atarionline.pl Uwaga! Akcja dla posiadaczy drukarki 1029, ale nie tylko! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jun 2022 zmieniony
     
    Dzisiaj dzwoniłem do firmy Laser-Sinex sp. z o.o. z Łodzi. U nich kasetek drukujących do Atari 1029 już nie ma i NIE BĘDZIE. Kasetki i taśmę do nich zamawiali w Chinach, ale już to się im nie opłaca i nie będą kontynuować ich składania w Polsce. Nie ma więc możliwości wynegocjowania zamówienia, które by przekonało firmę.

    Zostało im jednak jeszcze trochę tasiemki 8 milimetrów - nie dużo, ale trochę. Jej już też nie będą więcej zamawiać. Więc jeszcze póki co mogą robić wymianę taśmy z zużytej na nasączoną. Regeneracja kosztuje ok. 12 złotych netto czyli około 15 brutto. Koszt przesyłki - 19 złotych.

    Panowie i panie, jeżeli ktoś ma chęć zregenerować swoją tasiemkę w ramach grupowego dostarczenia im kasetek albo ma sam cartridge bez tasiemki - to pozwalam sobie zainicjować akcję wspólnego zamówienia. Mam do regeneracji jedną kasetkę do 1029.

    Kasetki zbiorę od chętnych na Lost Party, można tam też dostarczyć przez kogoś. Potem pojadą do Łodzi, a po regeneracji będą rozdawane na kolejnym party - to już kwestia ustaleń kto gdzie będzie. Co do płatności - najlepiej z góry, żeby nie trzeba było się potem prosić o odebranie kasetki :D

    PS. W tej firmie będę też zamawiał kasetkę do Citizen 120D (niestety, tylko czarną, kolorowych już nie mają) - gdyby ktoś jeszcze coś od nich potrzebował, to też dajcie cynk, machnie się w jednej przesyłce. Tu jest ich strona:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    Te tasiemki co kupiłem na amazonie są na aliexpress i alibabie, wystarczy poszukać "Commodore MPS 801" - ale żadna nie ma tej wypukłości obok rolki przewijania taśmy.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    To jeszcze dla pewności druga strona, ta ważniejsza - bo ma kontakt z uchwytem:
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jun 2022 zmieniony
     
    Acha, jeszcze dodam, że ta kasetka wyżej to była u mnie oryginalnie w 1029, czyli to model sprzed 20-30 lat :D. Ta kasetka, którą nabyłem współcześnie w Laser-Sinex wygląda nieco inaczej, ale też idealnie pasuje i przylega. Nie trzęsie się jak u Ciebie Kuba.
  1.  
    Tak się zastanawiam, czy samej taśmy nasoczonej nie można by kupić na aliexpressie i później nawinąć do starej kasetki?

    Może być problem z jakością, ale przecież tu chodzi o zabawę z drukowaniem niż o drukowanie ton dokumentów.

    Choć by przyłączyć się do akcji musiałbym najpierw mieć Atari 1029. Także jakby ktoś widział jakąś akcję na allegro ze sprzedażą wersja karton, to proszę do mnie głośno krzyczeć! :)
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    itguyinaction, powodzenia w nawijaniu tych paru metrów...
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jun 2022
     
    Można, bez Większego problemu. Tylko trzeba ją jakoś sensownie skleić w pętlę bo tak to jest skonstruowane.
  2.  
    Podklejało się taśmy VHS, to w zasadzie dlaczego nie można by podkleić taśmy do drukarki w pętlę...

    Wreszcie jeśli przyjąć, że drukarka ma pracować od święta, a nie intensywnie, to pewnie też tą taśmę można spokojnie skrócić np. do 1/3 normalnej długości, a to powinno ułatwić sprawę.

    Choć to tylko moje teoretyczne rozważania...
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime26 Jun 2022
     

    podtrzymuję.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Jun 2022
     
    .... co Pan, ja nie jestem rolnikiem :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2022
     
    Moja propozycja nie jest dla tych, co chcą nawijać tylko dla tych, co nie chcą! :D

    A jak ktoś chciałbym sam nawijać - to poproszę o "filmik prawdy" czyli zwijanie tasiemki na żywo - z chęcią podpatrzę, czy to trudne i jakie potencjalne problemy.
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Jun 2022
     
    Jakbym znalazł moją starą kasetkę to bym to z chęcią zrobił. Ale kasetka mi wsiąkła.