atarionline.pl "Trax" - nowa gra na małe Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    I nawet oczka mrugajo :)
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Profesjonalnie?
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    zalotnie :)
    • 4: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Shantii: Pokazujesz sile malego Atari, ale mam do ciebie ogromna prosbe. Czy mozesz zlitowac sie nad moimi biednymi uszami?
    Atari potrafi grac lepiej...
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Muza i efekty są spoko, niespotykane, inne niż to co do tej pory znam z A8, generalnie do gry nie mam zastrzeżeń, nie wiem tylko czemu momentami zanikają/ zmieniają się kolory otoczenia, fajnie jakby to się działo gdy np wchodzimy do "lasu", do wąskiego przesmyku czy do jaskini, ale to się dzieje na powyższym filmiku jakby losowo.
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    To pewnie kolorystyka "pokoju" :) Mnie ten efekt nie przeszkadza zupełnie, ani nie razi.
  2.  
    Gra wygląda wspaniale.

    Przychylam się natomiast do opinii Trach'a, że muzyka w trakcie gry jest haniebna. Muzyka z ekranu tytułowego i efekty specjalne są za to bardzo zacne.

    Czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime6 Jun 2023
     
    moze jezdem guchy, ale mi sie podoba. jedyny dzwienk, ktory mi nie podchodzi to koncowka exxxplozji wroga
    • 9:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Jun 2023 zmieniony
     
    Ja też mam prośbę, ale do wszystkich twórców gier na małe Atari. Dajcie przynajmniej możliwość wyłączenia muzyki.

    Ten mały procent, który da się słuchać i tak już po kilku minutach jest tylko nieprzyjemnym jazgotem. Efekty dźwiękowe wnoszą coś w rozgrywkę, muzyka [skreślone]tylko i wyłącznie[/skreślone] przeszkadza.

    A. Dżingiel muzyczny, który włącza się raz na jakiś czas lub przy jakiejś sytuacji traktuję jako efekt dźwiękowy a nie muzykę.
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Jun 2023
     
    Zależy od muzyki, umiejętności komponującego i czy ktoś lubi dźwięki Pokeya. Ale możliwość wyłączenia nie jest trudna w implementacji i lepiej taką możliwość mieć niż nie mieć.
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Jun 2023 zmieniony
     
    Zależy też od kontekstu. Czasem muzyka ma za zadanie budowanie jakiejś atmosfery i wprowadzanie w fabułę gry. Np. w Zorro leci w kółko to samo, ale mega ważne jest kiedy zmienia się nastrój tej muzyczki przy wejściu w podziemia i potem kiedy się z tych podziemi wychodzi. Podobnie w Pitfall II jak się traci życie i wraca do ostatniego checkpointu, to muzyczka zmienia nastrój i to tez jest bardzo ważne.

    Ja mam z kolei prośbę do odbiorców: nie wymuszajcie na twórcach, żeby robili np. włączanie/wyłączanie muzyki. To zależy od twórcy co on chce przekazać i zrobić. Gra jest całością - jak twórca uznał że ma być gdzieś taki a nie inny dźwięk, to znaczy, że tak ma być. Idąc tropem wymuszania wyłaczania dźwięku, może należy też zrobić możliwość zmiany kolorów graczowi, albo wyłączenia niektórych figur geometrycznych? A może w ogóle gra najlepiej żeby nie miała dźwięku i grafiki, a za to niech ma mechanizmy, żeby każdy mógł wsadzić sobie w nią takiego bohatera jakiego lubi i muzykę oraz grafikę też niech sobie każdy robi sam.

    Dla mnie gra stanowi całość. To jest jak dzieło sztuki - podoba się, to fajnie. Nie podoba się - znaczy nie jesteś odbiorcą danego dzieła.

    Jednocześnie zgadzam się, że muzyka powinna być wykonana poprawnie, czyli np. nie fałszować, mieć jakieś sensowne elementy aranżacyjne i ogólnie być przemyślana. To samo dotyczy grafiki. To samo dotyczy samej rozgrywki.
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime6 Jun 2023
     
    Oprócz SFX/MSX on/off wg mnie obowiązkowa powinna być jeszcze opcja pauzy w grach, gdzie nie można się "bezpiecznie" zatrzymać ;-)
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Jun 2023
     
    I wyłączanie ekranu w strip pokerze :P
    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Jun 2023
     
    @Mq

    Han Solo strzelił pierwszy.
    • 15: CommentAuthordhor
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    Mogę skądinąd powiedzieć, że muzyka w trakcie gry jest uszkodzona - jest to albo efekt nie do końca poprawnej inicjacji modułu rmt albo FX wystrzałów i innych zapisują coś do rejestrów co rozwala audctl dla niektórych kanałów. Z pewnością będzie to jeszcze badane/poprawiane. Ostatecznie najwyżej ograniczy się msx z trzech do dwóch kanałów ;)
    • 16: CommentAuthorRocky
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    można też tak, ze ci co mają stereo mają msx+sfx, a pozostali wybór
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Jun 2023
     
    można też dołączyć do wersji BOX, organki albo cymbałki
  3.  
    cymbałów ci u nas dostatek..
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    Niejeden organ też by się znalazł :)
    • 20: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    komentarze jak zwykle tragedia, ale nieważne, jedno jest pytanie - kiedy?
  4.  
    Gonzo to "kiedy" gra jakaś od ciebie :)???bo nie ma w co grać ha,ha,ha zrób coś do końca ..bidoku. Cymbalistów było wielu. I nawet nie zaczynaj ..please. Jesteś lamerem :) Ale zaraz napiszą żebyś się nie przejmował komentarzami wiec się nie przejmuj i rób dalej wspaniale gry dla atarowców.Lamer do kwadratu jesteś .:) pozdrawiam :)
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Jun 2023
     
    Easy, Blasph, pewnie znowu pite było. :D
    A w ogóle to miałem coś podobnego popełnić, thx. :)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Jun 2023
     
    @Miker co ty z tymi tak pite było?
    -To już kolejny raz ;)
    • 24: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime10 Jun 2023 zmieniony
     
    tripleks - przecież wiadomo, że to ty jesteś najwspanialszy i w ogóle Shanti77 nie ma tu nic do rzeczy, o boski blaszfu, pozdrawiam :)
    mów do mnie KIEPSKI, a nie jakiś lamer ok.? bo ja w obcym języku nie kumać nic a nic.
    czy ty w ogóle wiesz czego dotyczy ten wątek?
  5.  
    pytasz mnie bo sam nie wiesz :) ?? lamer mi bardziej pasuje :) shanti77 poza twoimi możliwościami .Kiepski to bys był jakbyś cos zrobił do końca i wtedy można by to ocenic w jakis kategoriach a wlasciwie w tych kategoriach ktorych sie "udzialasz" czyli programowanie gier, ale ty nie zrobiles do końca nic w co jest grą od A do Z a piszesz ze zrobiles .Konfabulacja.Napisz ze zrobiles demo gry albo cos w tym stylu i juz bedziesz mniejszym lamerem .naprawde ,naprawde
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jun 2023
     
    może gamer zamiast lamer ?, co ty blasph chcesz? , z Gonzo i jego "grami" w latach 90' na giełdzie byśmy zarobili fortune, trza by tylko co giełdę miasto zmieniać ;).
    • 27:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime14 Aug 2023 zmieniony
     
    Najnowszy gameplay z dema Trax:
    • 28: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime14 Aug 2023
     
    Wygląda prześwietnie. Tylko muza jakaś taka dziwna.
    • 29:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime14 Aug 2023
     
    Mi się muzyczka podoba, taka robotyczna
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    Grać, w Traxa grać! ;-)
    • 31: CommentAuthorRocky
    • CommentTime16 Aug 2023 zmieniony
     
    Gra jest świetną konwersją Chaos Engine..
    Gratulacje dla Odynca za wyciśnięcie soków z tej niewielkiej palety kolorów.

    Do pełni zachwytu brakuje mi fajnego klimatycznego intra inspirowanego oryginałem.

    No panel z broniami i postaciami... no ale coś musi zostać do drugiej odsłony..:)
    • 32: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    panel z broniami jest, był pokazywane na innych wcześniejszych filmach, prezentacji postaci nie pokazywano dotąd
    • 33: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    bo i nie ma czego pokazywać. nie przewidujemy wyboru postaci - jest jeden bohater
    • 34: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    @Rocky - gra miała być pierwotnie szybkim testem silnika i narzędzi a że wyszła bardzo obiecująco, będzie pełnoprawną grą, ale bez wodotrysków, bo głównym projektem jest Bloody Planet i tam ma być na bogato.
    • 35:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    @odyniec1

    A ja mam takie pytanie. Czy byłaby możliwość delikatnej korekty grafiki postaci (bez zmian detekcji kolizji, itd.) i wydania tego jako podwersji? Podwersji, dajmy na to "siepacz", "doktorek", "snajper".

    A teraz wspomnę o czymś nierealnym, tylko w sferze marzeń (za dużo testów): oprócz delikatnej korekty w zmianie postaci idzie zmiana w szybkości bohatera/pocisków, itd. To tylko moje rojenia, proszę o spokój :)
    • 36: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    @ ccwrc
    Pewnie dało by się tak zrobić bo są dwa różne kształty postaci i bohater nie musi być tym samym sprajtem co przeciwnik, podobnie z szybszym przesuwem postaci, ale to zaliczam już do wspomnianych wodotrysków. chyba nie chodzi nam o głębsze wchodzenie w Chaos Engine. Urozmaicenie jest przewidziane na zasadzie różnych broni miotajacych.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    Muza bardzo oryginalna, duży plus.
    • 38:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Aug 2023 zmieniony
     
    Byle poziomów było sporo i żeby były grywalne, to najważniejsze, bo klon Chaos Engine zasługuje na porządne potraktowanie w tym aspekcie (mogą nawet być zerżnięte z oryginału) :-)
    • 39: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    Ingame - Dhor, Title - Makary?
    • 40: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime16 Aug 2023
     
    tak
    • 41: CommentAuthorVagant
    • CommentTime24 Oct 2023
     
    Rewelacja!
    • 42: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Oct 2023
     
    tymczasem prace nad kolejnymi etapami powoli posuwają się naprzód
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Oct 2023
     
    Super, nie mogę się doczekać "Chaos Engine" na Atari :-)
    • 44: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    A ja liczę na porządną czołówkę i ekrany menu postaci rodem z Chaos Engine... odyniec1 liczę na Ciebie :)
    • 45: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    ale to nie jest Chaos Engine a bohater jest jeden. niewykluczone, że pojawi się na grafice początkowej
    • 46: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Menu postaci.. miałem na myśli bronie, moce itp... jeśli to jest w ogóle przewidziane.. można to połączyć z ekranem opcji. start/option..
    Cokolwiek by miało być.. fajnie, żeby każdy ekran posiadał ten "podniszczony" styl.. świetnie Ci to wyszło.
    • 47: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    bronie i zbroje będą w podniszczonym sklepie. w poście 32 jest on pokazany
    • 48: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Oct 2023
     
    Podoba mi się muza a w tej kwestii jestem bardzo wybredny :)

    Fajnie by było jakby były jakieś dodatkowe dźwięki kiedy postać dostaje np. jakieś głuche odgłosy uderzeń jeśli nie krzyki, jak w doomie. Moim zdaniem ma to spory wpływ na grywalność i jest istotne w strzelance, ale jak widać każdy zwraca uwagę na coś innego :) Powodzenia!
    • 49: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Oct 2023
     
    po każdym trafieniu będą wysyłane SMS-y na podany wcześniej numer ;)

    oczywiście dźwięk powiadomienia można skonfigurować na telefonie
    • 50: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Oct 2023
     
    np. sms z ofertą promocyjnego ubezpieczenia dla przeciwników w grze od urazów doznanych w wyniku postrzelenia, w pakiecie z 2 wizytami miesięcznie u lekarza rodzinnego i psychologa dziecięcego dla młodszych graczy cierpiących na wstrząs pourazowy.

    póki co sam sobie będę wydawał dźwięki