atarionline.pl PRELAUNCH UNITHOR Joystick - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime22 Jun 2022 zmieniony
     
    To że się wymienia przyssawki to wiem, ale nie wiadomo czy wybierając dodatek przyssawek, można ich nie montować (zostawić na potem) bo w komplecie będą defaultowo te 3my. Smutno by mi było, gdybym je wziął i odebrał sobie możliwość spróbowania defaultowego rozwiązania. Ale już po ptokach chyba, boję się skorzystać z opcji "Change your pledge" bo pokazuje przy niej "normalną" cenę.
    • 2:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime22 Jun 2022 zmieniony
     
    --
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Jun 2022
     
    @Santyago - nie martw się tym, _na pewno_ będzie możliwość zmiany zamówienia. Ponieważ zamiast 3-emek będą prawdopodobnie zaślepki, to trzeba będzie zaznaczyć, że chcesz te nóżki jednakowoż.

    To jest nasz polski projekt, ludzie są stąd, gadają po polsku - są sympatyczni - na 100% wszelkie dziwne/nietypowe zamówienia będą brane pod uwagę.
    • 4:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime22 Jun 2022
     
    to elegancko :) to zostawiam jak jest - co do zaślepek + przyssawek dogadamy się jak będzie przy finiszu

    świetna robota :) mocno trzymam kciuki
    • 5: CommentAuthormikesk8
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    @jhusak - czy będzie można użyć Twojego USBJoy, żeby podłączyć DB9 do USB? dzięki :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    Czemu nie?
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    Czy możesz zapewnić, że wersja USB będzie działała z TheA500? Jeśli tak to domówię moduł USB ;-)
    • 8: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    @jsusak,
    Dostałeś wiadomość/maila?
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jun 2022 zmieniony
     
    @as, to do mnie? Gdzie ta wiadomość?
    @Peri Noid - na razie działa, pracujemy nad przyporządkowaniem przycisków, aby w tych grach, gdzie są dwa, któreś dwa działały (jest to w TheA500 popieprzone ciut).
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    @jhusak: no to dołożyłem USB. Nie spapraj tego ;-)
    Mapper przycisków w sofcie TheA500 nie działa? Nie daje rady?
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Jun 2022
     
    @Peri Noid, może jeszcze zbyt mało się tym interesowałem, ale chłopaki wzięli moją TheA500 i się pobawią. A jak coś mógłbyś pomóc, to super.
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime26 Jun 2022 zmieniony
     
    edit.
    • 13: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime13 Jul 2022
     
    Uwaga, ostatnie chwile przed przekroczeniem celu! 800€ to go!
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Jan 2023
     
    oopsie-daisy:
    we will seriously consider to disclose a statement of our expenses so far and refund you the remaining funds.

    jakoś do tej pory żaden kykstarter, którego wspierałem nie urodził produktu. chiba trzeba się głowopukawką vel głowopukaczem mocno potraktować przed mamony założeniem :>
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2023 zmieniony
     
    Nie wyciągaj z kontestu, tam jest ujęte bardziej "jeśli nic innego się nie uda zrobić, to"
    • 16:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime26 Jan 2023
     
    wierze i trzymam kciuki, mowie to szczerze, inne kiksy to zbuki
    ale nie unithor
    • 17:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    Bardzo dobre, wspierające komentarze ludzie wrzucili w wątek:

    ->link<-

    Zadzwonię jakoś w weekend do Marcina pogadać.
    • 18: CommentAuthormlc
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    Czy J.Husak nie współpracuje z nimi i nie może tu wrzucić jakiejś informacji pisząc to co on wie o sprawie? To co napisali, po takim czasie, pokazuje, że tak na prawdę mogli niewiele robić, bo same aktualizacje na kickstarterze były skromne - jedyna konkretna informacja, to, że mieli problemy z formami, teraz jednak słyszymy, że jest jakiś rozłam w zespole - czyli zapewne poszło o kasę, która była i z którą pewnie nie wiadomo co się stało.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2023 zmieniony
     
    Nie, z kasą jest ten problem, że jest jej ciut na styk i szukanie rozwiązań jednocześnie tańszych i jednocześnie satysfakcjonujących tyle zeszło, przez co Marcin podjął taką decyzję z przyczyn finansowych (że musi za coś żyć) i wrócił do regularnej roboty.

    Ja generalnie w projecie uczestniczę jako B2B - robię elektronikę i firmware.

    Jednak nie szerz takich "domysłów" typu niewiadomo co z kasą. Jeśli jest napisane, że rozważany jest jej zwrot, jeśli nic się nie da zrobić, to chyba znaczy, że nie jest przejedzona, nie?

    Osoby z Unijoya aktywnie szukają sposobu, jak to wszystko ogarnąć - temat KS trochę ich zaskoczył złożonością, jak przyszło co do czego.
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    A ja z ciekawości zapytam - ile kosztuje zrobienie form do wtryskarki?
    • 21: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    Z wielu powodów nie jestem klientem na ten joystick, przynajmniej na razie, ale twórcy powinni pamiętać że konkurencja nie śpi i mogą stracić wielu klientów. QuickShot może być pierwszy.
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2023 zmieniony
     
    Tu chodzi o to, że sobie wymyśliliśmy taki kształt z przezroczystymi okienkami, gdzie ledy świecą, i tego nijak nie idzie zrobić sensownie tanio (ale to nie było wiadome na początku). Krótko mówiąc. Naobiecywaliśmy a teraz zonk.

    @ZuluGula - w istocie.
    • 23: CommentAuthormlc
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    @jhusak dzięki za odpowiedź. Myślę, że więcej bieżących informacji z pewnością by wzbudzało więcej zaufania do projektu - projekt był publiczny, więc jego realizacja też powinna być w pewnym stopniu publiczna, a nie tylko zdawkowe informacje. Ponadto jeżeli są problemy, to pewnie zawsze znajdzie ktoś ze społeczności retro, który jest w stanie w czymś pomóc.

    Co do tego obiecywania, to ja myślę, że w takim razie trzeba myśleć jak to wszystko uprościć, lub zacząć od wydadania podstawowych wersji, które pewnie i tak były najpopularniejsze i spowodują, że produkcja ruszy.

    @Alex Co do kosztu formy, to zależy od jej skomplikowania, ale są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tys. zł.
    • 24:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    @mlc - Thx! :) Czyli to niewielki ułamek zebranej kwoty.

    @jhusak - A nie lepiej/taniej zamiast okienek dać nakładki z mętnego plastiku podświetlane LED-ami? Efekt powinien być z grubsza podobny :)
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2023 zmieniony
     
    Dużo było pomysłów, takie też
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    No i?... Można by też było dać paski LED COB.
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2023 zmieniony
     
    Są adresowalne paski cob led? (jeden kabelek do sterowania i 2 do zasilania)
    • 28:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 Jan 2023 zmieniony
     
    Z tego, co wiem, to są ->link<- :)

    Ale nie miałem tego jeszcze w rękach.

    To jest niby neon LED-owy, ale można ciąć.
    • 29:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime27 Jan 2023
     
    Zastanawiam się, czy ledy, które powiesiłem u córki w pokoju, nie są właśnie tego typu.
    • 30:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    pyerdyknąc całość z translucentnego plastyku i nazwać to imac98 style
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Tam jest niestety mało miejsca, a przezroczysta obudowa była z jakiegoś powodu odrzucona...
    • 32:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Całkowicie transparentna obudowa został odrzucona ze względu na wytrzymałość - jest o wiele bardziej krucha co wymusza stosowanie grubszych ścianek. A to z kolei wymusza w praktyce przebudowę całego projektu.
    • 33: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    A był brany pod uwagę poliwęglan (PC)? To powszechnie używane w automotive i agd transparentne tworzywo (obudowy reflektorów, osłony paneli, etc.). Jest wytrzymałe mechanicznie i daje się barwić na różne kolory zachowując przy tym przezroczystość.
    • 34: CommentAuthor8-Bitz
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Ja wziąłem typowego basic, bo do retro mi wystarczy. Mam.nadzieje ze jednak cis się urodzi z tego projektu, bo design mi się jednak podobał.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023 zmieniony
     
    Szukałem tych ledów na 5V, ws2812b. Jedyne, jakie są, to pasek led umieszczony w profilu elastycznym i zalany czymś jak silikon. Jest 3 ledy na 5 cm wtedy. Ale się nie zmieści. albo wzwyż albo wgłąb.

    Faktem jest, że rozwiązań jest kilka i żadne najlepsze.
    • 36: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Ja nadal trzymam kciuki. Nie będę doradzał, bo się nie znam :)
    Co do formy wtryskowej: koszty są może kilkadziesiąt tysięcy za sztukę, ale tutaj mamy cały zestaw elementów, co nie wszyscy sobie zdają sprawę: dół to dwa elementy, góra także dwa, do tego pewnie środkowa oś (dodatkowy) i przyciski.
    Forma (ktoś powie) może być jedna, ja dodam: tak, ale jeżeli materiał jest jeden (mogę pewnie być dwa różne kolory plastiku, ale nie mogę być zupełnie różne plastiki - chodzi zapewne o krzywe chłodzenia).

    Mamy niewielkie pojęcie, jak to wszystko jest porąbane i ten projekt jest realizowany przez fascynatów, bo na tym etapie mowy nie ma o tym, żeby to był wielki interes życia i z pewnością nie można oczekiwać, że ktokolwiek dopłacać będzie do tego rozwiązania ot tak.

    W ramach "nie znam się, ale wypowiem jednak": a da się wynegocjować olanie tych ledów? Mi tam one wiszą, ja chcę mieć czym na....tentegowywać w dekatlona, czy innego burdel dasza.
    • 37: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Wynegocjonować = dać ludziom do wyboru możliwość rezygnacji z LEDów :) Obstawiam, że "rozrusznik" ogranicza takie możliwości, ale ja bym próbował ratować projekt np. w ten sposób.
    • 38:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime28 Jan 2023 zmieniony
     
    @jhusak: ->link<-

    jakby co, przerbiałem tych ledów setki:

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jan 2023 zmieniony
     
    Ja miałem pasek led 144diody/metr, były praktycznie jedna przy drugiej. Tyle, że brałem wersję 12v. Ładnie można się było bawić z arduino z nimi. Gotowa biblioteka, w zasadzie nie wymaga myślenia.
    Były do wyboru opcje jak mówisz w "glucie" ale też goły pasek albo taki z kondonikiem.
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    @mav biblioteki arduino są lekko mówiąc takie sobie. Sklecić coś się da, ale produkcyjnie to kiepsko.
    • 41:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    _NIE_MA_MIEJSCA_ na takie paski ledów 12 mm.
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Ja się domyślam, że te biblioteki nie są idealne, i są dla takich jak ja, ale Ty na pewno byś ogarnął to lepiej, na z pewnością mniejszym układziku :-)
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    mam to zupełnie spoko ogarnięte, na usart.
    • 44:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Jan 2023
     
    pewnie jakby zapytać klyentów czego oczekują od tego joya to te ledy byłby pewnie na ostatnim miejscu.
    jakby kształt przerobić, żeby żona/konkubina też była z zakupu zadowolona, to pewnie większy entuzjazm by wywołało niż te pizdryki świecące.
    mam takiego pada z chinesium zrobionego, musiałem czarnym markierem te diody zamalować, bo w nocy mi autentycznie przeszkadzały
    • 45:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2023
     
    lol :D
    ale z migadełkami się generalnie zgadzam ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2023
     
    A tu można jasność regulować od jasnego do czarnego. Trochę szkoda, jakby tego nie było...
    • 47:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2023 zmieniony
     
    Forma do wtryskarki kosztuje 50k, ale sztuka. a mamy dolny dekiel, górę i 2 x rączkę i guziki i każde udziwnienie to + 10k
    • 48:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    A to tak podrożało w międzyczasie pomiędzy przed i po zbiórce?
    • 49:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    "na tym etapie nie możemy podać żadnych dalszych szczegółów"... :(
    ->link<-
    • 50:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    jhusak: A nie można zrobić kilku elementów na jednej formie połączonych taką pajęczynką jak to kiedyś było w zestawach modeli do klejenia? :)