atarionline.pl Włóczykij - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    Przegladajac gry pod katem grafiki zaczalem grac we "Wloczykija" na emulcu. To jedna z lepszych graficznie gierek na malucha:





















    Udalo mi sie dojsc do poziomu "biurowego", ale tu mam problem - nie umiem przeskoczyc tych podskakujacych pilek. Czy jest na nie jakis sposob? Bez tego nie mozna zebrac wszystkich sztabek zlota i ukonczyc poziomu...

    Stan z gry z miejscem, z ktorym nie daje sobie rady w zalaczniku.
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Główny bohater porusza się "krokami" - nie da się go zatrzymać w pół kroku, więc nie można dokładnie ustawić postaci przed skokiem.

    Ale czyżby?

    W czasie skoku gracz może zmieniać kierunek lotu. Pozwala to wyregulować pozycję bohatera z dokładnością do piksela.
    • 3: CommentAuthorBelial
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    Kwestia wyczucia, przeskoczyłem za trzecią próbą.

    Później jest jeszcze jedno denerwujące miejsce gdzie trzeba się zmieścić między kulką a duchem latającym nad nią.

    W kosmosie będą jeszcze lepsze schematy, jak przechodzenie pod ptakiem.
    • 4: CommentAuthorScalak
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Kaz no nie mów, że przechodząc grę robisz zapisy stanów :P ehhh co to się porobiło z tymi Atarowcami ;)

    No chyba że to na potrzeby posta :)
    • 5: CommentAuthorBelial
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Raczej na potrzeby posta, wersja ma nieskończone życia :)
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    niekiedy za dużo czasu zajmuje przechodzenie gry na Atari. ja też często korzystam z Alt+Z, tak ostatnio ukończyłem dość szybko Karatekę :)

    co do Włóczykija to nie tylko grafika ale także i muzyka jest genialna, szkoda jednak że jest tylko jeden utwór.
    • 7: CommentAuthorzyga64
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    Zgadzam się, że grafika jest bardzo fajna :) Jest ona w całości pociągnięta kabelkiem z C64 z różnych gier. M.in.
    Fred's Back: ->link<-
    Stuntman Seymour: ->link<-

    Nie mam oczywiście do autorów pretensji, bo jak widać na pierwszym screenie, w creditsach nikt nie podszywa się pod prawowitego grafika.
    • 8: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Jan 2010
     
    qmeg pozwala zapisywać/odtwarzać stan gry, podobnie jak ma to miejsce pod emulatorem
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Jan 2010 zmieniony
     
    Podobnie mozna sobie ulatwiac zycie majac Tight-Freezera od Gumiego. :) Poniewaz wykorzystywal on rozszerzona pamiec, to dalo sie zrobic kilka "zrzutow" z grania (a potem nawet przelaczac miedzy nimi). :))

    Takie gry jak WLOCZYKIJ (grafa naprawde ekstra, szkoda, ze wiecej nie zrzucano z komody), PIEKIEŁKO czy HONKY mialy naprawde denerwujacy stopien trudnosci i ratowalo sie czym mozna, a emu nie bylo (popularne) te parenascie lat temu... ;)

    BTW. Istnieje wersja Clever People z trainerem do tej gierki, rzecz przydatna dla niedzielnych graczy.
  1.  
    Well,

    I have a "simplified" alternative version of Wloczyki which Fandal did for me. you do not have unlimited lives - but some of the adversaries are removed (these pink little things which look like miniature clouds)... maybe this alternative version is easier for you ?!? -Andreas Koch.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Thanks, I will figure it out. However, i'm not so terrible player as all of you are thinking :D, I just was interested in making screenshots, watching gfx and pass game as quick as possible... :)
    • 12: CommentAuthorbolo
    • CommentTime7 Nov 2011
     
    Przeszedlem cala szkoda ze taka krotka
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Nov 2011
     
    Ostatnio udało mi się upolować oryginał na dyskietce.
    Zagrywałem się w tą gierkę.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Nov 2011
     
    I co, daleko zaszedles tam? Skonczyc ta gre w stosunkowo szybkim czasie to niezle wyzwanie....
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Nov 2011
     
    Nie, chyba jeden bądź dwa poziomy, gra jest dla mnie trudna.
    Ale w końcu ją pokatuję, oczywiście na real atari :)
    • 16:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime8 Nov 2011 zmieniony
     
    W życiu bym nie pomyślał, że Fred's Back, Stuntman Seymour, Creatures i Lucky Egg (a kto wie czy nie coś jeszcze, ale na razie nic mi się w oczy nie rzuciło) połączone w jedno mogą dać zupełnie nową, całkiem zmyślną platformówkę. A ja dopiero zaczynam literę T... :( No nic, pomalutku się dojdzie, a tymczasem zabieram się za przechodenie Syna Boga Wiatru.
    • 17: CommentAuthorTEKLA
    • CommentTime12 Nov 2011
     
    ciekawa fabuła, piekna muzyka, grafika średnia, kolory MAJESTATYCZNE a to wszystko za sprawą Jednego Małegoludzika,przeszlam.............