atarionline.pl Krakowskie Retrospekcje - runda IX - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorkiender
    • CommentTime13 Sep 2021

Po roku wymuszonej przerwy wracamy z Krakowskimi Retrospekcjami! Tak jak zawsze spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku kineskopowych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach? A może po prostu chcesz przyjść i pograć na komputerach i konsolach w gronie retromaniaków? To właśnie impreza dla Ciebie.

Retrospekcje odbędą się tam gdzie zwykle czyli w sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 (obok stadionu Cracovii). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze.

Czas: 23 października (sobota) 2021 od godziny 15.00 do 2.00 w nocy w niedzielę czyli jakieś 11 godzin dobrej zabawy.
    Miejsce: Kraków, ul. Kraszewskiego 36, sala konferencyjna w przyziemiu budynku – wejście od strony ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny (po lewej stronie od frontu budynku)

Koszty: wejściówka w cenie 10zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci do lat 15 wchodzą jak zwykle za darmo

Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki (od godziny 16.00 do 23.00)

Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania z tym, że do godziny 20.00 w sobotę obowiązuje płatna strefa, 5zł za godzinę.

Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd (zabierzcie przedłużacze)

Informacja COVID-19: obowiązują nas wszystkie aktualne wytyczne Ministra Zdrowia. Na dzień dzisiejszy imprezie może pojawić się łącznie 150 osób (chociaż nigdy nie było nas więcej niż 60). Trzeba się liczyć z tym, że do października może się jeszcze coś pozmieniać więc będziemy informować o ewentualnych zmianach w dopuszczalnej liczbie osób.

Wydarzenie na facebooku
    [url]https://www.facebook.com/events/2044436465720562?active_tab=about[/url]

Link do zdjęć z poprzednich edycji:
    [url]http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/[/url]

Regulamin:
    1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
    2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
    3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy
    4. Każdego z uczestników obowiązują aktualne na dzień imprezy wytyczne Ministra Zdrowia dotyczące sytuacji Covid-19
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Sep 2021 zmieniony

kiender:

Panie i dzieci do lat 15 wchodzą jak zwykle za darmo
    Widzę tu pewną nieścisłość.
    Za dziecko uznawana jest osoba która nie osiągnęła wieku dojrzałości. Czyli 18 lat. Osoba dowolnej płci.
    Mamy więc kilka zakresów:
    - 0-15 lat - ci nigdy nie płacą,
    - 15-18 lat - ???,
    - 18-inf lat - kobieta nigdy nie płaci, mężczyzna zawsze płaci.
    Intryguje mnie obszar 15-18 lat.
    Bo mamy do czynienia z osobą nieletnią, a więc w zasadzie z dzieckiem. Więc niby mogłoby nie płacić, ale regulamin mówi o osobach mających mniej niż 15 lat - czyli płacić. A jeśli to osobnik płci żeńskiej? To ma nie płacić czy jednak płacić, bo nie jest to jeszcze osoba dojrzała.
    A może Panie do lat 15 wchodzą za darmo, a starsze mają płacić? Abstrahując od tego że Panie poniżej lat 15 to zbiór pusty jeśli za Panie uznajemy osoby płci żeńskiej które osiągnęły 18 lat.
    Nie można by tego jakoś prościej i czytelniej?

Edit: To oczywiście pytanie zadane półżartem, ale nie mogłem sobie odmówić :)
    • 3:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Sep 2021

To jest przez dopełnienie. Czyli nie wchodzą za darmo nie panie lub osoby powyżej 15 lat.
    • 4: CommentAuthorkiender
    • CommentTime14 Sep 2021

Potwierdzę: Panie w każdym wieku za darmo. Dzieci/młodzież płci męskiej do lat 15 też za darmo :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Sep 2021

... 3, 2, 1 ... czyli muszę zacząć się już pakować, najwyższy czas :)))))
    • 6: CommentAuthorkiender
    • CommentTime14 Sep 2021

Pakuj, pakuj. Dla Ciebie jak zwykle największy stół szykujemy :)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Sep 2021

Będzie tam internet "po kablu"? Pomysł mam.
    • 8:

CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 Sep 2021

Czad. Można się mnie spodziewać :D Co prawda bez sprzętu, ale zawsze porozmawiać z "bratnią duszą" mogę, a i napojów nie odmówię w doborowym towarzystwie :)
  1.  
    Dawno nie byłem w Krakowie, hmm... :)
    • 10: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime15 Sep 2021

Super! Zrobię wszystko, żeby być. Muszę się zastanowić co zabrać, bo już trochę sprzętów się nazbierało :D
    • 11: CommentAuthordhor
    • CommentTime15 Sep 2021

Hmm... Generalnie to czemu nie. Zasadniczo.
    • 12:

CommentAuthorbocianu
    • CommentTime15 Sep 2021

a może się tez pojawię ;)
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime7 dni temu

Hmm ...hmmm...Kusząca impreza...Ale warto by coś z zabawek pokazać przy okazji ;) A nic nie mam nowego ;) No i nie wiem czy sie odnajde w towarzystwie ;)
    • 14: CommentAuthorKroll
    • CommentTime7 dni temu

@Zaxon, nawet nie żartuj zapraszam serdecznie w imieniu organizatorów.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 dni temu

Odnajdziesz, odnajdziesz. Siądziemy, napijemy się browara, Zax - dawaj ;)
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 dni temu

To sie pakuje ;)