atarionline.pl Instagramy i inne cuda - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    Założyłem sobie Instagrama na którego wrzucam (a przynajmniej taki jest plan) raz na jakiś czas jakieś wspominki dot. gier, sprzętu (glownie Atari), itd. Nie planuje niczego dużego ani zbyt regularnego ale jak ktoś chce razem ze mną powspominać od czasu do czasu to zapraszam:
    ->link<-

    Przy okazji macie jakieś swoje instagramy gdzie wrzucacie jakieś rzeczy okoloatarowe?:)
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    A kliknąłem :]
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    dzięki :)
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    Hm wytłumaczcie mi, co ma instagram czego nie ma np facebook, czy tam inne coś na którym ludzie publikują zdjęcia z komentarzem?

    Z ciekawości pytam.
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    Instagram ma całe UI zbudowane wyłącznie pod kątem dzielenia się zdjęciami.
    Facebook raczej obecnie to kombajn do wszystkiego. Owszem - daje się tam również dzielić zdjęciami ale nie jest to takie wygodne ani przejrzyste.
    Tak ja to przynajmniej widzę.

    Tak czy inaczej jestem w stanie zrozumieć istnienie Instagrama i Facebooka ale kompletnie nie łapie po co np. taki Snapchat.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020 zmieniony
     
    Poza tym swojego czasu zajmowałem się hobbystycznie zdjęciami modelek (kilka zleceń też udało się przy okazji zrealizować) i Instagram gwarantuje na chwilę obecną największy zasięg ludzki przy publikowaniu zdjęć. DeviantArt powoli już umiera. Polski DigArt padł już jakiś czas temu. Generalnie chyba przyczyną jest absurdalna wręcz prostota Instagrama byle gimnazjalista w parę chwil ogarnie obsługę a na takim DeviantArcie owszem - masz możliwość nawet sprzedawania odbitek swoich zdjęć/rysunkow/etc ale już trzeba chwilę pomyśleć nad tym co i jak się robi.

    *edit* Jest jeszcze Tumblr i Flickr ale obecnie Instagram miażdży wszystkie te serwisy ponad 1 miliardem zarejestrowanych kont, z czego wg ich danych 800 mln aktywnych z których 500mln aktywnych codziennie.
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    Generalnie też się często łapie na myśleniu "po co kolejny serwis, skoro na FB się da". Z drugiej strony aola też można byłoby zamknąć, bo FB i YouTube :-D

    Z zalet insta zauważyłem, że jest znacznie bardziej "globalny" jeśli chodzi o zasięgu hashtagow, faktycznie ktoś z tego korzysta :-D moje fotki ze sprzętem kamerowym lajkuja ciekawi ludzie - ale i tak tego tak do końca nie czuje.. w 95% kontent i tak się powiela.
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    W 95% kontent na Insta to dupy i cycki mówiąc kolokwialnie ;) a i nawet to się powiela bo co chwilę reposty na 10 różnych profilach agregujących.
    Ale i trafiają się fajne retro zdjęcia. Od jakiegoś czasu też obserwuje hashtagi retro :)
  1.  

    Wolfen:

    W 95% kontent na Insta to dupy i cycki


    No i żeś wzbudził zainteresowanie...
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jul 2020
     
    @mgr_inz_rafal polecam się na przyszłość :D
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Jul 2020
     
    mi się zawsze Instagram kojarzył z festiwalem próżności, ale może się mylę
    • 12: CommentAuthorkade
    • CommentTime3 Jul 2020 zmieniony
     
    Omg.. insta jest juz prawie 10 lat, srsly panowie ? :D Gdzie Tik Tok zabiera mu uzytkownikow coraz bardziej (ale fakt to video kontent), a porownywanie do DevianArt.. hmmm Insta wystartowal ze zdjeciami 640 x 480.. i raczej srednio sie nadaje na galerie ;-) chyba ze cycków.
    • 13:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime3 Jul 2020
     
    @Wolfen
    Nasz chyba znasz ;)
    ->link<-

    Też kliknąłem twój profil :)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Jul 2020 zmieniony
     
    Insta to fajna rzecz, można sporo ciekawych rzeczy znaleźć po hastagach albo że obserwujesz kogoś kto ma podobne zainteresowania. ;) Dla zmęczonych twarzoksiążką i nachalnymi reklamami tamże, to jest opcja bardziej "lajtowa". :)

    Natomiast nie rozumiem fenomenu "TikToka”, którego chyba najbardziej używają Chińczycy do promowania swojego kraju w rozmaity sposób. :D
    Wolę nieruchome kadry Instagrama niż nieprzerwany ciąg (pseudo)filmików. :P
    • 15:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Jul 2020
     
    @crrn
    Znam znam :) obserwuje i prywatnie i hmmm prywatnie z bloga :D

    @Dracon
    Dokładnie.
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime3 Jul 2020
     
    Zasadniczo nie ma chyba nic złego w próbowaniu promowania swojego kraju - szkoda oczywiście, że przy okazji dowiadujemy się o jakichś próbach wykradania prywatności* i tego typu brudne historyjki a efektem ubocznym jest jeszcze rak XXI wieku :]
    Ciekawe, czy gdyby apka była polska, to czy Twój komentarz miałby taki sam ton ;)

    * bo tak w sumie jak można winić kradzież prywatności w apce, która generalnie służy do wrzucania siebie do sieci, co niektórzy bez granic robią i potem są zaskoczeni, że inni potrafią to wykorzystać.