atarionline.pl Sio2PC a ...xBios? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    Sprawiłem sobie Sio2PC. I jestem (jako kaseciarz a wcześniej przelotny posiadacz Sio2SD) bardzo zadowolony. :) Odczyt z CAS działa... ładowanie XEXow również, oczywiście obsługa stacji dysków też, ba... nawet na emulowanej drukarce pod AspeQTem coś wydrukowałem ;)

    ...ale...

    Moje ulubione demko (mam Atari rozbudowane do 128KB) - Arsantica ma problemy z odpaleniem. Tzn jeśli z ATRa zextractuje plik xautorun zmienię mu rozszerzenie na XEX i zbootuje osobno z Sio2PC jako pojedynczy plik to startuje poprawnie (ale z oczywistych względów nigdy nie doczyta pozostałych 2/3 dema).
    Próba zbootowania natomiast oryginalnego ATRa (testowałem zarówno wersję Party jak i Finalna) kończy się przeczytaniem paru sektorów i... tyle. Koniec. Zwis.

    Czy jest to wina zdaje się xBiosa który tam jest zawarty w ATRze (xBios.com)? Czy trzeba przerzucić całość na dyskietkę z innym DOSem? Zdaje sobie sprawę że gadam od czapy może ale pod emulatorem wszystko sprowadza się do klik-klik ;) A tu nie jest tak łatwo i szukam przyczyny.

    *edit 27.05* TLDR: pod RespeQTem okazało się ze wszystko działa, natomiast AspeQT póki co jest dla mnie wygodniejszy (wersja Androidowa) stąd używam na codzień

    *edit 27.05 nieco później* TLDR: pod AspeQTem trzeba ustawić synchronizację SOFT i działa
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    w pierwszej kolejnosci sprawdz czy Twoj program do udostepniania atr na pc radzi sobie z niestandardowymi atr... (pobralem z sieci jakis obraz i widze ze jest niestandardowy)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 May 2020
     
    wreszcie przyznałeś, że jest nie standardowy? ;)

    szkoda tego dema, bo autor go popsuł xbjosem i teraz są tego skutki.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    Niestandardowy (nieoryginalny :) poza tym nie autor popsul demo tylko Ty na pokazie, przez co demo nie zostalo zaprezentowane na SillyVenture. Autor na pewno byl bardzo zadowolony z Twojej niekompetencji podczas prezentacji.
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 May 2020
     
    Innych ATRow poza tymi dwoma póki co nie znalazłem.
    A czy ma sens próba przerzucania plików na nową dyskietkę z dorzuconym tam jakimś "cywilizowanym" DOSem? (choćby miało to spowodować że bootowac by trzeba najpierw DOS a potem ręcznie ładować demo)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    mozesz sprobowac, z dosa zaladuj xbiosa a on juz przejmie kontrole.

    ale zanim to zrobisz sprobuj jeszcze jednego: byc moze program na pc nie przelacza predkosci ??? ustaw predkosc standardowa 19200.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 May 2020
     
    @XXL - to autor zwalił sprawę stosując niestandardowy obraz dysku. I tyle ;)

    Niekompetencja? hmmm.. zapiszę sobie to słowo na kartce, dzięki!
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    To dobrze, przynajmniej teraz bedziesz mial swiadomosc jak nazywa sie zjawisko ktore Ci towarzszy.

    poza tym to Ty zawaliles, ze nie uruchomiles dema z formatu ktory zostal Ci dostarczony tylko probowales NIEUDOLNIE skopiowac nosnik.
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 May 2020
     
    Mam standardowo 19200 :) Testowałem odwrotnie - zwiększając prędkość ale bez efektu.
    Spróbuję z przeniesieniem calosci na nową dyskietkę z DOSem.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 May 2020
     
    XXL - zastosowałem normalny kopier sektorowy do "całodysków". Autor jednak nie raczył napisać, że jego obraz dyskietki jest nienormalny. Nie wiem więc do czego pijesz z tą niekompetencją ;)
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime25 May 2020
     
    jak Ci kopier wali bledami to sie powinna czerwona lampka zapalic... wiem, nie Tobie.
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime26 May 2020
     
    Screen z moimi ustawieniami Sio2PC (jeśli ktoś coś widzi nie tak - to proszę - dajcie znać).

    W wolnej chwili spróbuję też z PCta.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2020
     
    XXL - nie walił błędami, skopiował dokładnie to co było w obrazie dyskietki. Sektor po sektorze. Wiesz, dziwne bo od jakiegoś czasu w różnych wątkach pojawia się coraz więcej pytań "dlaczego coś nie działa" i w znacznej mierze dotyczy to programów opartych o I/O Twojego flagowego produktu. Coś więc jest na "rzeczy" ;)
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2020
     
    nie prawda, widzialem to na wlasne oczy :-)

    to bylo demo ktore koniecznie chciales udupic, wszystkie inne prezentowane byly w formie jakiej zostaly dostarczone.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2020
     
    W tym momencie i wprost rzecz ujmując przyznam brutalnie, że pierdolisz głupoty.

    Są jednak pozytywne aspekty tej całej sytuacji. Mianowicie mając na względzie ogólną retorykę konwersacji z Tobą, jak i nawet wprost totalny brak współpracy (np. Grawitacja) przyznam, że moja obecność na wielu imprezach w temacie ogólnie pojętego "retro" jest i będzie niejako uzależniona od idei "XXL - Free" ;). Czyli - organizując cokolwiek, czyli prezentacje, stream, zlot, czy cokolwiek warunkiem koniecznym mojego udziału (by uniknąć zbędnych problemów) jest brak jakichkolwiek śladów Twojej twórczości w temacie I/O. W tej sytuacji, tak będzie najlepiej ;) Zapamiętaj ten post dobrze :D
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2020
     
    nie tylko widzialem ale mowilem, ze po tym co zrobiles to demo NIE BEDZIE dzialac, cz to Cie powstrzymalo?
    • 17: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime26 May 2020 zmieniony
     
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2020
     
    @XXL - jeśli masz jakieś dowody na podparcie tej tezy to byłbym skłonny w to uwierzyć nawet ;)
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 May 2020
     
    @Pin: zamiast robic zenade na party i uwalic jednego z autorow mogles pogadac z organizatorem, ze nie chcesz pokazywac prac na xbiosie, bloby uczciwie w stosunku do uczestnikow.
    teraz prznajmniej mowisz to wprost :-)
    dowody? jaka inna prace prezentowales w ten sposob co to demo? :-)
    z kopiowaniem tez klamiesz, blad sie pojawia, mozna sobie sciagnac obraz atr i sprawdzic.
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2020
     
    Znów bzdury. Cóż. Olać to :)
    • 21:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    Pod RespeQTem odpalonym na pececie wszystko działa. Wygląda na to że AspeQT nie do końca poprawnie działa w przypadku niektórych obrazów ATR.
    • 22: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 May 2020
     
    przypomnij autora żebyśmy mogli zmieszać go z błotem ;)
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 May 2020
     
    tu masz: ->link<-

    patoscena bedzie teraz bojkotowala AspeQT


    ... bleee nie dziala mi, niech mnie ktos poglaska.
    • 24:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    Ale Panowie. Ja "na codzień" i tak będę korzystał z AspeQT (bo o wiele wygodniej). RespeQT zostawię sobie na tzw. specjalne okazje :) Tak jak pisałem na AspeQT działa mi 99% rzeczy.
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 May 2020
     
    @xxl: wrzucasz tu jakieś przedwieczne wersje...

    Ray dał sobie spokój z rozwojem AspeQt chyba dwa lata temu, jakiś czas po tym, jak obraził się na społeczność Atari i dostał bana na Atari Age... Przez chwilę wrzucał nowe wersje na swojej stronie, potem założył konto na Facebooku, a program udostępniał przez Google Drive. Ostatnia wersja to 1.03i, która jest już niedostępna, bo autor umieścił ją w koszu powyższej usługi, a niusy o rozwoju na FB przestały się już w ogóle ukazywać.

    Jedynie słuszny program to RespeQt ->link<- oraz jego fork o nazwie AspeQt-2020 ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    @voy Nie wiesz może gdzie znajdę najnowsza wersję AspeQTa pod Androida?
    Ostatnia jaką mam (dostępna zarówno na GitHubie jak i w Google Play) to 1.0 (build 1.0.62).
    • 27:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime27 May 2020 zmieniony
     
    Pisze ją Gręblus. Zapytam go na FB, czy ma może u siebie coś nowszego.
    • 28:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    @voy Dzięki :)
    • 29: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime27 May 2020
     
    @Wolfen

    Demko mi się załadowało, ale tylko w 19200bps z handshake SOFT:



    Cokolwiek innego kończy się menu xbios:



    Przykro mi to stwierdzić, ale nie wiem dlaczego (i chyba nie chcę wiedzieć ;)).
    • 30:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020 zmieniony
     
    ooo a gdzies czytałem żeby handshake ustawic na DSR (Nie pamiętam jednak gdzie ale tak mi się wbiło do głowy że ani myślałem zmieniac) spróbuję z soft :) dzięki wielkie!!! :)
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 May 2020
     
    podejrzewam sio2pc nie ma dostepu do sygnalu clock w gniezdzie sio - bo nie byloby problemu :-)
    a wiec to bedzie raczej to, ze oprogramowanie po stronie pc nie odpowiada na command frame w sdt predkosci (na co wedlug standardu powinno odpowiedziec w kazdym momencie :)

    bez dostepu do clock appka powinna prowadzic nasluch na dwoch predkosciach - zdefiniowanej i std i komunikowac sie z ostatnio poprawna.

    ;-)
    • 32:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    @greblus
    Przyznaje się bez bicia! Zmiana tego ustawienia zdziałała cuda. Wszystko działa :)
    • 33:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    Dzięki wielkie Panowie :)
    Czas ratować księżniczkę ;)
    • 34: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime27 May 2020
     
    @Wolfen: super! Też muszę spróbować.