atarionline.pl Edytor TBXL na pececie ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    Witam

    Szlag mnie trafia jak próbując pisać pod TB naciskam "nie tę" kombinację lub też po prostu chcę użyć schowka, a tu muszę się męczyć z przepisywaniem... nie znacie jakiegoś programu/edytora, który automatycznie by zapisywał pliki tekstowe w kodowaniu ATASCII ?

    Drugie pytanie: której wersji TB używacie ? Jak wiadomo, na AO jest ich kilka, ale np. w w odpalonym z dyskietki TBXL3.2 nie działa importowanie plików *.tbx :(
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Mar 2010
     
    Edytor PANTHER. Jak uruchomisz na emulatorze, to będzie na pececie ;-)

    Ja używam wersji 1.5 od zawsze i nigdy innej nie brałem nawet pod uwagę.
    • 3: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Zapisuj w ASCII i wczytuj ENTER "H6:PLIK". TBXL ma autoruna, możesz umieścić w nim ten ENTER i może nawet RUN (albo RUN na końcu pliku). Edytujesz np. w SciTE, wciskasz np. F5 i odpala się emulator z programem.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Mar 2010 zmieniony
     
    No niestety, pliki zapisane w ASCII bez zmiany końca wiersza nie wczytują się do emulatora - zacząłem od tego, czy dało by się wczytywać pliki edytowane w notepad2 (w schemacie zgodnym z VisualBasiciem koloruje komendy, zapis w ASCII), a potem tylko shift+F5 na emulatorze - zbyt dużo zachodu w porównaniu z tym, co np. daje FlashDevelop w połączeniu z edytorem Flasha (jednym przyciskiem uruchamiam makro testujące i kompilujące pod flashem).
    • 5: CommentAuthorguma
    • CommentTime4 Mar 2010 zmieniony
     
    LIST"d:*.* :)
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime4 Mar 2010
     
    Jak nie wczytują, jak wczytują.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Mar 2010 zmieniony
     
    Wczytują, ale jako puste.

    Za to wykombinowałem, że zamiana z użyciem backslashów działa:
    [from]
    \r\n
    [to]
    ›\r\n›

    Turbobej po "ENTER" pluje pustymi liniami jako błędami, ale poza tym z innymi leci całkiem dobrze, a zamianę mam zautomatyzowaną, więc nie jest źle - nareszcie schowek działa i wcięcia mam jak lubię :D

    //EDIT: nie mylić "›" ze znakiem większości ">"