atarionline.pl Atari 1050 z Mega Speedy 1050 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime5 Apr 2024 zmieniony
     
    Udało się ożywić Mega Speedy do stacji dyskietek Atari 1050. Po usunięciu kilku błędów i zmianie elementów na inne, moduł ruszył a nawet ma kilka zmian. Najważniejsze że działa i to bardzo fajnie. Urządzenie jest super, to jest mój klon, ale ktoś kto to wymyślił jest naprawdę niezły ;) Z resztą w projekcie Mega Speedy brało udział kilka osób więc każdy z nich przyczynił się do świetnej roboty. Ja się cieszę że udało mi się odtworzyć to super cudo.
    Na razie wydruk 3D jest na próbę w kolorze szarym, ale zamówiłem już wykonanie profesjonalne w kolorze czarnym.

    Na filmiku możemy zobaczyć jak to cudo sobie działa -

  1.  
    What, no IS Plate ROM inside ? ;-) ;-P ;-)

    Does it reach 100.000 Volt, errmm Baud ?
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Apr 2024
     
    You can implement almost anything you want in Mega Speedy. We can already do this from the user level via Atari. The Mega Speedy itself has a Flasher for EPROM programming. You just need to have the batch you are interested in and upload it to Mega Speedy. I haven't checked it yet.
    • 4: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime7 Apr 2024
     
    To jest tak nieziemsko niepotrzebny (do normalnego używania sprzętu) gadżet, że aż mi się podoba.
    Jak widzę obsługuje praktycznie wszystko co jest na rynku (czego nie obsługuje? o ile masz taką listę?)
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime11 Apr 2024 zmieniony
     
    Nie mam listy czego nie obsługuje ;) Ale chyba wszystko może na tym działać ;) Zrobiłem testy z zaimplementowanym modułem I.S.PLATE w Mega Speedy i co ciekawe mój moduł działa szybciej niż ten zaimplementowany, nie wiem dlaczego, chociaż sprawdzałem z włączonym HSIO i bez włączonego HSIO. Wynik był podobny.
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Teraz z profesjonalnym wydrukiem panelu przedniego wygląda to super ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Apr 2024 zmieniony
     
    Faktycznie super wygląda :-) Cena pewnie za to będzie "super" ;-)
    • 8: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Właśnie, wyceń to z panelem przednim takim zrobionym właśnie na poważnie.
    • 9:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime26 May 2024 zmieniony
     
    W sprawie Mega Speedy Replica można poczytać w poście na FB:

    ->link<-

    Dziękuję @MatGuru za rewizję kodu i wprowadzenie nowej funkcjonalności. To nie jest 'jakaś tam kopia' tylko rodzi się zupełnie nowa jakość zarówno jeśli chodzi o sprzęt ale również rzetelną współpracę w celu wytworzenia nowego produktu a nie marnej kopii...

    Czego nie można spodziewać się po co niektórych... a szkoda!
    • 10:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 May 2024
     
    @ pancio - Ty nawet takiej kopii nie jesteś w stanie zrobić, hahaha MIDIcar-a który jest prosty jak konstrukcja cepa rzeźbiłeś kilka lat to przy tym projekcie braknie życia, hahaha

    Nie porywaj się na coś co zajmie CI połowę życia, hahaha
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 May 2024
     
    @glatron, komentarz poniżej poziomu. Ostrzeżenie.
    • 12:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime27 May 2024
     
    Trudno komentować tak niskich lotów komentarz. Jak wielokrotnie podkreślałem, moje projekty są "otwarte" nie robione na akord i nie w celach zarobkowych. Każdy ma prawo pobrać projekty i je sobie zrobić na własny użytek - nawet Ty. I tylko ty nie potrafisz docenić czyjejś pracy, @galtron.

    To kwestia kultury. Nie jesteś i nigdy nie będziesz częścią społeczności, która czerpie przyjemność z hobby jaką jest Atari bo jesteś po prostu zadufany a na dodatek zbyt pazerny.

    Wielu z nas się nacięło na współpracy z Tobą a swoim butnym zachowaniem nie poprawiasz sytuacji.

    Obawiam się, że pozostaniesz na marginesie. Płakał nie będę. Nikt nie będzie!
    • 13:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @pancio - " Jak wielokrotnie podkreślałem, moje projekty są "otwarte" nie robione na akord i nie w celach zarobkowych ..." a MIDIcar rozdajesz za darmo ... ?!
    Jakby ktoś nie wiedział to tu możemy zobaczyć darmowe rozdawanie projektu pancia - ->link<- - fajny żarcik zapodałeś, hahaha a to jest link tylko do jednego ze sklepów do których to wstawiłeś, hahaha przestań pisać bzdury, proszę, hahaha
    • 14: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @galtron - potrzebowałem jednej minuty i linka, którego sam dostarczyłeś, żeby potwierdzić, że projekt jest otwarty a - według opisu - egzemplarze nie są sprzedawane w celach zarobkowych a innych (i nie mam powodu wierzyć, że tak nie jest).

    Mam wrażenie, że nie czytasz dokładnie - albo z zawiści widzisz to co chcesz, albo celowo wprowadzasz czytelników w błąd. Czy wyśmiewasz całe grupy ludzi tylko po to, żeby się ustawić w opozycji do nich, a siebie przedstawić jako ofiarę domniemanych "układzików"?...

    Mam od Ciebie stację 1050 i chociaż działa świetnie, to jakbym miał kupować drugi raz, wybrałbym innego sprzedawcę.

    Zastanów się, czy Twoja metoda jest najlepsza do budowania własnej marki. Sam pozbawiasz się zarobku i odstraszasz ludzi, którzy by mogli być Twoimi klientami - nawet przy wyższych cenach, jeśli byś się tylko "dobrze kojarzył".
    • 15:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @bartgo - nie pozbawiam się zarobku bo to jest tylko dodatek do mojej głównej działalności jaką jest serwis komputerowy współczesnego sprzętu oraz pasieka pszczela ;) Nie mówię że nie zarabiam na tym ale to jest kropla w morzu tego co zarabiam na wspomnianych wcześniej działalnościach.
    Jeżeli projekt jest otwarty, a ktoś sprzedaje to to nie jest zarobek ?! hahahaha
    • 16:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    Zrozum w końcu człowieku.. ja nawet nie składam tych urządzeń. Samodzielnie montuję pierwsze prototypy bym ja i koledzy biorący udział w developmencie mogli testować i pisać soft. Jeśli powstają jakieś sztuki na cele stowarzyszeniowe to w ramach wspólnej pracy kilku ludzi.. ktoś robi płytki.. ktoś obudowy.. ktoś inny instrukcje/projekty grafiki. Tak trudno Ci to zrozumieć? Nikt nie liczy tu przeharowanych godzin nad projektami i ich nie monetyzuje a na dodatek nie pobiera żadnych opłat za schematy.. projekty, gerbery i instrukcje - chcesz robić sam? robisz! chcesz mieć gotowca? ponosisz koszty produkcji! To tyle w temacie. A teraz przełóż to na swój język i postaraj się zrozumieć.
    • 17:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    @pancio - hahahahaha, nadajesz się na bajkopisarza , hahahaha ponosi koszty produkcji, hahahahaha a świstak siedzi i zawija w sreberka, hahahaha jasne, stowarzyszenie działa na full charytatywnie. No lepszej bajki nie słyszałem, przynajmniej dzisiaj, hahahaha Weź przestań się już ośmieszać. Sam montujesz prototypy, a w sklepie to dalej są prototypy czy wszystko samo się wyprodukowało do sprzedaży, ? hahahaha ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 May 2024
     
    Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - więcej miodu.
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 May 2024
     
    Więcej miodu dobre!
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 May 2024
     
    Więcej miodu - ale tylko w szkle (bo najzdrowszy) !!! :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2024
     
    @Dracon - w szkle to na dłuższe stanie i do krystalizacji.