atarionline.pl Najlepszy emulator Atari na Androida? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,

    Jak wygląda obecnie sprawa z emulatorami Atari 8-bitowego na Androida (zależy mi na seri 800XL/130XE itp.)? Przejrzałem ten wątek: ->link<- w szczególności przez pewien czas rozwijany był ten emulator: ->link<-

    Zapowiadało się ciekawie, niestety z tego co widzę projekt został uśpiony (ciągle Beta). W szczególności ten emulator nie działa z manipulatorami podłączonymi przez bluetooth, a na tym by mi zależało.

    Część tych starych emulatorów, kiedyś polecanych, jak Droid800, też chyba przestała być rozwijana. Np. w sklepie Play Google nie mogę go znaleźć (a może mi się nie chce znaleźć ze względu na nowszą wersję Andoida a Droid pewnie był pisany na jakaś bardzo starą).

    Czy jest obecnie jakiś dobry emulator, który można uruchomić na Androidzie i który działa zarówno na standardowej konfiguracji (w sensie sterowanie z ekranu) jak i z gamepadem na bluetooth?

    Co możecie polecić? Dziękuję. )
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Najlepszy wg mnie jest Coleen, szczególnie z padem.
    • 3: CommentAuthorXuio
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    +1 dla Colleen
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Niestety Colleen. Niestety, bo posiada kilka irytujących bugów np. grając w Boulder Dasha raz na jakiś czas ruszy się o dwa pola a nie o jedno co raczej wyklucza granie (albo zwiększa poziom trudności jak kto woli). XEmu65 nie ma tego buga ale z kolei nie udało mi się go zmusić do współpracy z kontrolerem nigdy (podłączonym przez USB).

    Idealnie byłoby jakby ktoś z wiedzą (i zdolnościami) pochylił się kiedyś nad kodem i uzdatnil Atari800 w wersji 4.2.0 do pracy na Androidzie (najlepiej jeszcze z patchem liba8cas;)
  2.  
    Collena widziałem, ale też wydaje się być nierozwijany. Z tego co widzę na Play Google ostatnia aktualizacja wrzesień 2014, a więc strasznie dawno temu. Dodatkowo korzysta z emulatora atari800 w wersji 3.1 a dziś już mamy 4.2. Czy widzieliście gdzieś kod źródłowy tego Collena dostępny? Na jakiej on jest licencji? Może by przekonać autora, że skoro nie ma czasu rozwijać go niech da licencję public domain lub podobną i niech opublikuje kod. Przypuszczam, że przeszczepienie androida800 z 3.1 na 4.2 nie powinno być trudne, a pewnie rozwiązałoby wiele problemów.

    Jakiś inny pomysł?
    • 6: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    napisać do autora emulatora Coleen - knakos@gmail.com
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Kod źródłowy Colleen jest zawarty w kodzie źródłowym Atari800, na tej samej licencji GPL. Colleen jest nadal rozwijany w tym sensie, że rozwijane jest jądro Atari800 i można zbudować pakiet Colleen dla Androida oparty o najnowszą wersję Atari800. Problem tylko w tym, że nikt nie miał czasu tego zrobić od czasu gdy Kostas Nakos zarzucił prace nad projektem.
  3.  
    Napisałem do autora Collena, ale póki co się nie odzywa. Ciężko powiedzieć, czy jest szansa na jakaś informację.

    Jeśli zaś Collen jest w tym samym repozytorium co Atari800 czyli tutaj ->link<- to może w wolnej chwili przyjrzę się temu. Kiedyś trochę programowałem pod Androida. Ostatnich parę lat miałem przerwę ze względu na perturbacje prywatne, ale może uda mi się coś zdziałać. Choć nie wiem, jak będzie z czasem. Jeśli ktoś jest bardziej biegły i ma czas, to oczywiście zachęcam, by mnie ubiegł. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Może i nierozwijany ale za to bardzo dobry. Jak ktoś nie potrzebuje nie wiadomo czego. +1 ode mnie.
    • 10: CommentAuthorXuio
    • CommentTime3 Sep 2020
     
    Jeszcze w 2014 mialem problem z Colleen, swoimi joyami (w tym na bluetooth - FC30 od 8bit) i grami LK Avalon, gdzie w Misji, Fredzie i Robbo, nie dzialaly mi w ogole klawisze kierunkowe. Kostas byl bardzo pomocny i przeslal mi wersje z poprawka. Jest ona dalej oparta na atari800 3.1 ale chyba nie zostala nigdy wrzucona na google play. W zalaczeniu plik
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime22 Sep 2021
     
    Czy ktoś ( @galu ? ;) coś wie czy jest szansa kiedyś w przyszłości na aktualizację emulatora XEmu65?
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Sep 2022 zmieniony
     
    A propos "xemu65", czy ktoś wie dlaczego obecnie nie można go znaleźć na Google PlayStore czyli oficjalnym sklepie androidowym??? :o

    Edit: czy pobranie stąd:
    ->link<-
    jest bezpieczne?
    • 13:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime18 Sep 2022
     
    Nie używam już Androida, aplikacja nie była aktualizowana i na pewno na współczesnych wersjach systemu (chyba już od Androida 8 w górę) z uwagi na zmiany w obsłudze systemu plików nie będzie poprawnie działać. Kod źródłowy jest publicznie dostępny: ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Sep 2022
     
    OK, dzięki za info.
    Mam nadzieję, że chociaż nadal rozwijasz swój emulator Amigi pod iOS. :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime18 Sep 2022
     
    Ten Amigi rozwijam, ale nie został upubliczniony :)