atarionline.pl Kasety gdzie kupić - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Hej. Ma ktoś może namiar na jakiś sklep w internetach gdzie za przyzwoitą cenę można kupić czyste kasety do malucha?
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    ->link<-

    Lub wyszukaj Maxell UR90 na ceneo.pl lub podobnym portalu.
    • 3: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime23 Apr 2020 zmieniony
     
    Dzięki też to widziałem. Ostatnio u mnie w mieścinie tzn. jakiś rok temu kupiłem po 1.50zl za sztukę ale już nie ma. Myślałem, że może ktoś ma namiary na jakiś sklep gdzie są tańsze bo na allegro tych "niesprawdzonych" jakoś nie mam chęci kupować. Dzięki jeszcze raz. Zamawiam
    • 4:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Bardzo dobrej jakości, bezbłędnie wczytują się z nich giery
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    O, dobry link, dzięki Pabloz. Dużo tam kupiłeś? Jaka opinia o kosztach, szybkości realizacji zamówienia?
    • 6: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    MediaMarkt sprzedaje kasety w cenie ok. 8 zł

    ->link<-
    • 7: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime24 Apr 2020
     
    MediaMarkt 8 PLN / sztuka
    TAPE.MUZIK 2 EUR / szt. = 9 zł / szt

    TAPE.MUZIK ma lepszą formułę taśmy (BASF) i oni
    oferują kasety C60 (bardziej przyjazne dla rejestratorów danych).
    Wysyłka jest z Niemiec, co podnosi cenę.

    Pytanie brzmi: co zamierzasz zrobić?
    TAPE.MUZIK to lepszy wybór do sprzedaży gier na taśmach.
    Wyłącznie do użytku osobistego polecam Maxell UR90. Mam z nimi dobre doświadczenie.

    Jednym z problemów jest „Turbo Blizzard”. Zapewnia wysoką prędkość transferu i ma wymagania dotyczące jakości taśm (i technicznego kształtu rekordera). W takim przypadku przetestowałbym jedną taśmę Maxell UR90 przed zakupem kolejnych.

    Odradzałbym kupowanie taśm dziwnych marek dostępnych w AliExpress lub DealExtreme. Zazwyczaj są to „TYP 0” - bezużyteczne badziewie.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    Skoro Blizzard jest tak wrażliwy, to chyba lepiej 60 minut, a nie 90?

    I czy po nagraniu wygenerowanego WAV na wieży audio, trzeba by na blizzardowym magnetofonie XC12 z fabrycznym ustawieniem głowicy to skorygować?
    • 9:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    Kupilem kiladziesiat szt. Warto . mnie jara oprocz jakości to ze kaseta jest z białego plastiku a box czarny i przezroczysty, coś w stylu stilon Gorzow
    • 10: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    Systemy Turbo o prędkości transferu ponad 3600 bd są ogólnie wrażliwe na jakość formułowania taśm. Formuła taśmy Maxell UR to przyzwoity niski poziom (umieszczony nieco poniżej TDK D lub Sony HF). Uważam, że powinno wystarczyć, ale testowanie nigdy nie boli.

    Jeśli przypominam sobie inne posty na tym forum, istnieje ogólny problem z taśmami Turbo Blizzard nagranych z wygenerowanych plików WAV. Obsługa częstotliwości próbkowania 48 kHz została ostatnio dodana do systemu Turgen, z pewnością może pomóc.

    Im wyższa prędkość transferu, tym większa potrzeba precyzyjnej regulacji głowic na obu urządzeniach (wieża HiFi i XC12).
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Apr 2020 zmieniony
     
    No cóż, chyba poprzestanę na prawdziwym cartridge'u i wgrywarce bluetooth turbo/normal od Zaxona, gdy się już pojawi w sprzedaży :-)
  1.  
    Thanks for the link to Tape.Muzik! Ordered 5 tapes and 10 cases and will test how good these tapes and cases are. Shipping costs are a bit high, even inside Germany...

    In the past, I did not like BASF tapes at all and prefered Maxell (produced by Kodak company, USA) and TDK (Japan). But nowadays we have to buy what is available. (To me it looks like the Maxell tapes from Media Markt are old stock.) My 1010 data recorder never worked very well with C90 tapes and not at all with C120 tapes, so I always used C60 tapes and that'a what I ordered at Tape.Muzik...
    • 13:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Swojego czasu korzystałem przy Turbo Blizzard z BASFow Ferro Extra C90 (lata temu), nagrywałem zawsze jedną stronę i wszystko działało idealnie. Jak sobie sprawie magnetofon to będę pewnie szukał ;) Ale z drugiej strony albo mi się wydaje albo pamięć mnie myli (chociaż mam dobrą) ale moje stare XC12 które mialem za młodu przerobione na Blizzard radziło sobie w zasadzie z prawie każdą kaseta idealnie (czasem tylko najgorszy i najtańszy badziew (noname) sprawiał problemy) podczas gdy XCA12 które miałem parę lat temu prawie wcale nie chciało działać poprawnie z Blizzardem i było bardzo wybredne (więc skończyło się na zakupie sio2sd). Teraz po latach wracam (po raz yyy trzeci ?;) do hobby to posprawdzam :)
    • 14: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Taśmy z MediaMarkt naprawdę wyglądają trochę podejrzanie jak starszy model. Nie kupiłbym żadnego, który nie wygląda jak najnowsza seria przedstawiona tutaj w Maxell:
    ->link<-
    • 15: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime18 Jun 2020
     
    Video Maxell UR90 ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jun 2020
     
    kastety jakieś mam,nie używam puki co.
    • 17: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime19 Jun 2020
     
    Kupiłem parę sztuk tych maxella. Ale dalej nie mogę dojść do ładu z magnetofonem, następnego już nie kupię bo szkoda kasy. No chyba, ze obydwie atarki mam uwalone. Dam sobie spokój no chyba, że znajdzie się ktoś chętny co mi magnetofon do ładu doprowadzi.
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Jun 2020
     
    Na Allegro jest tymczasem wysyp NOSów...
    • 19: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime19 Jun 2020 zmieniony
     
    ->link<-

    a tu na allegro też chyba od nich:
    ->link<-

    ->link<-

    ..i coś z dawniejszych czasów:
    ->link<-

    Ogólnie do retro podobno zaleca się max. 60-tki (żelazowe TYPE I).

    edit: tylko nie wiem jak to jest, że te z tapemuzik.de czyli produkowane w Niemczech (gdzie koszty pracy są cztero-pięciokrotnie wyższe niż u nas) są tańsze niż te robione w Polsce (stereostyle.pl)