atarionline.pl Unfinished Project - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    Taki tytuł będzie miał mój sławetny w pewnych kręgach projekt,
    w tym wątku będę zamieszczał informacje na jego temat,
    natomiast nie będę zamieszczał zdjęć ani żadnych innych informacji o fabule oprócz generalnego zarysu,oczywiście w trosce o to by nie zepsuć zabawy osobom które będą chciały w przyszłości zagrać w twór nad którym w pocie czoła pracuję.


    PS.kurde ten pot,faktycznie... i chyba gorączka... ;)
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    Nieee psuj tej mistycznej otoczki! Ja kciuki trzymam!
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    no przecież nie psuje,ale korci by dać screeny,mam już XX animowanych plansz :-).Teraz tylko teksty i grafiki postaci.
    • 4: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Daj chociaż kawałek screena. Tylko nie z czarnym tłem;)
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Jak dla mnie informacje o powstającej grze bez screenów są nieco pozbawione sensu i nie wzbudzą (mojego) zainteresowania.

    Równie dobrze można pisać przez 10 lat o pracach nad Wiedźminem 3 na małe Atari, a potem powiedzieć, że gry niestety nie będzie.
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Na razie to ten wątek jest w ogóle bez sensu, bo nic w nim nie ma. Prawie jak wątki śmietniki, których wiele na forum, i w których ludzie piszą nie na temat cokolwiek bądź.
    A żeby było na temat, to powiem, że na razie bardzo mi się podoba, tylko żeby trochę szybciej jeździł, mogło by być więcej miejsca w kieszeni, trochę mniej niebieskiego w tle, no i ta strona tytułowa to chyba tylko tymczasowa, bo na razie wygląda do d... Aha, animacje mogły by być bardziej płynne i w wersji finalnej jakąś muzyczkę by się przydało dorzucić. To takie uwagi na szybko, co mi się rzuciło od razu.
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Nie wiem dlaczego, ale nie działa mi z Ultimate.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    ok,ok.
    Więc sprostuje,nie chodzi mi o rady gdyż uważam że potrafię zaprojektować bardzo dobrą grę i chciałbym się sprawdzić,do tego zrealizować marzenie i moją wizję.
    Unfinished Project to gra przygodowo tekstowa na wzór...hmm,no nie na wzór ale podobnie jak w Klątwie postać gracza będzie widoczna na ekranie tyle że sterować będziemy normalnie postacią,spokojnie nie będzie nudnych przydługich animacji :-).
    W grze będziemy sterowali "projektem"postacią która chce zaistnieć,więc na początek będzie nim para oczu wychodząca z grobowca,projekt spotka na swej drodze różne postaci ze sceny Atari których będzie próbował przekonać do ożywienia go... ja na ten przykład zagram żula z flaszką siedzącego na skraju grobowca,od właściwych wyborów przeprowadzonej rozmowy zależeć będzie sukces tzn:czy zgodzę się narysować grafikę itp...
    Będzie poważnie,będzie wesoło...
    Pierwotnie to miało być demo technologiczne czy się da,ale się da więc do tego co miałem dorobiłem fabułę i narysowałem resztę,teraz piszę teksty i rysuję dalej,robię poprawki itp,odetchnę trochę(po szale koronawirusowym) i ruszam do dalszej pracy.

    No macie te screeny i nie dam więcej,ani nie powiem kto wystąpi w grze,mam nadzieję że nikogo nie obrażę a będzie GRUBO .





    Tylko kilka plansz jest nie animowanych,tak będzie wyglądała gra na Atari,mam wersję xex.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Mar 2020 zmieniony
     
    @ bocianu
    masz schrzanione Atari;),u mnie z ultimate odpala :-).
    na sratari też rusza-testowane i jest świadek.

    Ps.Po ostatniej akcji nawet bym jegomościa nie prosił.
    • 10:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    " Day After Covid-19 "
    • 11: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    klimat na tym drugim obrazku jest konkretny.
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Dzięki, że wziąłeś sobie do serca żeby mniej niebieskiego w tle dać - teraz wygląda znacznie lepiej:-) hehehe

    A tak poważnie, to bardzo mi się podoba koncepcja animowanego tła. Świetnie to wygląda, pomysł wydaje się być fajny, trzymam kciuki za fajną produkcję.
    • 13:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime15 Mar 2020
     
    Będziesz podkolorowywał?
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    co ? ;)
    nie,raz że nie umiem,a dwa że takie ma być by koderowi już nie mieszać,jak się uda to planujemy z pewnym jegomościem(domyślasz się :) ) zrobienie czegoś większego w podobnym stylu a klimacie ala Władcy Ciemności tzn.nawiązujące do Polskiej popkultury.
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    Ładne :)
    Będzie doczytywane czy jakiś nośnik stały?
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    Stały nośnik CART albo rozszerzenie 1MB,taki plan.
    • 17: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    Irata, życzę weny i kreatywności na najwyższym poziomie
    A i nie zapominajmy o wytrwałości :)
    Trzymam kciuki za super prodkę
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    Iraty oddanie dla Atari nie do przecenienia!
    • 19: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime16 Mar 2020
     
    +10 za brak kolorów! Wygląda to zajefajnie.
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Mar 2020
     

    IR4TA4:

    planujemy z pewnym jegomościem(domyślasz się :) ) zrobienie czegoś większego w podobnym stylu a klimacie ala Władcy Ciemności tzn.nawiązujące do Polskiej popkultury.

    No jak teraz to ogłosiłeś, to się nie wymigasz. :P
    3mam kciuki za powodzenie projektu! :)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2020 zmieniony
     
    dziękuje,dodam że muzykę na planszę tytułową komponuje mój kolega Jacek Bieleński ->link<-


    W samej grze prawdopodobnie będzie jedno bądź dwukanałowe tło dźwiękowe,ala Draconus a jak się uda to nawet melodyjka jak w Fluid Kha...

    Z początku na ekran startowy chciałem dać fragment utworu Piotra Marczewskiego który został wykorzystany w filmie Znachor,fragment linkuje pod tekstem,niestety nie udało mi się skontaktować z panem Piotrem i poprosić o taką możliwość,może to i dobrze gdyż dostępne źródła są słabej jakości...,nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i wiem że z Jackiem zrobimy coś EXTRA !.