atarionline.pl Abu Simbel Profanation na prawdziwym Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime20 godzin temu
     
    Ściągnąłem różne wersje Abu Simbel Profanation z ->link<- i nie mogę wystartować żadnej na fizycznym Atari. Ładowanie XEX przez SIO2SD zatrzymuje się po kilku sekundach.

    Uznałem, że skoro nie da się przez SIO2SD, to utworzę bootowalne ATR i nagram na dyskietkę. Ale ATR z MyPicoDos-em i grą wywala Altirrę, a na ATR z Chaos Loaderem ładowanie zatrzymuje się w identyczny sposób, jak przy SIO2SD.

    Czy komuś udało się wystartować Abu Simbel Profanation na prawdziwym Atari ? Albo stworzyć działającą wersję ATR ?
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime17 godzin temu
     
    Na Altirze gra się uruchamia, ale na atari jest problem bo gra ładuje się od $03c0 przez co zabija wszystkie dosy i loadery.
    Można spróbować użyć XBios'a, on chyba by sobie poradził z tak niskim ładowaniem, ale to już trzeba by autora spytac
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime14 godzin temu zmieniony
     
    Wersja odpalana z xDOS'a . (wykorzystuje pamięć RAM pod ROM'em)
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 godzin temu
     
    potencjalnie spakować np. Exomizerem z podaniem adresu ładowania np. $2000, resztę zrobi dekompresja i odpowiednio zmodyfikowany ostatni blok wykonujący JMP pod adres
    • 5: CommentAuthorAzdul
    • CommentTime12 godzin temu
     
    @shanti77 Dziękuję bardzo. Odpaliłem ATR na prawdziwej Atarynce spod SIO2SD i działa bez problemów.
    • 6:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime2 godzin temu
     
    Cieszę się ,że mogłem pomóc :)