atarionline.pl Grafika i gra, którą robi Alex_D - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2020 zmieniony
     
    Niedawno byłem z wizytą u Alexa_D i w związku z tym do naszego katalogu grafik dorzucam przygotowane przez niego graficzki. Pewnie niektórzy je rozpoznają ze zlotów. Mają swój styl, ale zanim ktoś zacznie narzekać, że nie są hiperkolorowe z Graph2Fonta to warto zaznaczyć, że narysowane są Atari w ulubionym programie Alexa czyli InterPainter. On to rysuje w natywnym programie, joystickiem!

    Są dwie dyskietki zbiorcze oraz wyciągnięte z nich osobne pliki INP, gdyby ktoś potrzebował:

    ->link<-

    Przy okazji - Alex_D pracuje nad autorską grą. Na razie tylko info o pracach, na pierwszym zdjęciu widać ją na lapku w emulatorze. Grafika też w jego stylu. Miałem przyjemność popatrzeć na działający prototyp, zapowiada się ciekawie, takiego typu gier kombinacyjnych jest bardzo mało. Trzymam więc kciuki i dzięki Alex za informacje, pliki i pozytywnie spędzony wieczór! :)
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Nov 2020 zmieniony
     
    Bardzo fajne te grafiki. Mają Atarowy klimat z dawnych lat, i jak na tamte czasy to by były na prawdę świetne. Pewnie ten klimat świetny jest zasługą właśnie tego, że rysowane natywnie na Atari.

    A jakiego typu będzie ta autorska gierka? Nie widać za duzo na tym pierwszym zdjęciu szczegółów, ale jak sobie powiększyłem, to wygląda bardzo ciekawie, intrygująco.
    Na powiększeniu przy okazji zauważyłem, że Kaz ma przy sobie chyba jabola na stoliku:-)
  1.  
    I ta buteleczka na blacie, szanuję :)

    Grafika z Zeusem na swój sposób wymiata!
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Nov 2020
     
    Ten Kojot z grafiki to zdaje się bohater gry "Fire & Ice" z Amigi.
    Jeśli odrysowany ręcznie jojem, to szacunek :D
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Nov 2020
     
    @mgr - ja szanuję za oko
    zeus bardzo fajny, bo się przebrał za neptuna i udaje władcę okeanosa.
    • 6: CommentAuthorAlex_D
    • CommentTime11 Nov 2020
     
    Wszystkie graficzki rysowane ręcznie, głównie strzałkami klawiatury piksel po pikselu. Żadnej konwersji, nie miałem wtedy nawet takiej umiejętności, nadal z resztą nie mam :D.
    Dzięki Kaz za zaprezentowanie moich skromnych rysuneczków :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Alex_D - cała przyjemność po mojej stronie, fajnie było się spotkać i pogadać!

    Mq:

    A jakiego typu będzie ta autorska gierka? Nie widać za duzo na tym pierwszym zdjęciu szczegółów, ale jak sobie powiększyłem, to wygląda bardzo ciekawie, intrygująco.


    To gra w stylu "The Goonies", kombinacyjna. Jako że to chyba jedyne zdjęcie gry dostępne publicznie, to wyciśnijmy z niego maksa - w załączeniu ten fragment w oryginalnej rozdziałce.

    Mq:

    Na powiększeniu przy okazji zauważyłem, że Kaz ma przy sobie chyba jabola na stoliku:-)


    Butelka zacna, ale to dlatego, że tam zacniejszy trunek w środku :D

    mav:

    jeśli odrysowany ręcznie jojem, to szacunek :D

    Mq:

    Pewnie ten klimat świetny jest zasługą właśnie tego, że rysowane natywnie na Atari.


    Doprecyzuję:
    1) joyem pod emulatorem, czyli klawiszami!
    2) natywnie w programie Atari pod emulatorem.
    • 8: CommentAuthorAlex_D
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Tak gwoli wyjaśnienia, używam Klexa do rysowanie, ze względu na możliwość rysowania strzałkami.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    A InterPaintera w ogóle? To chyba źle zapamiętałem, sorki za przeinaczenie! :)
    • 10: CommentAuthorAlex_D
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Te graficzki, co przedstawiłeś, to wszystkie w Interpainterze, scena do gry - w Kleksie. :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Aaaa! Ok, wszystko jasne :D
    A której wersji InterPaintera używasz? Tej beta-wersji 1.1 od Jaskiera czy innego programu do tego trybu?
    • 12: CommentAuthorAlex_D
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Interpainter 1.2 by Gumi/Tight. Tak jak na obrazku.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Podeślij proszę tę wersję, bo chyba jej nie mamy w archiwum użytków. A w ogóle to naprawdę trudno mi było uwierzyć, że pikselujesz emulowanym joystickiem, klawiszami kursora... Niewiarygodnie czasochłonne! :D
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    nie rozumiem ,to jak ty rysujesz na Atari,ja piksluję AGSem,ale to i tak na dużym zoomie i w sumie żadna różnica czy kursor,czy mysz,myszką też się nie da rysować,kółka nie narysujesz jak odręcznie,więc czasem rysuje na PDA i przerzucam szkic który dopracowuje na AGS.

    @ Alex_D kiedyś na jakimś party bodaj Wap-Niak mówiłeś czy pokazywałeś jakąś graficzkę z Ninja,cos mi się kojarzy...
    Trzymam kciuki za twój projekt .
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2022
     
    Kto był na dzisiejszym spotkaniu zoomowym z Alex-em, mógł podpatrzeć jego projekt gry i dokumentacji do niej - sztosik! :D
    A także posłuchać jego historii atarowskich.
    • 16: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime5 May 2022
     
    Bardzo ładne te grafiki
    No i czekamy na grę! ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime6 May 2022
     
    lubie takie " typowo atarowskie" grafiki w przeciwieństwie do mrygających co 2 linie z nienaturalną ilością kolorow
    • 18: CommentAuthorVidol
    • CommentTime6 May 2022
     
    ta, tyle ze wiekszosc prezentowanych grafik Alex_D jest w interlace, policz kolory :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 May 2022
     
    Na co zresztą wskazuje format pliku: INP to Interpainter. A dosłownie parę postów wyżej Alex_D pokazuje screenshot z programu i widoczne są tam dostępne w interlejsie kolory.