorjury
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    Jestem bardziej niż pewny że ten z Francji będzie sprzedany za dużo więcej niż 200$.


    Jak co, to podzedł za dużo mniej niż 200$
    • 9:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    @jury, jak ktoś ma czas na czekanie do końca aukcji i w ostatniej chwili licytować to OK. Nie wszyscy mają ten komfort czasowy.
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    @galtron - niestety teraz zamiast licytujących są właśnie boty, które licytują w ostatniej chwili :/
    • 11:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime8 Dec 2020
     
    Na Ebay-u też działają ? Podobno eBay to zablokował na swoich aukcjach. Dziwne to wszystko.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Dec 2020 zmieniony
     
    Ostatnio właśnie na a... kilka licytacji wygrałem, bo botów (snajperów) nie było.
    A jak nie wygrałem, też ich nie zauważyłem. Nic nie licytowało w ostatnich 5-10 sekundach.
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Dec 2020 zmieniony
     
    Zgłaszają się do mnie kolejne osoby z zapytaniem o STe. Szukając kompa dla Laoo upolowałem 2 STe - jedno w pudełku, drugie bez (4MB i 1MB). Ponieważ Laoo zakupił już swoje STe, teoretycznie są 2 kompy do wzięcia - zainteresowane osoby proszę o kontakt. Czekam jeszcze na ceny, mam je poznać po weekendzie.

    WARUNEK - komputer nie będzie leżakował, ani nie zostanie wystawiony na aukcji. Chciałbym, aby trafił w ręce kogoś, ktoś będzie coś na nim tworzył (najlepiej kogoś ze sceny). Jeśli dodatkowo taka osoba wystawi swoją pracę na "Silly Venture" (obojętnie w jakiej kategorii i zajętego miejsca: 4kb Intro, 96kb Intro, Demo, Game) otrzyma gadżet związany z tym komputerem.
    • 14:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime11 Dec 2020
     
    Grey: O rany. Ale renesans STE - jak te dwa kompy znajdą fajnych koderów to: "populacja koderów w Polsce zwięsza się o 400%" :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime11 Dec 2020
     
    Ja mam jeszcze dwa STE na sprzedaż. Jeden z TOS 2.06 PL i 4 MB + 10 dyskietek z grami i mysz. Drugi jeszcze nie otwierany z oryginalnym pudełkiem, mogę otworzyć w celu dodania pamięci aby było 4MB i zmienić TOS na 2.06 PL. Też jest mysz i instrukcje + kabel Atari>Euro i 10 dyskietek z grami.
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Dec 2020 zmieniony
     
    @Hospes: ;)

    Jest STe do więcia za 175 euro - 1040 STE, 4 Mb 1.62 TOS. Trochę pożółknięty, ale działający w 100%.







    Szukałem go dla Laoo, ale już kupił od kogoś innego. Dostałem kilka maili w sprawie STe, a ponieważ pierwszy zgłosił się do mnie Terminus, to oferta skierowana jest najpierw do Niego. Jeśli zrezygnuje - wybiorę kolejną osobę z listy.
    • 17:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    Kurde, ale cena, aż trochę zapiekło ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Dec 2020 zmieniony
     
    @Laoo: jak tylko zobaczyłem Twój post, że poszukujesz STe, to zabrałem się za szukanie ;) a może Solo też potrzebuje? :D
    • 19: CommentAuthorterminus
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    Jestem chętny :)
    • 20: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    Ja też chętnie kupię ste w tej cenie
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    @terminus: oki, STe zarezerwowane dla Ciebie. szczegóły wyślę mailem do jutra. komputer nie jest u mnie w domu i będzie wysłany bezpośrednio od właściciela :)

    @rosomak: niestety, nie zajmuję się "sprowadzaniem" STe na jakąś większa skalę. robię to całkowicie bezinteresowanie, kosztem swojego czasu wolnego. chciałem pomóc koledze Laoo i posypały się zapytania na maila w liczbie (także o obudowy do ST i STe), której już nie ogarniam ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    @greymsb Ty jesteś porządna firma. Myślałem, że to tylko takie gadanie, a tu jednak jak szuka to znajduje. Szkoda że nie poczekałem. Może byłby w całości :) A jeszcze na dodatek kolekcjonerze zwalili Ci się na głowę ;)

    W każdym razie coś spróbujemy skrobnąć na SV. Na Lynxa się udało :)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Dec 2020 zmieniony
     
    @laoo: zawsze staram się pomóc... w końcu byłem przez długie lata swapperem ;) a środowisko sceny dużego Atari znam bardzo dobrze. poza tym taką pomoc traktuję jako inwestycję w samą platformę - jeśli znajdzie się w odpowiednich rękach, to powstaną na niej fajne produkcje :) (vide: Bob_er / MEC).

    NG to również porządna firma :) Przenosimy SV2020 na przyszły rok, a wraz z nią m.in. 35-tą rocznicę narodzin Atari ST. Wszystko więc się ładnie spina :) A i nagród jest tyle, że trzeba je jakoś rozsądanie rozdysponować.
    • 24: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    ano, potwierdzam ;)
    • 25: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime14 Dec 2020 zmieniony
     
    @Greymsb, gdybyś jednak miał fajnego ste to ja jako atarowiec z krwi i kości, co prawda ten z 8 bitowym sercem, chętnie zaprzyjaznie się z takm Ste
    • 26:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    mam ste którego nie umiem używać
    powiedziałem sobie, że jak mi się nie uda w jakimś sensownym czasie odpalić moje 1040 ste (4mb) z ultrasatanem to je opchnę. na razie mi się nie udało. ten US nie chce działać też z innym 1040 st i zastanawiam się co dalej. bo chciałem się pobawić a tu lipa. jak nie ogarnę tematu, powiedzmy, do końca stycznia to pewnie go opchnę.

    dam znać.
    • 27: CommentAuthorKroll
    • CommentTime14 Dec 2020
     
    @crrn, napisz mi na priva etc, z czym masz problem wielokrotnie odpalilem juz STE z US. Pierwsze i najwazniejsze jakiego uzywasz sterownika dysku twarde ?
    • 28:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime14 Dec 2020 zmieniony
     
    Ja mam jeszcze dwa STE na sprzedaż. Jeden z TOS 2.06 PL i 4 MB + 10 dyskietek z grami i mysz. Drugi jeszcze nie otwierany z oryginalnym pudełkiem, mogę otworzyć w celu dodania pamięci aby było 4MB i zmienić TOS na 2.06 PL. Też jest mysz i instrukcje + kabel Atari>Euro i 10 dyskietek z grami. Poniżej linki do Allegro. Dla forumowiczów zrobię taniej ( po za Allegro będzie taniej o 200 zł ! ):
    ->link<-
    ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Dec 2020
     
    Oczywiście do każdego zakupionego Atari faktura VAT 23% albo paragon.
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Dec 2020
     
    @rosomak: jak tylko będę wiedział o kolejnym STe godnym uwagi to dam Ci znać.

    @crrn: stary, jesteś mistrzem w pixlowaniu, a ST do tego wydaje się wymarzonym narzędziem :) zastanów się jeszcze :) i jeśli czegoś potrzebujesz - daj znać. pomożemy.

    @terminus: sprawdź maila :)
    • 31: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime15 Dec 2020
     
    @Greymsb będę czekał na wiadomość no chyba że Galtron będzie miał coś w przystępnej cenie
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Dec 2020
     
    @rosomak: jasne, ok :) tak jak napisałem wcześniej - to nie mój sprzęt i pośredniczę bezinteresownie :) obojętnie gdzie uda Ci się kupić STe to pamiętaj uczulić sprzedawcę co do zabezpieczenia paczki.
    • 33:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Dec 2020
     
    @rosomak - a czy cena 1200,- zł po za Allegro i z fakturą to nie jest przystępna cena ? TOS 2.06 PL, 4 MB RAM, 10 dyskietek z grami, mysz, przesyłka.
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2020
     
    Pokaż na co Cię stać i polecam polowanie na Falcon-a .:.
    Tak da się.
    • 35:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    Nie moje ale może kogoś zainteresuje:
    ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    @Peri Noid: wygląda super. Brałbym (gdybym nie miał ;) )
    • 37:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    Co jak co, ale powiem wam, że z tymi układami klawiatury to jest niezły sajgon. Żeby pisać na klawiaturze niemieckiej mając wgrany ten spolszczony TOS z układem angielskim, to trzeba mieć supermoce. Ale i tak cieszę się, że nie mam klawiatury francuskiej ;)
    Da się to zmienić w ogóle?
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    E... Kwestia wprawy. W pewnym momencie byłem zmuszony do pisania na francuskiej klawiaturze z polskim layoutem - jak ufasz odruchom a nie oczom to lepiej idzie.
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    Laoo - zawsze możesz sobie zainstalować niemiecki TOS.

    W ogóle dziwi mnie to montowanie innych wersji językowych, przecież GEM jest systemem praktycznie graficznym, za wiele tam nie ma do czytania. A te kilka funkcji, które może się przydadzą, są banalne do ogarnięcia w 5 minut. W skrajnym wypadku idzie się nauczyć tych kilkunastu słów w obcym języku :D. Mój pierwszy ST, którego mam do dzisiaj, ma wbudowany szwedzki TOS i szwedzką klawiaturę - i nawet ten "barbarzyński język" nie przeszkadza w użytkowaniu :D. Bo można rzec, że TOS jest przezroczysty dla użytkownika, to w uruchamianych programach robi się praktycznie wszystko.
    • 40:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    tak jak @Kaz mówi, z językiem obcym będziesz miał kontakt głównie w "Desktopie", który i tak służy do uruchamiania innych programów, więc za dużo czasu w nim nie spędzisz.

    swoją drogą można wypalić EPROM z nowym systemem operacyjnym, np Polski z niemiecką klawiaturą
    • 41:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    Jak kupowałem nie miałem pojęcia z czym się to wiąże. Niemieckiego TOSa bez problemu bym ogarnął. Teraz wiem, ale już za późno. O przeprogramowaniu EPROMu muszę pomyśleć, bo literki to literki, QWERTY ma się w palcach, ale poza literami, cyframi i enterem praktycznie wszystko inne jest gdzie indziej niż w klawiaturze PC i nie tam co napisane.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    Tak, to może być zwodnicze, dlatego wolę oryginalne TOS-y, dopasowane do klawiatury. A jak wymieniać TOS - to z klawiaturą, choć wiadomo, że to znacznie podraża sprawę.

    Można zrobić jeszcze jeden myk, gdybyś Laoo chciał - przełącznik TOS-ów. Wtedy np. jeden sobie montujesz oryginalny, a drugi zmodyfikowany. Ja u siebie w STE mam TOS 1.62 niemiecki jako oryginalny, a TOS 2.06 angielski jako uzupełnienie. Pstryczek z tyłu obudowy pozwala na przełączanie.
    • 43:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    Jeszcze nie ogarniam jaka jest w ogóle różnica. Ja tylko dema chcę pisać, nawet w gry nie będę grał. W tej chwili waham się więc tylko nad powrotem na niemiecki 1.62 albo skombinowaniem niemieckiego 2.06
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    Jak chcesz pisać demka, to dobrze by było mieć oba. TOS 2.06 to jest TOS z Mega STE i różni się drobiazgami od 1.62, np. obsługiwanymi większymi pojemnościami twardego dysku, wygodniejszym desktopem. Łatwiej więc sobie przygotować środowisko pracy, chociaż to jest poprawa rzędu paru procent. Wadą jest utrata kompatybilności z niektórymi programami, które działają specyficznie pod 1.62. Ale tych programów jest też garstka, jakieś starsze gry i dema, pewnie poniżej jednego procenta. Dla zachowania pełnej kompatybilności i testowania to bym trzymał się 1.62, a dla pewnej drobnej poprawy jakości pracy - TOS 2.06.
    • 45: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    @Laoo - widzę, że podążasz tym samym szlakiem co ja :).
    TOSa obsługiwać nie potrafię za bardzo (niedawno odkryłem, że w 1.62 można rozszerzenia powiązać z programami ), ale już dobre kilka produkcji poszło w świat :).
    Jeśli na STe będziesz tylko testował, to nawet klawiatury tykać za bardzo nie będziesz. Plik uruchomisz myszą.
    No chyba że faktycznie na STe pisać będziesz, to gorzej.
    • 46:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    bob_er: Ty już wiesz co :D
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    Peri Noid dobrze prawi :)

    @Hospes: Ty również "Wiesz już co" ;) Czekam kolejny rok - sam Wiesz który :)