atarionline.pl Project M - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Feb 2010 zmieniony
     
    Hej,

    Oglądam właśnie zrzuty ekranu z emulatorów z uruchomionego dema Project M ->link<- Autor pisze, że naprzemiennie rysuje linie gr. 9 i gr. 11, przez co jest złudzenie 256 kolorów.
    Chciałbym odtworzyć ten efekt, ale na powiększeniu widać, że jest zrobione coś więcej, bo w linii jest czasami albo ponad 16 kolorów (gr.11), albo linia w gr.9 zmienia kolor, co następuje w dowolnym miejscu w linii.
    Jak to zrobił autor? Dynamiczne zmiany koloru w linii, zależnie od tego, co jest rysowane?
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Feb 2010 zmieniony
     
    Linia z Gr.9 jest "podkolorowywana" linią Gr.11 - w ten sposób możesz mieć 256 kolorów na linię (teoretycznie, bo nie masz tyle pikseli w linii - w praktyce do 96-ciu).
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Feb 2010
     
    Zadałem podobne pytanie w wątku "grafika GTIA" i chyba nikt za bardzo nie wie jak to się dzieje, ale przy przełączaniu co linię trybów gr9/gr10 i gr11 kolory dodają się do jasności w liniach gdzie jest gr9 lub gr10 (w linii z gr11 są kolory o jasności 0). Jest to właściwość układu GTIA. Na tym oparty jest m.in. TIP. W TIP'ie został dodatkowo wykorzystany fakt, że tryby gr9 i gr10 są przesunięte względem siebie o jeden piksel. Można w ten sposób uzyskać obraz w 256 kolorach. Np. w załączonym pliku jest 186 kolorów.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    Jasna cholera, niesamowite!!!
    ->link<-

    Da się już chodzić przy 20 klatkach na sekundę :-)))))))))
    • 5: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    jasna cholera! :D
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    LOL ;-)
    • 7: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Dec 2010
     
    Pozbierałem szczękę z podłogi. Dam na tacę, żeby NRV dokończył projekt.
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Dec 2010 zmieniony
     
    Ktoś z "naszych" pisał, że o ile obrót wokół osi luz, tak chodzenie to już strasznie trudne technicznie by szybkie było... A tu masz, czy to się dzieje naprawdę? :-))) Też rzucę na tacę! ;-)

    P.S.
    Zamieszałem nieco w kotle, niech Commodorowcy zerkną:
    ->link<- :-)
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    @Jacques: widzę, że się jeden ciężkawo myślący trafił na "cytrynce". No cusz [tm]... :P
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    Miker - bo widzisz, od wielu lat propaganda podworkowa [tm] glosi, ze "Atari moze mniej" i niektorym ciezko przelknac obelge, ze jest inaczej ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    szczenopad totalny... woah! jak zwykle w takich momentach przychodzą mi na myśl pytania, co by było gdyby taka gra 15 lat temu trafiła np. do redakcji Secret Service :D

    miker: super muzyka!
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Dec 2010 zmieniony
     
    @miker

    No niestety, jakiś niepełnosprytny się trafił, ale co tam ;-))) Jeszcze się czepiał tam, bo ostatnią nadzieją było, że myślał, że to wymaga 320 KB RAM, ale wyprowadziłem Commodorowca z błędu :-)
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    Tutaj w lepszej jakości:



    Nic nie napiszę ponadto, że ja po prostu wymiękłem...
    Teraz jestem w stanie uwierzyć w ufo ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    Fantastyczne i niewiarygodne zarazem. Sprawdziłem na emulatorze (bo real sprzętu nie posiadam - niestety) i po za kwestią zrypanych kolorów jest rewelacja na skalę "światową"
    Szacunek dla koderów.
    • 16:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime24 Dec 2010
     
    Jeśli ta gra zostanie ukończona to może być prawdziwa rewelacja.
    • 17: CommentAuthorfipac
    • CommentTime25 Dec 2010
     
    do zilq:

    Uruchom demko pod emulatorem Altirra 1.8, tam kolory nie są "zrypane" :-)

    Co do dema to powala!
    Śmiem twierdzić, że za moich czasów z Amigą600/1mb, koderzy nie byli w stanie osiągnąć takiej płynności i teksturowania jak tutaj w 64kb.

    Podziw dla NRV
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Dec 2010
     
    Wersje PAL/NTSC spaczowane pod A800WinPLus (uwaga, poprawnie działają tylko tam!).
  1.  
    A dlaczego właściwie, tak z czystej ciekawości, program nie działa poprawnie pod A800? Wydawało mi się, że emuluje n dość dobrze wyświetlanie, a tryb 256 kol. to żadna nowość.
    • 20:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Dec 2010
     
    To kwestia zmiany kilku bajtów w DL-ce. Po prostu pewne tricki nie są emulowane w PLusie (obecnie to dość stary i nie rozwijany emulator, także nie oszukujmy się co do jego osiągów).
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2010
     
    He he - kiedys niektore programy patchowano pod konkretny model Atari, a teraz patchuje sie pod konkretny emulator Atari :)
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Dec 2010
     
    cóż, takie czasy... ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Dec 2010 zmieniony
     
    Ostatnio pokazalem ten filmik z YT znanemu niegdys koderowi HV - Darthowi. Potwierdzil, ze robi wrazenie, ale - jak zauwazyl - komu to potrzebne? Uwaza, ze ten projekt to tak jak demosy - domena mlodosci (mlodych ludzi), a tworcy [wspolczesnego] sprzetu nie zaprzataja sobie glowy takimi "pokazowkami"... ;)

    Na VBXE PROJECT M. pewnie wygladaloby to bardziej perfekcyjnie ale dobrze wiemy przeciez, ze (delikatnie piszac) nie kazdy kocha takie niestandardowe dopalanie Ataraska.... ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2010
     

    Dracon:

    komu to potrzebne?


    I nie umiales odpowiedziec, komu to potrzebne? :)
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    dracon: kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi Łukasza :) oj chyba nie był w najlepszym nastroju :P czas go na wódkę wyciągnąć :D
    • 26:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Dec 2010 zmieniony
     
    Dokładnie - tak samo potrzebne jak kolekcje puszek po piwie, statki w butelce, zamki z zapałek, penisy ze śniegu, itp. Czyli bardzo! A komu? Mi!
    • 27:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    pirx kolekcjonujesz penisy ze śniegu ?! lol ...

    :)
    • 28:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    pirx. życze Ci samych penisów ze śniegu w Nowym Roku :))))
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    Przed chwila sprawdzalem prognoze pogody - nadchodzi wspanialy okres dla snieznych penisow!!! :DDD
    • 30:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    hehehe, wiedziałem, że wrzutka falliczna najlepiej zadziała :]
    • 31: CommentAuthornosty
    • CommentTime27 Dec 2010
     
    pirx jest pewnie z Czech po prostu... tam to hobby narodowe ;) ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    No i kolega NRV wrócił do projektu po kilku latach posuchy. Teraz to Project-X. Opisał szczegóły techniczne nowej wersji, rysowanej inaczej niż ta z 2010 roku, tutaj:

    ->link<-

    Test z trybem APAC w Project-M:



    Test renderowania w Project-X:

    • 33: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Świetnie to wygląda!!
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    zajębongo,ostatnio odpalałem(przy kolegach z C64:-) ) i mocno cały czas wierzyłem i wierzę w ten projekt,a teraz spadam bo się gorzej spóźnie ;) .
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Nareszcieeee... coś się ruszy w interesie. :o :)
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    to ja poproszę aby ktoś przetłumaczył na język polski, co to za technikalia tam zastosował
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    @ tebe ... zapewne nic nadzwyczajnego ;) to przecie ATARI !
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    ... 8-) moment w którym znika interlaced.
    Świetnie to wygląda ale czy koniecznie musi być z tego Wolf ?
    Fajnie jakby wyszła z gierka luźno nawiązująca do Wolfa,a przy tym zachowująca własną tożsamość.
    • 39: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Interlace znika... bo autor włączył "frame blending" w emulatorze.
    Moje zdanie jest takie, że fajnie jak by na tym wyszła gotowa gra, niezależnie czy Wolf czy nie. Dem już mieliśmy dużo... w demach.
    • 40:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    dokładnie.
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Mar 2020
     
    Ditto!
    • 42: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    Ale płynność jest powalająca, oby znacząco nie spadła i oby w końcu była z tego gra
    • 43: CommentAuthorPecet
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    oby z tego była FAJNA gra. Słabo jeżeli z tego wyjdzie scenowa produkcja - zaawansowana technicznie z kiepską grywalnością.
    Dlatego uważam, że im bliżej oryginalnej koncepcji ( i designu) Wolfa, tym lepiej. Wolf to sprawdzona, dobra gra.
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    Na razie jest świetne demko z możliwością swobodnego poruszania się (to sprzed kilku lat).
    Nie wiem, żeby nie zrobiło kolosalnego wrażenia na commodorowcach na wrocławskich Decrunchach ;-)
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Mar 2020
     
    @ Pecet niekoniecznie,jest masa fajnych gier które nie były Wolfami -Zero Tolerance,Za Żelazną Bramą- w sumie taki trochę port Corporation,Testament,Bloodshot...
    • 46: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Swoją drogą engine tej gry to mistrzostwo świata. Jeśli dobrze rozumiem to każda linia w DL wskazuje na to samo miejsce w pamięci, a w DLI podmieniane są jedynie zestawy znaków. Więc wpisując jedną wartość znaku, mamy załatwioną całą kolumnę.
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    @ Jacques jako technologiczne to ekstra a jako samo demo to słabizna ;),nie chodzi mi o technikalia,ale chciałbym by normalne dema w końcu oprócz pokazów możliwości,subtelnie opowiadały jakąś historię,pomysł z pokojami w Numenie był super i widzę że trend powoli się zmienia na właściwy tor :-)
    • 48: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    @pecet - do rysowania scian jest to super szybkie. Ale sprobuj dodac przeciwnikow, rzeczy do zebrania, moze animacje broni lub strzalow. PMG do tego to malo...
    • 49: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    @ilmenit
    na atariage jest teraz właśnie poruszony wątek przeciwników. Ale nie wczytywałem się jeszcze. Pomijając to, jak oni będą rysowani, to ja się zastanawiam, jak przeciwnicy będą wyglądali w tej rozdzielczości. Mam nadzieję, że się kiedyś dowiem;)
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    tylko Rapidus tu pomoże ;)