atarionline.pl Atarowskie skarby z USA z dostawą do domu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime3 dni temu zmieniony
     
    Sytuacja:
    Mój miły sąsiad Atarowiec Jeff Worley przenosi się do Karoliny Północnej w najbliższą sobotę. Musi zlikwidować część kolekcji. Ponieważ bardzo wiele jego eksponatów jest dość unikalna w Europie, to zaproponowałem taki układ:
    - puszczamy info o sprzętach tutaj
    - zbieramy złotówy na moje konto
    - ja mu konwertuję na dolce i przesyłam w jednym rzucie wise.com na swoje konto w USA (tanio) a potem Zelle (taki kiepski amerykański blik, za darmo).
    - pakuję wszystkie graty w jedno dobre pudło i wysyłam Polonezem (statkiem). Za <2 miechy Pecuś rozsyła towary do szczęśliwych nowych posiadaczy.

    Dlaczego - to są ciekawe sprzęty. Sprowadzanie takich z USA kosztuje b. dużo, jak się ich wyśle więcej na raz będzie bardziej sensownie. Jeff nie może puścić 8 Atari 800 na raz na ebaju a potrzebny mu piniądz w miarę szybciej, niż później.

    Jeff potrzebuje pozbyć się sprzętów (storage ma do końca miesiąca, wszystko nie zmieści mu się do (łatwo) przyczepy, którą ciągnie do Karoliny Pn.)

    Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trudno, ale to dość unikalna szansa, że mam w zasięgu ciekawą kolekcję, kontakty i konta w PL i USA.

    Idealnie by było pozbierać zamówienia do piątku wieczór, to wiedzielibyśmy, które graty Jeff u mnie zostawi. Ja nie mam za dużo miejsca, więc też będę się chciał tego pozbyć jak najszybciej, więc wpłaty musiałyby być zrobione dość szybko, ale to do ew. ustalenia. Ceny ebayowe, do ustalenia, do negocjacji, do licytacji, cokolwiek, żeby Jeff był zadowolony a trochę dziwnych towarów trafiło do PL.

    To zaczynam listing:
    --------------------------------------------
    1. Trak ATD2 $225
    Single-sided Atari disk drive with Atariage US Doubler by Mr. Martian.
    Fully refurbished, the original ROM is stored inside the case for downgrading if you so desire. With original ROM installed this drive will control up to Four standard single-sided 40 or 80-track SA400-compatible disk mechanisms.
    ->link<-

    2. Percom Data Model AT88-SPD disk drive. $175
    The latest ROM installed, Single and Double density, this controller will operate up to four SA400-compatible single or double-sided disk drive mechanisms, 40, 80, or 77-track. Any mix of these may be used on the chain. Percom is the Horse's Mouth of Atari disk drives, with the company having defined how double-density disks should operate on these computers. In addition to the controller's ability to drive four mechanisms, a Centronics printer-port is also included (see 34-pin header on rear).
    ->link<-

    3. Percom Data Model AT88-S1PD disk drive. $175
    With the latest ROM installed, Single and Double density, this controller will operate up to four SA400-compatible single or double-sided disk drive mechanisms, 40, 80, or 77-track. Any mix of these may be used on the chain. Percom is the Horse's Mouth of Atari disk drives, with the company having defined how double-density disks should operate on these computers. In addition to the controller's ability to drive four mechanisms, a Centronics printer-port is also included (see 34-pin header on rear).

    Both Percoms are fully refurbished, and lubricated, with all electrolytic capacitors and all voltage regulators replaced.
    ->link<-

    4. Atari 1200XL computer, fully refurbished. $350 - sold/paid
    Has Clearpic video upgrade installed for crystal-clear display. Also has Lotharek's Ultimate 1 Megabyte upgrade with FlashazzCat's wonderful firmware (paid) installed.
    ->link<-

    5. Atari 800 computer #..0454 $200
    Minor cosmetic defects do not affect operation. PHI2 mod done to allow modern supercarts such as Side2 to function. 512k RAM upgrade installed. The machine has 544k RAM available, 48k base memory, 496 AXLON-compatible extended memory. This makes Spartados X run very well, with an extremely low MEMLO.
    ->link<-

    6. Atari 800 #481460 $250
    With PHI2 mod allows supercarts such as Side2 to operate correctly. 48k base memory and 496k Axlon-compatible expansion memory allows Spartados X to operate with a very low memlo. The upgrade memory allows the SIDE.SYS driver to load, allowing hard-disk access using the Side2 cartridge's CF slot. Other carts which do not require an XL OS will also function in this machine.
    ->link<-

    7. Atari 800 #366122. $250
    The Dade-County Now Miami-Dade County Public School System used the Atari computer for a decade in its Computer Literacy courses. This machine bears this badge of service proudly on the left-side of the case in the form of a serial number. PHI2 mod has been done in order to allow modern super-cartridges such as Side2 to operate fully. 544k of memory (48k base ram, 496k Axlon extended memory) allows Spartados X to operate with a very low MEMLO and also allows the Side.sys driver to load, giving access to Side2's compact-flash storage as a hard disk drive. This machine is a HERO in the war on computer illiteracy. Have a piece of history on your desktop from sunny Miami, Florida.
    ->link<-


    Notes: Percom drives have North American 100-125vac, 60hz internal power supplies. They will require an adapter to operate on Polish mains.

    The 800's use a 9vac power input available in Poland. The same power supply as used with the Atari 1050 and XF551 disk drives. The 600xl will require a standard atari 5-volt power supply, the same as used on the 800xl and 800xe computers.
    Jeffrey Worley
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 dni temu
     
    Jakie ceny? Bo tego elementu brakuje.
    • 3:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime3 dni temu
     
    Gdybym poznał cenę, to byłbym zainteresowany A1200 oraz stacją Trak.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 dni temu
     
    @dely dokładnie w kontekście A1200 pytałem ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 dni temu
     
    Może za tyle, ile jesteś w stanie dać, za tyle pójdzie. ;)
  1.  
    Ja nie kolekcjonuję, więc nie kupię, ale się zastanawiam, czy w PL jest jakiekolwiek Atari z rozszerzenim Axlon??? Tylko zwracam uwagę na prawdopodobną perełkę.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 dni temu
     
    Jeśli masz na myśli "oryginalne" to nie wiem. Ale jeśli "kompatybilne z Axlon" to jest - Antonia na to pozwala.
  2.  
    Owners of a Subcart also have 4MB Axlon XRAM available !
    (Or up to 1MB port-B compatible XRAM.)
  3.  
    Axlon = Atari
    Chairman of Axlon was Nolan Bushnell.
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    @Vasco
    ->link<-
    Draco ma, nie raz z nim to katowałem on ma 11mhz czy jakoś tak.

    Przydały by się ceny.
    1200xl piekna.
    • 11: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime2 dni temu
     
    Spodziewam się, iż "sprzedający" spodziewa się cen "amerykańskich", a jak wiadomo, Ameryka przoduje w eksploracji kosmosu. Trudna sprawa. Tak czy inaczej, bez podanych cen trudno będzie cokolwiek opchnąć, aukcje to raczej nie na tym forum. No, ale powodzenia, ja tam tylko sobie popatrzę, pomiomo tego, że łyknąłbym A1200, ale wolę nie pytać o cenę. :-D
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    dodalem kase, ktora by chcial Jeff. do negocjacji oczywiscie. drożej, niż 65xe na allegro. jeszcze trzeba będzie doliczyć paczkę, dla 1 sztuki na pewno się nie opłaci.
    • 13:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 dni temu
     
    Przy dzisiejszych cenach dolara, to kwota za 1200XL wygląda na baaardzo dobrą nawet bez negocjacji.

    Ja tam jestem tylko 600XL zainteresowany ewentualnie :)
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 dni temu
     
    600xl za $250 sie znalazła z U1Mb, łup, śprzedane :)
    • 15:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime2 dni temu
     
    Więc ja bym chciał to 1200XL, pod dwoma warunkami: jeśli @Peri Noid nie będzie chciał (bo był pierwszy) i zbierze się odpowiednia ilość osób, żeby się opłacała przesyłka.
    • 16:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime2 dni temu
     
    To ja tylko dla formalności. Odnośnie wzięcia tego A1200. Napisałem na priv do pirxa przed delym ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu
     
    To jeśli takie zainteresowanie to licytację zróbcie :)
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    Ja pasuję. Kartonowy musi mi wystarczyć.
    • 19:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 dni temu
     
    Jeff ma kilka atari 400, wszystkie rozszerzone do 48K, i też inne graty, np. stacje Indus GT, atr-8000. porobił zdjęcia tego, co mu powiedziałem, że w PL mało, jak np. Percom - każdy słyszał, nikt na oczy nie widział.
    w każdym razie tak jak z tym 600xl, jak o czymś marzycie to może się znajdzie.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Indusa chętnie bym przytulił - ale to kwestia ceny.

    A ATR-8000 to pewnie zainteresuje Dely'ego.
    • 21:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Ja już nawet zapłaciłem na swoją (mogę już tak napisać) 600XL :)

    A co!?

    Nie wiem po co? Bez sensu zupełnie, ale to najładniejszy komputerek z serii.
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    Pabloz pyta o 400 z 48K. Jakby co.
    • 23:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Panowie. Przypominamy.

    Czas do piątku, więc mało go.

    A i oczywiście nic na tym nie chcemy zarobić, a jeszcze paczki popakowac i powysylać trzeba będzie :)
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    8. 600XL $250 sold/paid

    9. Atari 400 computer #577514 $200
    with Period-correct (Crowell/Davies) 48k memory upgrade. Also installed are The Brewing Academy's Ultimate Atari Video and Simple Audio. The original RF cable is stored inside the computer 's case. Crystal-clear composite output! Runs all software a 48k Atari 800 can run.
    ->link<-

    10. Indus GT naked $175 - not available

    11. Indus GT in a box $275
    Indus GT disk drive from Indus Systems. Serviced and in perfect working order. This drive requires a 13.5volt DC power input. Includes original carrying case, original disks and manuals.
    ->link<-

    12. Atari 400 $225
    Atari 400 computer #353295 with Period-correct (Crowell/Davies) 48k memory upgrade. Also installed are The Brewing Academy's Ultimate Atari Video and Simple Audio. The original RF cable is stored inside the computer 's case. Crystal-clear composite output! Runs all software a 48k Atari 800 can run. Includes original box with matching serial number (no styrofoam inserts). Also has mono output connector for clear 80-column display.
    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime1 dzień temu
     
    To jeśli się crrn dogada i był pierwszy, to ja będę drugi. Nie ma ciśnienia.
    • 26: CommentAuthorMarcinL
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Cześć,

    jeżeli są dostępne:
    12. Atari 400 $225
    6. Atari 800 #481460 $250
    1. Trak ATD2 $225
    to biorę, chyba że opcja: 7. Atari 800 #366122. $250 jest lepsza niż 6. Atari 800 #481460 $250 wówczas jestem zainteresowany opcją nr 7 (nie znam się na tym).

    Generalnie z w/w opcji biorę to co jest jeszcze dostępne

    pozdrawiam
    Marcin
    • 27:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime1 dzień temu
     
    dzięki dely.
    dogaduję się w takim razie z pirxem.
    • 28: CommentAuthorpasiu
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Mogę być chętny na
    3. Percom Data Model AT88-S1PD disk drive. $175

    Zależy jeszcze jakie będą koszty transportu.
    • 29:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Pirx niech się wypowie co do ceny.

    Na moje oko to będzie za całość w granicach 500zł, więc jak się zbierze 5 osób to po stówie - akceptowalne.

    Rozsyłania po polszcze już nie liczę, bo to można na różne tanie sposoby ogarnąć.
    • 30:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    cena wg mnie może być większa (nawet dużo większa) niż 500PLN. Bo doliczyć trzeba jeszcze opłaty celne, nie tylko koszt paczki, która będzie spora.
    No ale... poczekajmy co powie sprzedawca/pirx jak się zbierze ile tego sprzętu będzie leciało do PL.
    • 31:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    Opłaty celne za elektrośmieci + złom? :)

    ... no masz rację.
    • 32:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    Zainteresowany:
    11. Indus GT in a box $275

    Edit: po obejrzeniu zdjęć, rezygnuję i uwalniam.
    • 33: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Numer 6 - Atari 800 bardzo mnie kusi...
    • 34:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    bieżące podsumowanie deklaracji

    1. Trak ATD2 $225
    MarcinL

    2. Percom Data Model AT88-SPD disk drive. $175:
    [hidden name]

    3. Percom Data Model AT88-S1PD disk drive. $175:
    pasiu

    5. Atari 800 computer #..0454 $200
    [hidden name]

    6. Atari 800 #481460 $250
    MarcinL

    7. Atari 800 #366122. $250

    9. Atari 400 computer #577514 $200

    11. Indus GT in a box $275

    12. Atari 400 $225:
    MarcinL

    ---------------------
    co to 1200XL to jak [hidden name] się nie zdecyduje do jutra to crrn. Jeszcze zostały nie zadeklarowane 800 i 400.
    • 35:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @Caesar, 6. już przyblokowane, ale jest 7. z ciekawą historią.
    • 36:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime1 dzień temu
     
    @pirx, po dokładnym obejrzeniu zdjęć, rezygnuję i uwalniam sprzęt.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     

    crrn:

    ile tego sprzętu będzie leciało do PL.

    @crrn, miało płynąć :)
    • 38:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 godzin temu
     
    pieniądz za 1200XL doszedł, wysłałem już Jeffowi, więc się wyjaśniło, zakupił tajemniczy (nie)znajomy.
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 godzin temu zmieniony
     
    600XL by się nie znalazła , rozumiem że to będzie ntsc ?
    • 40:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime16 godzin temu
     
    Było, ale się zmyło ;p
    • 41: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 godzin temu
     
    życie ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 godzin temu
     
    ale że percoma nie wziąłeś as to nie rozumim - prawie jak toms wygląda :))))
    • 43:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 godzinę temu
     
    Koledzy i koleżanki,
    w miami jeszcze wczesna pora, w naszym sklepiku zostało tylko

    7. Atari 800 #366122. $250
    9. Atari 400 computer #577514 $200
    11. Indus GT in a box $275

    szczęśliwych nowych posiadaczy, którzy jeszcze się do mnie nie odezwali proszę o kontakt na pawel.kalinowski@gmail.com