atarionline.pl VIAtariXE (oparte na VIA 6522) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2021 zmieniony
     
    Przypomnę tylko o tym urządzeniu Pańcia, bo w czasie ostatniego z nim spotkania okazało się, że niektórzy nie słyszeli o tym (w tym ja). A wygrał nim konkurs ABBUC-a w kategorii hardware.

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    Pamiętam kiedyś podpiąłem drugie PIA, które robiło za Centronics do drukarki. To chyba działa podobnie, tylko x2 :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Już jutro, w poniedziałek, o 20:00 kolega Pańcio opowie o tym swoim projekcie na naszym zoomie. Zapraszam na spotkanie, będzie można dopytywać, sugerować, krytykować i chwalić :)
    • 4:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Projekt to może za duże słowo... ot projekcik, który łatwo można oprogramować i podłączyć sobie "coś" niezależnie od PIA czy POKEY-a. A Centronics to bardzo dobry pomysł. Postaram się przygotować taki prototyp na jutrzejsze spotkanie :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2021
     
    Zaczęliśmy!
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime10 Aug 2021 zmieniony
     
    Zaczęliśmy wczoraj dyskusje w temacie Centronics-a dla Atari. I oto już prawie finalna wersja HW powstała... Póki co z przelotowym cartem na wniosek AtariFan-a (wiem, ECI też by się przydało). Jak się uda to to oprogramować to dołożymy :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    No i pięknie :)