atarionline.pl Jak najlepiej robić takie rzeczy? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2021

Jak najlepiej robić takie efekty jak na zdjęciu, który podaję. Jest dotego jakieś oprogramowanie?
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Oct 2021

tzn? jaki tutaj jest efekt, bo widzę tylko grafikę w HiRes
    • 3: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2021

Bo probuje hackera włamywacza tylko nie wiem czy to w ogóle działa. W mojej atarynce nie wszystko działa, asemblery nie działają, ogólnie sieczka. To chyba jakieś zabezpieczenia, nie potrafię tego wytłumaczyć
    • 4: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Oct 2021

Coś mi się przypomina, ale ok, spróbujmy pomóc.
    @Cuzz - napisz możliwie dokładnie, co, jak i w jakiej kolejności robisz. Od włączenia atarki aż do np. próby uruchomienia asemblera (jaki, pod jakim dosem, co w nim robisz, ...).
    • 5: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2021

Mam lotharka i zwyczajnie włączam. To pliki xex i atr, same się właczają i prawie wszystkie się wieszają. Jak używam cracka to niektóre się naglę włączają, ale nie wszystkie. To było zgrane z atarionline, "użytkowe".
    • 6: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2021

W quick assemblerze wpisywanie tekstu szwankuję, to znaczy wpisuje jedno, pojawia się co innego, w innych programach z reguły wyrzuca kod, po próbie ładowania.
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Oct 2021

Konkrety proszę.
    0. Czy masz sprawne Atari?
    1. Czy masz jakieś rozszerzenia?
    2. Z jakiego dokładnie urządzenia
    3. Który dokładnie obraz ładujesz (link!)
    4. W jaki dokładnie sposób ładujesz?
    5. Co dokładnie np. w QA wpisujesz? Wklej tutaj Twój kod.
    6. Jak asemblujesz w QA?
    To na początek...
    • 8: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime26 Oct 2021

Atari chyba sprawne, są smugi, ale komputer się włącza.
    To atari 130xe bez żadnych rozszerzeń, oprócz lotharka.
    Używam hackera włamywacza, Wpisuję sectory i nagrywam. W lotharku pojawia sie symbol "w", gdy zapisuje, taki krótki szum słychać. A co do quick assemblera to klawisze się nie zgadzają, co innego wpisuję, co innego widać na ekranie, nie dam rady nic wpisać.
    • 9: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime26 Oct 2021

Ja odpadam.
    Może ktoś inny da radę.
    • 10: CommentAuthorAlex
    • CommentTime26 Oct 2021

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest zmienić dealera ;)
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2021

Panowie, już pisałem w innym wątku - Cuzz ma chorobę, która uniemożliwia mu jasne wyrażanie myśli, proszę o wyrozumiałość dla kolegi.
    • 12:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime28 Oct 2021

@ Cuzz
    uruchom komputer,jak pojawi się napis READY wciśnij klawisz "B" następnie "." i klawisz return. Powinna wyświetlić się plansza SELF TEST ,teraz klawiszem funkcyjnym Select wybierz test klawiatury i w ten sposób sprawdzisz czy masz sprawną klawiaturę,generalnie możesz wykonać wszystkie podstawowe testy.

zamiast B. "RETURN" możesz wpisać BYE "RETURN"
    • 13: CommentAuthorgolomolo
    • CommentTime28 Oct 2021

Mi to wygląda na problem z klawiaturą, np. zalaniem. Kiedyś lekko zalałem klawiaturę herbatą (słodzoną) i również miałem problem z pomieszaniem znaków. Naciskałem jeden znak, a na ekranie pojawiał się inny. Był też problem że przy szturchnięciu komputera również pojawiały się znaki "znikąd". Zapewne niektóre ścieżki lub styki w jakimś miejscu się zwarły. Po rozebraniu klawiatury - odkręceniu kilkudziesięciu małych śrubek, zdjęciu metalowej osłony i wyczyszczeniu folii wilgotną ściereczką problem został usunięty i wszystko wróciło do normy.
    • 14: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime5 Nov 2021

Dorwałem nowe rozkazy w atarynce. To chyba moja to potrafi, nie wiem czy wasze. Rozkazy są w emulatorze ALTIRRA++ np. LSEO. Zamieszczam zdjęcie na wszelki wypadek.
    • 15: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime5 Nov 2021

sorry to emulator atari++, pomyliłem się.
    • 16: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime5 Nov 2021

są jeszcze inne rozkazy np. RLAN, SLOR. Ogólnie jest nieźle, bo chyba działają.
    • 17: CommentAuthor0xF
    • CommentTime5 Nov 2021 zmieniony

To ogólnie znane (i przez niektórych zwalczane) nielegalne rozkazy. Ponieważ producent procesora ich nie udokumentował, różni ludzie nadali im różne nazwy. Cześciej spotyka się trzyliterowe mnemoniki, tutaj autor Atari++ użył czteroliterowych.
    HALT = CIM
    LDAX = LAX
    LSEO = LSE
    DECP = DCM = DCP
    RLAN = RLA = RLN
    SLOR = ASO
    NOPE = nielegalny NOP = NPO, DOP lub TOP

i to tylko te, które wyżej wymieniłeś.
    Użycie czterech liter ma tę zaletę, że od razu widać, że to nielegalny rozkaz.