atarionline.pl Tensor Trzaskowskiego - wydanie fizyczne gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Nov 2021
     
    Wraz z kolegą @mgr_inz_rafal postanowiliśmy zrobić fizyczne wydanie jego gry Tensor Trzaskowskiego. Gra będzie trochę ulepszona, rozbudowana o nowe poziomy, dostosowana do wydania kartridżowego z zapisem.
    Na razie rozeznajemy ilość chętnych na takie wydanie, ruszymy z produkcją jak będzie widać rozsądną ilość chętnych osób. Więcej informacji i wstępne zapisy chętnych tutaj: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Nov 2021
     
    Jestem chętny.
  1.  
    również piszę się na ten produkt! <- na sąsiednim forum dopisałem się do listy
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Nov 2021
     
    Kaz, ok, dopisuję Cię, natomiast jak już o tym mowa, to na AOL w katalogu gier wisi tylko stara wersja Tensora 1.0, która ma tylko kilka poziomów. Aktualna wersja ostatnia jaka była przygotowana, to jest 2.8, w której dodano sporo poziomów i dopiero to jest pełna gra. Wersja ta jest dostępna na stronach Homesoftu tutaj: ->link<-
    Zapewne też dostępna jest na githubie u mgr_inz_rafala, bo on udostępnia zwykle wszystko włącznie z kodami źródłowymi.
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Nov 2021 zmieniony
     
    Na githubie niestety nie ma źródła w C ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Nov 2021 zmieniony
     
    No w C to na pewno nie będzie, bo mgr_inz_rafal pisze w assemblerze. Natomiast czy akurat do tej gry udostępniał kod, czy nie, to nie wiem, tak tylko napisałem, że gdzieś gra z pewnością była udostępniana przynajmniej na pewno jako xex, bo ja mam ją w swoich zbiorach w wersji właśnie 2.8 - takiej samej jak na stronie Homesofta.

    Edit: aha, cały czas rozmawiamy o wersji na Atari jak by ktoś pytał:-)
  2.  
    Całość siedzi na GitHubie - na stronie tytułowej Tensora jest adres :)
    • 8: CommentAuthorVidol
    • CommentTime22 Nov 2021
     
    byla jeszcze wersja spakowana obrazek+gra jako jedna calosc bez doczytywania
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Nov 2021
     
    Czy by było za dużym włażeniem z buciorami w interesy, gdybym zapytał ile z tego ma magister? Bo bym chciał w ramach zamówienia, żeby mu chociaż na jakąś dobrą flaszkie wystarczyło... inaczej nie biere!
    A i czy po otrzymaniu zafoliowanego opakowania, by go nie odfoliowywać, jest opcja zagrania jakoś w wewnętrzną zawartość?
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Nov 2021
     
    Ja jednak poproszę wersje c , ewentualnie może być mad pascal.
    A co będzie jak jeszcze @Bocianu zacznie publikować asmy ?
  3.  

    astrofor:

    Ja jednak poproszę wersje c , ewentualnie może być mad pascal.

    Pisz na priv, może się jakoś dogadamy.

    mav:

    Czy by było za dużym włażeniem z buciorami w interesy

    Tak :)

    mav:

    Bo bym chciał w ramach zamówienia, żeby mu chociaż na jakąś dobrą flaszkie wystarczyło

    3AVyt2ZAc1fUCAF5j9nZqSq4hZXPRxoStD

    mav:

    A i czy po otrzymaniu zafoliowanego opakowania, by go nie odfoliowywać, jest opcja zagrania jakoś w wewnętrzną zawartość?

    Tak, zawartość będzie dostępna za free w formie plikowej.
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Nov 2021
     
    Czy by było za dużym włażeniem z buciorami w interesy


    W cenie gry zawarte są koszty produkcji, dystrybucji, oraz wsparcia autorów.
    • 13:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime23 Nov 2021
     
    Ja się domyślam, co może być i powinno być w cenie, tylko się lekko zmartwiłem czy są to zdrowe proporcje ;-)
    Magistrze, nie mam żadnych krypto, pod tym względem dinozaur ze mnie, ale podoba mi się tok myślenia :-D
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Nov 2021
     
    Proporcje są zdrowe moim zdaniem, nic się nie martw, autorzy są zadowoleni:-)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    Vidol - dzięki za pliczek, dodam do archiwum.
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    Jeśli mogę poprosic o dodanie mnie do listy chętnych, to ja chętnie. Nie mam konta na tamtejszym forumie
    • 17: CommentAuthorJurek1972
    • CommentTime24 Nov 2021
     
    Też bym był zainteresowany kupnem
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Nov 2021
     
    Dobra, to jak chcecie, to zróbcie tutaj dodatkową listę. Nie chciałem mnożyć bytów, ale widzę, że trudniej mi będzie ogarnąć potem kto skąd jest jak sam zacznę dopisywać osoby na sąsiednim forum, więc już lepiej niech będzie kolejna lista.

    1. Kaz
    2. mav
    3. Jurek1972
    4.
  4.  
    Witojcie :)
    Dziś przedstawiam jedno z wielu usprawnień, które przygotowujemy na potrzeby fizycznego wydania gry. Chodzi mianowicie o animację obrotu pieczary podczas gdy Docent Trzaskowski odpala swój Tensor. Efekt widoczny na poniższym filmiku to prototyp - możliwe, że w ostatecznej wersji obrót będzie wyglądać jeszcze lepiej.

    PS. Dodam też, że gra korzysta teraz z technologii "wyłączania systemu operacyjnego". Tak, Atari na to pozwala! :D

    • 20: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Dec 2021
     
    Z nową aniamcją wygląda imponująco !
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Dec 2021
     
    Elegancko to się obraca. Tylko Czaskoskiego czasem zmasakruje.
  5.  
    Dane Czaskoskiego duszka gdzieś się chwilowo przesunęły w niebezpieczne rejony :)
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Dec 2021
     
    super to wygląda!
    • 24:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime8 Jan 2022 zmieniony
     
    Hello,
    Dziś przedstawiam kolejną porcję usprawnień do wydania kartowego, żebyście nie myśleli, że zapomniałem.

    Po pierwsze: wykonano ukłon w stronę społeczeństw zachodnich i można sobie już teraz zmienić język na angielski.

    Po drugie: obsługiwany jest już zapis danych na kartridżu, czyli np. jak sobie zmienimy languagę, to ona już zostanie zmieniona po ponownym uruchomieniu gry z karta.

    Na razie do gry nadal wystarcza 64kb.

    A tutaj krótki filmik:

    • 25:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Jan 2022
     
    Gdzie mam się zapisać?
  6.  
    Tutaj w wątku. Mq odnotuje ten fakt.
    • 27: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Jan 2022
     
    Jeśli jeszcze nie jest za późno to też się zapisuję. Thx!
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime9 Jan 2022 zmieniony
     
    @maly_swd, @nosty: w poście nr 18 masz aktualną listę, kopiujesz całą, dopisujesz się na ostatniej pozycji i wrzucasz tutaj. Następny robi tak samo.
    Lista tu jest bardzo krótka, ponieważ główne zapisy poszły na sąsiednim forum tu (jak kto woli): ->link<-
  7.  
    Jest weekend więc postępy postępują.

    Niniejszym przedstawiam film na którym widać (prawie) ukończoną wybieraczkę pieczar, która umie prezentować high-score. Dodatkowo widać też licznik punktów w czasie gry. Zaś obrót kosztuje nas dwa punkty, a zaś krok tylko jeden. Mniej = lepiej ;)

    Ja już się nie mogę doczekać :D

    • 30:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime14 Jan 2022
     
    Hahahahahahahaha


    pięknie! Teraz będzie wstyd grać nabijając tysiące punktów :]
    Dobrze, że nie pokazujesz najgorszego wyniku
    • 31: CommentAuthorBisquitPL
    • CommentTime31 Jan 2022
     
    Dopisuję się do listy kolejkowej na Tensora :-)
    1. Kaz
    2. mav
    3. Jurek1972
    4. BisquitPL
  8.  
    Niezłe, jestem chyba nie w temacie - dlaczego akurat docent Trzaskowski (chodzi mi o nazwisko)
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Feb 2022
     
    Magister inżynier używał go zanim się stało modne.
    • 34:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime5 Feb 2022
     
    Szybkie pytanko, to będzie wersja pudełkowa?
  9.  
    Hej,
    Tak, wydanie będzie w pudełku.
    • 36:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Feb 2022
     
    Tak, wersja pudełkowa na kartridżu, wydana podobnie jak FloB - można powiedzieć "do serii". Gra jest mocno odświeżana obecnie w stosunku do oryginału, który już sam w sobie był dobry, a teraz będzie jeszcze znacznie lepszy:-) Projekt wydania gry trochę się przeciąga w czasie, bo to wydawane hobbystycznie jak FloB, więc po godzinach, w wolnych chwilach, w ramach hobby, tak że bez ciśnienia:-)
    • 37:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime8 Feb 2022
     
    Teraz dopiero zauważyłem, że już się dawno temu zapisałem :)
    • 38:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime20 Feb 2022 zmieniony
     
    Cześć,
    Info z placku boju :)

    Gra jest ukończona - porobiliśmy już z chłopakami wszystko co miało być dodane, zmienione. Teraz trwa ostateczna walka z kilkoma pomniejszymi bugami, a te zaistniały z trzech powodów:

    1) cienki ze mnie koder
    2) dodane jest sporo elementów, zapis na karta, wybieraczka leveli, hajskor, itp.
    3) elementy stare i działające w oryginale też w dużej części zostały przepisane od nowa, głównie w celu optymalizacji zużycia pamięci (gierka działa z 64kb, nawet w wersji .xex)

    Do tego dochodzi bieżący tweak muzyki i kolorów na NTSC i inne małe pierdy.

    Także no, tego. Daty wydania jeszcze nie znam, ale na pewno jesteśmy już na ostatniej prostej.
    • 39:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Feb 2022
     
    Trzymam kciuki!;)
    • 40:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 Feb 2022
     
    Powodzenia!!! Jedna z moich ulubionych gier logicznych na Atari <3
    • 41:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 Mar 2022
     
    Jak tam?
    Swoją drogą, wiem, że forum jest "czyste" pod tym względem (i bardzo dobrze), jednak nie umiem się powstrzymać przed zapytaniem Magistra, bo to takie chyba wydaje mi się bardzo w jego stylu. Czy nie planował zrobić jakiejś gry, w której zajumuje się czołgi traktorem?
    • 42:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Jesteśmy już coraz bliżej wydania:-) Ale, jak to już pisałem na sąsiednim forum, czekanie jest takie fajne, że chciało by się powiedzieć chwilo trwaj:-) Nie chcemy więc zbyt szybko psuć tego wspaniałego uczucia, że się na coś czeka:-)
    • 43: CommentAuthorcori
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Ciekawa gra, trochę pograłem ale chyba nielegalnie, choć plik mam z tego forum.
    Jak wydacie to zakupię.
    Nie, nie, nie, nie zgadzam się z tezą o fajnosci czekania
    ,czy na pieniądze za grę z takim samym zapałem i uśmiechem osoba wydająca grę zaczeka? :)
    • 44:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    @cori: gra jest darmowa, została napisana już kilka lat temu. Obecnie robimy poprawki i ulepszenia wraz z autorem (tzn. w sumie autor robi), i postanowiliśmy wydać sobie to w formie fizycznej dla przyjemności własnej i fanów. Ta nowa wersja jest również darmowa i będzie udostępniona do ściągnięcia zarówno w wersji xex do uruchomienia z jakiegokolwiek nośnika, jak i w formacie obrazu kartridża do uruchomienia z kartridży uniwersalnych jeśli ktoś ma. Wersja "fizyczna" jest dodatkiem dla fanów i dla nas, dla tych co lubią mieć pamiątkę, lubią wesprzeć autora, żeby robił kolejne gry, lubią ładne pudełka, profesjonalnie zrobiony kartridż itd. Ot tyle.
    • 45: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Mar 2022
     
    @Poproszę mnie dopisać do listy.
    Jak działa w ntsc, tylko aby cart był "znośny dla 1200xl" :)
    • 46:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 Mar 2022 zmieniony
     
    @as, zapisałeś się już przecież na sąsiednim forum, jesteś tam na liście:-)

    Gra będzie działała na NTSC i PAL.

    Kartridż jest w obudowie Sikora, taki sam jak był do FloB-a.

    Gra wymaga minimum standard stock Atari z 64kB.

    Edit: dopiszę jeszcze, że wersja kartridżowa ma możliwość zapisu najlepszych wyników na poszczególnych etapach, można sobie pobijać rekordy, a zapis zostaje na kartridżu trwale również po wyłączeniu zasilania. Obraz kartridża będzie w formacie zgodnym z Maxflash, więc na takim kartridżu będzie też działał zapis identycznie jak na dedykowanym oryginalnym kartridżu Tensora. Wersja xex będzie identyczną pełną wersją gry, z tą różnicą, że nie będzie zapisu najlepszych wyników, które będą tylko w pamięci komputera do momentu wyłączenia zasilania.
    • 47:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime27 Mar 2022 zmieniony
     
    Dzień dobry serdecznie,
    Miło mi poinformować, że gierka jest już ukończona, grywalna, itd. itp. I ogólnie nawet działa prosto z kartridża :)

    Dlatego dzisiaj wrzucam newsy poligraficzne. Dzięki Bocianu mamy już prawie gotowy materiał do drukarni, w związku z czym niedługo rusza sprzedaż - ale tu szczegóły to już przedstawi Mq.

    Ja póki co pochwalę się nie swoją robotą i wrzucę parę obrazków :)
    • 48:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    Pięknie :)
    • 49:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime28 Mar 2022
     
    No to jeszcze do kompletu dorzucam wizualizację kartridża od Bocianu. To tylko wizualizacja ze zdjęcia, które mieliśmy pod ręką - oczywiście oryginalny kartridż będzie miał złocone styki.

    Jeszcze na tutejszym forum nie wspomniałem (więc się poprawiam), że do naszego zespołu wydawniczego Tensora udało nam się zwerbować znanego i lubianego Bocianu, który rysuje nam pięknie całą grafikę dla poligrafii.

    Dziękujemy Bocianu!

    Wstępnie mogę już chyba powiedzieć, że w kwietniu powinniście móc się już ucieszyć z paczek w Waszych paczkomatach. Będziemy informować na bieżąco.
    • 50:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime7 Apr 2022 zmieniony
     
    Niedługo będzie można ciapać rekordy :)

    ->link<-