atarionline.pl Kopiowanie kaset Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrego
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Cześć,

    Przeszukałem forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi…
    Miałem Atari w czasach jego świetności, ale nie mam pewności - czy ówcześnie było możliwe wykonanie kopii kasety przy użyciu bardzo dobrej jakości magnetofonów? Bez komputera.
    Taka kopia 1:1 teoretycznie powinna przecież zadziałać.

    Pozdrawiam,
    Greg

    PS. 800xl nadal mam, ale już z sio2sd i bez magnetofonu… tzn sio teraz jest w magnetofonie :)
    • 2:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Tak. W starych czasach kopiowalem kasety pomiędzy dwoma grundigami. Nagrywałem także z radiokomputera .A teraz kopiuje z telefonu cas2wav kabelkiem na decka
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Jan 2022 zmieniony
     
    Mirage kopiował wkasetki na 3 sposoby:

    1. cztery XC12 podłączone na raz do 1 atarki, magnety przykręcone do sklejki ;)

    2. bardzo profesjonalna kopiarka do taśm - robiła 3 kopie z 1 matki, dało się ją w miarę tanio kupić, bo była WYŁĄCZNIE MONO!!! Jak znajdziecie taśmę mirage z danymi w mono (to samo na obydwu ścieżkach - no to właśnie było z tej maszyny). Sama maszyna miała format walizki i była dość przenośna, kopiowała obydwie strony za jednym przelotem z większą szybkością, nie pamiętam jaką. Niestety, zużyła się w niej głowica, nowa głowica kosztowała tyle, co stare Audi.

    3. decki (dwukaseciaki) technicsa - kopiowanie na podwójnej prędkości. Po zamknięciu 8-bitów odkupiłem jednego takiego - był dobrze zaopiekowany, tylko klawisze wytarte do białego plastyku tam, gdzie się wybierało 2x dub czy coś w ten deseń.
    Oczywiście też głowice do wymiany, bo miały widoczne rowy :)
    • 4:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Ja obecnie kopiuję na decku JVC (można kupić za grosze w dobrym stanie), uważam, że nie ma co męczyć oryginalnych magnetofonów Atari. Kiedyś na 'jamniku' - też działało :)
    • 5: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    @ccwrc - ale kopiujesz w ten sposób też kasety w Turbo?
    Czy tylko normal?!
    • 6:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Mi kolega kopiował gry w TurboROM na "Diora MDS 456". Kasety działają do dzisiaj :)
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    @pigula

    Zaskoczyłeś mnie. W normalu. W turbo AST miałem bezpośrednio od Mirage i nie pamiętam żebym kiedykolwiek coś kopiował (może znajomi, którym pożyczałem).
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Pytam - bo u mnie próby nagrania wav'a na kaseciaku w turbo kończą się niepowodzeniem - brakiem możliwości odczytu. Normal leci bez zarzutu.
    • 9:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    @pigula

    A to ciekawe. W normalu miałem jakieś tam problemy, kiedy była włączona redukcja szumów i inne tego typu wynalazki, ale pewnie to już przerobiłeś.
    • 10: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Ja mam takie małe nowe chińskie byle co, ale ma wbudowany bluetooth i obsługę kart SD i właśnie z karty SD potrafi rejestrować wav'a na kasecie... nie jest to niestety porządny deck. Możesz z ciekawości podać model swojego JVC?!
    • 11:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Proszę: JVC TD-W111
    • 12:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    tylko na decku trzeba jeden kanał sciszyc do zera przy nagrywaniu
    • 13: CommentAuthorpustak
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Nagrywałem niedawno z wav na UM Turbo i działało. Używałem jakiegoś niedrogiego Sencor-a.
    Ale najlepiej magnetofon Atari wczytuję kasety które sam nagra :)
  1.  
    JVC ? Me too! 2x JVC TD-X 502
    • 15: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    @Pustak - no u mnie nie chciało. Ale spróbuję jeszcze na jakimś dobrym deck'u. Oczywiście nagrania wykonane na magnetofonie Atari śmigają...dlatego teraz chwilowo do odtwarzania niektórych kaset używam prostego adaptera z wtykiem minijack, telefonu z cas2audio, magnetofonu Atari i kopiera Turbo-Turbo.
    • 16: CommentAuthorpustak
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    ->link<-


    u mnie zadziałało z czegoś takiego jak w linku powyżej.
    Z Turgen-a wav-y na pendrive z pendrive na kasety.
    • 17: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    @pustak - nabyłem drogą kupna deck'a Pioneer CT-W505R, na szybko skopiowałem kilka tytułów z jednej taśmy w Turbo UM na drugą.... z kopii wszystko pięknie się ładuje na prawdziwym sprzęcie i XCA12. Także w moim przypadku problemem okazał się ten wcześniejszy magnetofon. W wolnej chwili sprawdzę jeszcze nagrywanie po podpięciu do PC....
    Czekam też na AVG Cart'a... liczę, że to pozwoli mi pobawić się najbardziej rozbudowanym cartem do AST i może w końcu zrobię CAS'Y kilku tytułów, które doczytują kolejne poziomy...
    • 18: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    A widzisz jednak kwestia nagrania.
    Ja teraz próbuje Turbo UM z AVG Carta, ale chyba coś nie dokońca dobrze robię.
    • 19: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Jan 2022 zmieniony
     
    Mój AVG jest w drodzę... dotarł już do granic PL, więc pewnie do wtorku dotrze.. wraz ze wszystkimi opcjonalnymi kabelkami.. to zobaczę, czy u mnie zaskoczy, bo casów w UM mam dużo :)
    • 20: CommentAuthorpigula
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Sprawdziłem też nagranie PC - Deck. Działa tak samo dobrze... czyli w moim przypadku, zakup okazał się strzałem w dziesiątkę... kolejne kasety czekają :)