atarionline.pl RAM CART 64KB/128KB/256KB/512KB/1MB/2MB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime26 Feb 2020
     
    Zamieszczam obraz dyskietki z oprogramowaniem do RAM CART-ów. Jest tu wszystko co potrzebne do obsługi RAM CART-a.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Dzięki Przemku za zebranie tego softu do obsługi RAM-Cartow i podzielenie się. Wrzuciłem już do archiwum użytków.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Jeszcze info od Zenona:

    Galtron zamieścił na forum dyskietkę z programami do obsługi RAM-CARTA. Są to wybrane programy które przygotowałem na niej i swego czasu dołączałem do modułu dla tych którzy chcieli coś takiego. Pochodzą z SERIOUSÓW i tam znajduje się reszta, łącznie z opisami co do czego i jak. Strony co prawda już nie ma, niemniej zainteresowani mogą poszukać tu i tam, bo po sieci pałętają się różne kopie. (...)
    • 4: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Cieszę się bardzo, że RAM CART wziąż "żyje".
    Fajnie, że dużo oprogramowania do niego jest.
    Szkoda tylko, że nie dysponuję takowym.
    Bo rozumiem, że nie jest możliwa w żaden sposób emulacja takiego carta np. pod Altirrą?
    (sorry za lamerkie pytanie).
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime2 Mar 2020 zmieniony
     
    XaVeR, zawsze możesz nabyć takiego RAM CARTa u mnie ;)
  1.  
    In my collection I found a different ATR image with "Ram-cart version by UM 1992". Not sure if it is usefull, but I still upload it here...
    • 7: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime25 Mar 2020 zmieniony
     
    I'm not sure but maybe this is L.K. Avalon soft version of Ram-Cart.
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime25 Mar 2020
     
    This software also fits my RAM CARTs. Works without a problem.
  2.  
    Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak uruchomić SW.COM pod XDOS 2.3RC? Mam CART'a 2MB, który pracuje jako Double Ram Cart (256kb)
    Po sformatowaniu RAM CART'a przy pomocy XINIT256 i po przekopiowaniu na niego XDOSRC oraz SW.COM uruchamiam najpierw xdosrc. Z poziomu tego DOS'a próbuję uruchomić SW.COM wpisująć nazwę programu (SW) ale mam tylko komunikat błędu ERROR 170.
    Po wpisaniu LOA SW ekran tylko mrugnie na chwilę ale SW się nie uruchamia.
    SW udało mi się tylko uruchomić spod starego XDOS'a uruchomionego z SIO2SD. Pisząc "Stary XDOS" mam na myśli tego z 1991r. z szarym tłem.
  3.  
    Afaik,

    old XDOS = DOS II+D by Stefan Dorndorf; versions 4.5 and 6.1 were official releases, many other versions (e.g. 6.4, etc.) were hacks and patches - mostly made in Poland

    XDOS 2.3 by S.Dorndorf was not widely released (afaik, Stefan gave it to some friends and thats how it spread). But there is a newer release XDOS 2.4x that took part at the Abbuc Software Contest and is therefore well-known. Try this one, maybe it works better with RAM-cart...? (Have not tested it, since I do not own a RAM-cart.)
    • 11: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime10 Jun 2021 zmieniony
     
    Thanks for explanation.
    I've just found the cause of the problem.
    SW program from the RAMCART1.atr file has no COM extension.
    It appears that XDOS 2.3 to need this extension to run.
    So, copying SW from the atr file to RAM CART it's necessary to use this command:
    COP D1:SW D8:SW.COM

    edit:
    I've checked XDOS 2.43 but it doesn't see the Ram Cart
    (as D8:)