atarionline.pl Technical Difficulties - No internet! (The Dino Crisis) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime19 Aug 2024 zmieniony
     
    Dzień dobry wszystkim!

    Przedstawiam zdobywcę trzeciego miejsca na SV2024SE w kategorii "ATARI XL/XE - GAME" :)

    Upubliczniłem repozytorium z grą na GitHubie i każdy może zajrzeć tam by przerazić się jak to jest napisane :)

    ->link<-

    W release jest troszkę poprawiona wersja - bez widocznych zmian - głównie poprawki w wyglądzie kodu.
    Dodano wyciszenie generatorów po pierwszej planszy intra (bo nie pomyślałem wcześniej, że druga część intra gra na trzech i może się zdarzyć że zostanie coś na 4tym). Dodano także pseudo-stereo, skoro i tak było grzebane przy dźwięku - i tyle.

    Gra powstałą w 4 wieczory, całkowicie od zera i dała mi i pirxowi sporo radochy przy pisaniu i masę nerwów przy składaniu (bo akurat tej nocy GitHub leżał, a player do świetnych muzyczek od Alexa nie miał ochoty wydać z siebie dźwięku).

    W repo są dwa pliki wykonywalne:
    TDC.XEX (The Dino Crisis :) ) - całość z intrem/intrami
    DINO.XEX - sama gra bez intrów :)

    Smacznego.
  1.  
    Ja zazwyczaj po 4 dniach mam gotową Display Listę.

    Gratulacje! TDC naprawdę trzyma poziom :)

    A Pirx niech ruszy w końcu dupę na zlot...
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Aug 2024
     
    Pirx na wejściu do domu ma aligatora...
    • 4:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime19 Aug 2024
     
    Pozwoliłem sobie nagrać króciutki gameplay:
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Aug 2024
     
    @mgr_inz_rafal jak zobaczyłem Ciebie na streamie to myślę sobie, nie no, znów przegram, poprzednio pokonał mnie wybierak stolca z odbytu, nie mam szans.
    ALE NIE WYSTAWIŁEŚ GRY, więc jesteśmy na pudle :)))))
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Aug 2024
     
    @Pirx, @Pecus, gratulacje! Ja też chciałem tę gierkę nabazgrać, ale na chceniu się skończyło :)

    @Pirx, już tak długo Cię w Polandii nie było, że wykiełkował inny pirx, który Cię reprezentował na SV ;D
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Aug 2024
     
    puściliśmy z Pecusiem mały update, stereło nie grało od początku, poza tym ładniejszy fade-in

    @jhusak pirx to ładna xxxyfka, nie dziw, że się podoba, jako posiadacz popularnego imienia i nazwiska raz w tygodniu dostaję na email pisma do moich immienników, ostatnio PZU mnie atakuje, już ponad 10 maili, na każdy odpowiadam "zły adres", automat odpisuje, że przyjął zgłoszenie po czym przychodzi następny ze szczegółami sprawy, historią rodziny, itp.
    Kiedyś w jakiejś sprawie sądowej zadzwoniłem do immiennika (wszystkie dane). Okazał się bardzo niemiłym bucem, ale po chwili się nieco zmitygował jak zrozumiał, że chcę mu pomóc.

    najlepszy ubaw miałem gdy jakaś klasa psychologii z uniwersytetu gotowania na gazie przysłała mi swoje rozprawki, oceniłem, poziom był żałosny :)))
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Aug 2024
     
    Ops. To ja mam tylko jednego, który usilnie podaje mój email w pożyczkowniach, dentystach, spotifayach, etceterach.
    • 9: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime20 Aug 2024
     
    "tę" pracę
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Aug 2024
     
    "tą" już jest aprobowane w mowie potocznej, a ja jestem tylko prostym programistą :))))))))))))))
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Aug 2024
     
    Ja mam dwóch. A Twoja @pirx odpowiedź brzmi jakby była fragmentem jednej z przygód literackiego Pirxa.
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Aug 2024
     
    btw - w amerydze "PIRX" to kompletna klapa, nikt nie wie ossochozi i jak wymawiać,
    PIUX
    PRIX
    najbardziej sensowna interpretacja to πRx, jakiś wzór czy coś.
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime21 Aug 2024
     
    @pirx - Dobry mail wysmażyłeś :D Odpisała?
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Aug 2024
     

    Pirx:

    "tą" już jest aprobowane w mowie potocznej, a ja jestem tylko prostym programistą :))))))))))))))

    Ale mógłbyś przynajmniej napisać poprawnie "jakichś książek" ;)

    Pirx:

    btw - w amerydze "PIRX" to kompletna klapa, nikt nie wie ossochozi i jak wymawiać

    Na kanadyjskim kanale ZeroPage Homebrew Twoja ksywka była czytana jako dwa wyrazy: "Pir" i litera "X". Czyli wyszedł z tego Pirex, też ładnie. Niestety nie wszyscy mieli styczność z twórczością Lema, więc każdy radzi sobie jak może.
    • 15:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    :))))

    @Alex jedna osoba odpisała, że ktoś puścił mój email jako psora na czacie i przeprasza :]
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2024 zmieniony
     
    A gdzie amerykańskie podejście biznesowe? Odpisuj im, że ocena pracy kosztuje 5$ za sztukę, obciążaj ich karty kredytowe, zapuść AI do oceniania nadesłanych prac, żebyś się nie narobił, oczywiście nie zapomnij wspomnieć o zniżce na drugą ocenę, jeżeli Twój email przekażą kolejnej koleżance lub koledze...

    PS. Te uwagi, które przytoczyłeś tej babeczce, są warte nawet ze 100$. Może uratowałeś jej karierę, jeśli faktycznie zacznie pisać poprawniej? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime22 Aug 2024 zmieniony
     
    Panowie.

    Tak sobie myślę.... Mam udokumentowane kolejne etapy "pracy" nad tą grą. A jako gawędziarz amator mogę trochę opowiedzieć o dramatycznych kilku wieczorach.
    Pewnie nie jest to produkt warty artykułu, ale może coś skrobnę ..

    Kogoś to w ogóle interesuje? Pisać?
    • 18: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Aug 2024 zmieniony
     
    Jak najbardziej pisać! Możesz mi wysłać efekt, to dam na główną. W sumie miałem już przygotowanego maila w tej sprawie do wysłania do Ciebie i Pirxa, tyle że zwlekałem, bo na razie i tak codziennie coś nowego się pojawia jako nowinka...

    Chyba że wolisz opowiadać na zoomie AtariOnline i dogadasz się na jakiś termin z Kazem.

    Ewentualnie możesz i napisać, i pogadać o grze na zoomie, to się przecież nie wyklucza ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    Nie pisać, opowiadać :). Albo pisać dla tych, co lubią czytać i opowiadać tym, co wolą słuchać. Niedziela, 20:00 na zoomie pasuje? :)
    • 20:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    No weźcie. Fronczewskiego chcecie że mnie zrobić? Czy jak? :)

    Na pewno coś napiszę. Co do zooma w niedzielę....
    Weekendy staram się rezerwować dla rodziny (nawet jeśli jest to sobotni rajd po warszawskich barach :) - z żoną). Jutro potwierdzę co z niedziela, bo może akurat reszta rodziny będzie wyjechana.
    • 21:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    A może zoom z baru? :)
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    Alex, jeśli chcesz coś napisać/ opowiedzieć o swej muzyce do Technical Difficulties, to oczywiście nie krępuj się :)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Aug 2024
     
    Gierka mistrzostwo :) Pomysł petarda, wykonanie jeszcze lepsze :) Dzię-ku-je-my! :)
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    Polemizował bym :)
    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    A co to niedzieli o 20:00 na Zoomie, to O.K. :)
    Mogę pogadać :)

    Ale trzeba przewidzieć max pół godziny, bo o czym tu gadać? :P
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    @Adam - A co tu pisać :) Przeleżała na dyskietce jakieś 26 lat...
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    @Alex: w takim razie Twoja muzyka jest jak wino! :) Wykop coś tam jeszcze z tej swojej "winnicy" :D
    • 28:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    @greymsb - No mam już narzędzia, przyda się jeszcze trochę czasu i będzie można podziałać przypomniwszy sobie uprzednio klawiszologię poszczególnych trackerów :) Mam chyba ponad 100 zaczętych kawałków do rozwinięcia w sumie. Takie pomysły na później :)
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    @Alex: 100?! wow!
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    Pecuś - great, zaklepane w kalendarzu. Namów do obecności też pozostałych, zamieszanych w tworzenie gry :)
    • 31:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    Pozostali czytają.

    Sami się namówią :)
    • 32:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    @Kaz - Ja się na video ani audio nie pokazuję publicznie ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    Dobrze, wideo nam niepotrzebne, a głos ci zmodulujemy anty-AI. Wiec przybywaj.
    • 34:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 dni temu
     
    Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przy jakimś setnym release Scorcha, na GitHubie pojawił się Definitive Final Last (forever) Release :)

    ->link<-

    - wydłużony skok dino
    - obniżony poziom trudności (da się dobić do 1000pkt :) )
    - "wygładzone" przejścia miedzy częściami w czasie wczytywania
    - w NTSC dino już nie miga
    - muzyka w NTSC jest odgrywana tak samo szybko jak w PAL
    - w Joy 2B+ drugi przycisk powoduje kucnięcie.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 dni temu
     
    No to moge teraz dorzucic do archiwum :)
    • 36: CommentAuthorascrnet
    • CommentTime4 dni temu
     
    Dziękuję za włączenie obsługi Joy 2B+, teraz zostawię ją w repozytorium projektu w ciągu najbliższych kilku godzin
    ->link<-
    • 37:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 dni temu
     
    scorcha też możesz dodać od razu, zrobienie j2b+ to było niezłe wyzwanie
    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime4 dni temu
     
    ->link<-

    function fire2: byte;

    Block Attack też korzysta z j2b+
    • 39: CommentAuthorascrnet
    • CommentTime4 dni temu
     
    dzięki chłopaki, gry przesłane i readme zaktualizowane ;)
    • 40: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    FB mi podrzucił taki mem ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 dzień temu
     
    To u mnie jest odwrotnie :D:D:D:D
    Eeeee, to będzie proste.
    Ups nie jest proste.
    Ohoho, ale to skomplikowane!
    • 42:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 godzin temu