atarionline.pl Problem z SIO2SD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 Jan 2010
     
    Coś mi się ostatnio porobiło z moim SIO2SD i nie chce mi uruchamiać plików XEX. Jak takowy podepnę pod stację dysków to urządzenie odczytuje 3 sektory i się zatrzymuje. Pliki ATR zaś działają bez zarzutu. Ze wszystkimi plikami XEX tak mam. Nie wiem czemu tak się porobiło, bo nic z nim nie kombinowałem. Miał ktoś może taki problem? Może aktualizacja firmware by pomogła?
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Jan 2010
     
    a nie było to tak, że wszystkie pliki musiałeś w *.atr-ach trzymać ??
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Jan 2010 zmieniony
     
    Pliki XEX mogą być samodzielnie zgrane na karcie. SIO2SD powinien je wczytać i uruchomić.

    Urborg, nie wiem co mogło być przyczyną, ale jeśli chcesz zrobić upgrade, to polecam nową wersję firmware'u dostępną tu: ->link<- (no chyba, że już ją miałeś)

    Jest tam zmieniony program konfiguracyjny (z niebieskim tłem zamiast zielonego). Krótszy, szybszy i znacznie wygodniejszy niż ten starszy. Polecam.
    • 4: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Jan 2010
     
    Próbowałem zaktualizować i nic z tego, nie wiem czy coś robię nie tak? Mam wersję firmware 2.3. Zgrałem na kartę plik bin, uruchomiłem SIO2SD z wciśniętym K4, po wejściu do menu konfiguracji próbowałem naciskać shift+K3 ale nic się nie stało :(
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Jan 2010 zmieniony
     
    Ściągnij ten plik: ->link<-
    Umieść plik na karcie SD w katalogu głównym (nie w ATARI). Katalog ATARI też musi być! Potem postępuj, jak opisałeś wyżej. Powinno się upgradować bez problemu. Odpowiedni komunikat pojawi się na wyświetlaczu.
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 Jan 2010
     
    Dzięki Arku za porady. No niby tak właśnie robiłem, spróbuję jeszcze raz. Te problemy mi pokazują, że chyba warto sobie kupić drugie SIO2SD żeby mieć Back-up, jakby co.
    • 7: CommentAuthorpigula
    • CommentTime16 Jan 2010
     
    Uborg - wyślij do mnie samego Atmela - to go sprawdzę przy okazji składania drugiej sztuki (i dla pewności jeszcze raz zaprogramuje).
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Dziś w końcu znalazłem czas żeby zabrać się za SIO2SD no i udało mi się zaktualizować firmware. Chyba problem był w tym że nazwa musi być SIO2SD.bin bez żadnych oznaczeń wersji. Co więcej upgrade firmware'u rozwiązał problem nieładowania XEX-ów.
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Feb 2010
     
    Oj, gdybyś ściągnął plik, który wskazałem, to byłoby już dawno załatwione.
    A tak przy okazji - wgrałeś sobie najnowsze oprogramowanie (niebieskie tło konfiguratora)?
    • 10: CommentAuthorurborg
    • CommentTime2 Feb 2010
     
    No właśnie Arku udało mi się bo ściągłem plik który wskazałeś :). Potem zaś dopiero głowiłem się czemu poszło od razu a wcześniej nie chciało :) Tak więc dzięki za pomoc. Byłoby już dawno załatwione gdybym miał czas się wcześniej za to zabrać :)
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Feb 2010
     
    A, to OK :)