atarionline.pl Quckjoy III Supercharger conversion kit - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    W moje ręce trafił ostatnio zdekompletowany Quckjoy III Supercharger. Brakowało mu rączki a górna obudowa była połamana.
    Bebechy natomiast okazały się sprawne więc postanowiłem dać mu drugie życie. Zaprojektowałem brakujące elementy (górna obudowa, dźwignia auto fire i kulka) tak aby upodobnić go do arcade sticka i wydrukowałem na drukarce 3d. Brakujące przyciski fire zastąpiłem kupionymi na allegro:
    ->link<-
    Efekt prezentuje się jak poniżej.
    Dla chętnych pliki stl do ściągnięcia z thingiverse:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Fajny!
  1.  
    Ciekawy kształt ma ten Joystick.
    Naprawiałem taki, był bez wnętrzności, dostałam sam korpus od pewnego sympatycznego komodorowca.
    W załaczniku pliki do odbudowy pcb. Nie jest to wierna kopia fabrycznej pcb. Nie działa opcja CPC, pod górnym przyciskiem jest przypisany autofire. Pod przełącznikiem 3-pozycyjnym działa stały auto fire i manual fire.
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Nov 2023
     
    świetnie ten joystick wyszedł, fajne są takie własne projekty
    • 6: CommentAuthorfokaszalot
    • CommentTime22 Nov 2023
     
    @starymarabut
    Fajna płytka! Te metalowe elementy - przedłużenia dźwigni mikroprzełącznika dorabiałeś sam?
    Ogólnie widzę tu potencjał żeby zrobić kompletny remake, musiałbym tylko dorysować podstawę i dźwignię (co postaram się w najbliższym czasie zrobić).

    @gorgh
    Dzięki!
  2.  
    Dzięki.
    Zawsze jak wymieniam wycieraczki w samochodzie to wyciągam te druty ze środka. Troche jest z tymi zetkami roboty, skok za działania jest nieco wieksz niż na fabrycznych stykach sprezynkowych.
    Czemu nie. Jak chcesz to rób resztę.
    Tylko sprężynę główną jeszcze dobrać zostaje. W tym joysticku połamane miałem jedną koncowke ośki(kierunek w lewo) i kielich dociskowy w górnej obudowie.
    Przystawki można dostać w sklepie akwarystycznym.