atarionline.pl Konkurs ABBUC 2020 - pliki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2020

ABBUC robi od lat, że wypłaca nagrody dla uczestników konkursu.
    • 2:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime18 Nov 2020 zmieniony

@ Mq
    " Zaxxon i Super Zaxxon, to były tytuły, które były głośne i fajne, każdy to znał, każdy (w tym i ja) musiał mieć w kolekcji na kasecie gdzieś tam nagrane, ale... kompletnie nigdy w te gry nie grałem, bo grywalność tam była jak dla mnie zerowa, praktycznie od razu się ginęło i niezbyt daleko szło zalecieć.
    Wielka szkoda że nie grałeś ;) - gra na Atari była faktycznie trochę źle wyważona ale po treningu dało się ją spokojnie ukończyć,choć za młodu dolatywałem nie dalej jak końcówka drugiego etapu,grało się fajnie,grafika była czytelna i ładna no i była dostępna na automatach arcade,choć ja tej wersji nie widziałem,widziałem za to polski film pt. "Kochankowie Mojej Mamy"gdzie fragmenty z tej gry były pokazywane co jakiś czas filmie w formie krótkich przerywników/migawek-to zrobiło swoje i gdyby jeszcze ta gra zawierała motyw muzyczny na miarę Zybexa/Draconus to gra zapewne znalazła by się w piątce najlepszych gier .Super Zaxxon był nieco łatwiejszy(odwrotnie jak wersja Arcade)swego czasu mnocno tej gry szukałem,wersji kasetowej nie znalazłem,ale dorwałem w końcu wersję na dyskietce.Swego czasu Sega wydała na Master System Zaxxon 3D który wykorzystywał specjalne okulary potrzebne by dostrzec efekt trójwymiaru,za to na Atari 2600 powstał port Zaxxona 3D który nie wykorzystywał okularów,ale za to miał dodane cienie by ułatwić graczowi orientacje .Gra jest fajna,oprócz zręczności trzeba wykazać się spostrzegawczością,należy kontrolować wysokość statku
    a i sam widok oparty na aksonometrii był w sowim czasie nowum.
    • 3: CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Nov 2020

Odpaliłem sobie teraz Zaxxon na chwilę. Pamiętam właśnie tą fajność gry z dzieciństwa, taki trójwymiar to było wtedy na prawdę coś. Super Zaxxon mi się nie podoba, jakiś taki niesterowny, nie wciąga mnie, ale Zaxxon chwilę zagrałem i chyba wrócę sobie do tego tytułu w wolnej chwili.
    • 4:

CommentAuthorFly
    • CommentTime6 dni temu zmieniony

DR. Sparkz_A.B.B.U.C version