atarionline.pl Aplikacje na iPhone dla Atarowców - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Lista aplikacji na iPhone'a/iPoda Touch, które mogą zainteresować bywalców serwisu:

    Pokey Player ( ->link<- )
    Odtwarzacz muzyki z kolekcji ASMA. Umożliwia automatyczne pobranie całej kolekcji do słuchania w trybie offline (22MB).



    X Djvu ( ->link<- )
    Czytnik formatu Djvu. Możliwość wrzucania plików na iP z komputera przez przeglądarkę www.



    DTV ( ->link<- )
    Odtwarzacz nagrań ze strony demoscene.tv (online)


    MxTube (Cydia)
    Aplikacja działa jako menedżer pobierania filmików z serwisu Youtube do oglądania w trybie offline.


    David Crane 2600 Magic ( ->link<- )
    David Crane (twórca m.in. Pitfall i Decathlona) opisuje hardware Atari 2600 i techniki programowania tego sprzętu.



    Retro Gamer Magazine ( ->link<- )
    Elektroniczne wydanie brytyjskiego Retro Gamera.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2010
     
    Fajne, a co jest dostepne na Windows Phone?
    • 3: CommentAuthorAmun-Ra
    • CommentTime17 May 2010
     
    Przede wszystkim w przeciwieństwie do ogryzka - emulator atari800.
    • 4:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime17 May 2010
     
    Na Windows Phone? :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 May 2010 zmieniony
     
    Ja proponuje luknac na to. Wprawdzie to nie jest stricte atarowskie, ale znajoma rozdzielczosc ekranu plus nawiazania do nazwy starszej serii 8-bitowej Atarynki istnieje. ;) Nie obrazilbym sie na powstanie czegos jeszcze bardziej znajomego, atarowego. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 May 2010
     
    A jakże. Już na moim iPaq h1940 Atari800 działało na 75-100% i wszystkie demka śmigały. Na Samsungu i780 wszystko leci na 100% z wyjątkiem momentów przepinania banków pamięci, które są niestety w każdej wersji emulatora PRZEPISYWANE.
    • 7: CommentAuthornewton
    • CommentTime17 May 2010
     
    A może coś na Androida? :)
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 May 2010
     
    Potwierdzam - na Windows Phone / Windows Mobile / etc ;) jest pocket atari - port emulatora atari800 :) i przyznam ze dziala swietnie ale sterowanie jest odrobine upiorne
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2010
     
    Galu - tak, Microsoft nazywa telefony ze swoim systemem WM wlasnie Windows Phone.
    • 10:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime9 Jul 2010
     
    iRobbo ( ->link<- )



    "Robbo has been ported to iOS by U-Play Interactive Team in close cooperation with original game author Janusz Pelc - the holder of rights to the original game idea and level design."

    youtube:
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Jul 2010
     
    Czy w Pocket Atari dla Windows Mobile da się zmienić rozdzielczość lub rozciągnąć ekran? Na współczesnych telefonach z WVGA (480x800) ekranik jest zbyt mały.
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Jul 2010
     
    Przyznam, ze choc za Robbo ogolnie mocno nie szaleje, to ta iPodowa wersja jest calkiem, calkiem. Ladna, dopracowana grafika i animacje, a dzwieki zostaly stare. Gra sie niezle. :)

    Z kolei tu taka ciekawostka:


    ...gierka logiczna napisana m.in. przez Dartha (ex-HV) i Seabrusha (ex-Zelax). :))
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2010
     
    Dracon, masz moze kontakt z nimi?
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Jul 2010
     
    Tak, z jednym z nich mam. Jesli jednak chcialbys namowic go do powrotu na /|\ to marne szanse (chyba, ze do napisania jakiegos programu za $$$).

    A jak Ci sie podoba ten "Fractalis" ? ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Aug 2010 zmieniony
     
    Odswiezajac ten zacny watek, zwracam sie o pomoc do tych, ktorzy grali we wspomiana przez Galu gre "iRobbo". Przyznam, ze zakupilem sobie owa gierce i mam problem z przejsciem 3. planety (jak na razie dotad doszedlem).
    Otoz przechodze polowe tej planety i zacinam sie zawsze w jej lewym dolnym rogu, tak jak widac na ponizszym obrazku:

    ->link<-

    Mam dziwne wrazenie, ze gra tu jakos niezbyt dobrze reaguje w tym fragmencie - gdy probuje ruszac bohaterem w prawo (do naboi), to albo w ogole nie chce isc, albo znienacka rusza, co skutkuje zderzeniem z latajacym tam "gora-dol" ptakiem i zgonem Robbo. Testowalem z 5-6 razy i zawsze mam tak samo, a sterowalem zarowno palcem jak i rysikiem (uzywam iPod Touch 32 GB). Ktos wie co jest grane i/lub zaszedl dalej??? :o
    • 16:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    Wczoraj ukazała się pierwsza wersja nowego odtwarzacza muzyki z klasycznych platform - Modizer: ->link<-



    Autor chce wyposażyć go w możliwość odtwarzania jak największej ilości formatów z jak największej ilości platform (jest już ponad 400 formatów ale brakuje obsługi SAP-ów - jest za to obsługa chyba wszystkich formatów z ST-eka) i podpięcia programu do internetowych kolekcji muzyki (na chwilę obecną jest amigowy Modland ze 167 tysiącami plików oraz High Votage SID Collection). Nie zabrakło możliwości samodzielnego wgrywania muzyczek z komputera na iPoda/iPhone'a/iPada oraz ściągania muzyki z sieci z poziomu programu (jest obsługa archiwów ZIP, LZH, RAR).
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Galu, dzieki za swieze wiesci, bo jak zwykle skorzystalem z Twojej szybkosci. :)
    Zaryzykowalem i zakupilem sobie ten player za 0,79 ojro.
    Idea jest zacna - unifikacja wszelkiej "chipowej" muzyki w jednym odtwarzaczu - ale do perfekcji jeszcze dluuuga droga.
    Dokuczliwy brak jest archiwum atarowskiego SAP-a, ale bardziej mnie wkurzylo, ze program kilkakrotnie mi sie zawieszal podczas pierwszych testow (tj. wyjscie do systemu bez uprzedzenia). Mam uaktualniony iOS (v4.1) i takie kwiatki w platnym programie w zasadzie nie powinny miec miejsca...
    Na plus zaliczylbym bezproblemowe i szybkie pobieranie muzyczek z baz online (MODLAND).
    • 18:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime2 Oct 2010 zmieniony
     
    Potwierdzam te uwagi, ale to jest wersja 1.0 :)

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorsikador
    • CommentTime3 Oct 2010 zmieniony
     
    @newton

    Ataroid an Atari-2600 emulator for Android.

    ->link<-

    ciekawostka



    zwykłego pada/joya tez się powinno dać podłączyć :)

    • 20:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime6 Oct 2010 zmieniony
     
    Jest już wersja 1.1 Modizera - ->link<-

    (Edycja: pośpieszyłem się - to dopiero zapowiedź zmian).

    Podobny (?) program na Androida: ->link<- (równie młody projekt, ale SAPa już "łyka").
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Niestety, wciaz nie ma uaktualnienia do MODizera, a szkoda...

    Mam nowe pytanie - czy jest jakis (dobry!) odpowiednik na iphone/ipod touch znanej i popularnej gry w "kulki", w stylu tego z 8-bitowego Atari?
    • 22:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime18 Oct 2010 zmieniony
     
    Nie grałem w nie, ale zobacz np. ->link<- (jest również wersja LITE) lub ->link<- Takich gier jest więcej - co najmniej kilka (nawet jakaś pod nazwą "Kulki" - ->link<-

    Bardzo polecam ->link<- (podaję link do wersji lite - ale można w ciemno kupować wersję płatną, która kosztuje 0,79EUR). Nie ma odpowiednika na Atari :)
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2010 zmieniony
     
    Super! Dzieki, cos sobie z tych propozycji na pewno wybiore...
    A moze sie zdziwisz, bo gierke, ktora szczegolnie polecasz mam od jakiegos czasu - zdecydowalem sie po wczesniejszym poczytaniu opinii z Appstore. Bardzo udana i grywalana (jeszcze nie przeszedlem ale jestem zadowolony).

    Wracajac jeszcze do MODizera, to ma szczegolnie jeden fajny "ficzer", ktory do tej pory nigdzie indziej nie widzialem:

    ... odgrywanie muzyczek z widokiem nut jak z kultowego ProTrackera (plus bonusy)! ;o

    Co do wspierania malego Atari w MODizerze, to sprawa jest dziwna:
    w kolekcji MODLAND jest jako format podany "Slight Atari Player" i zawiera 3246 plików. Tyle, ze jest chaos, bo np. obok malotatarowskich muzykow jest tam tworczosc Draxa (z C64!), albo dorobek Adama Gilmore to tylko muzyka z "Mountain Bike"... ;( Rzecz na pewno do poprawienia.
    • 24:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Oct 2010 zmieniony
     
    Kolekcja Modland jest mocno okrojona w stosunku do np. Amiga Music Preservation (najbardziej kompletne archiwum twórczości scenowej z Ami) czy UnExotica (archiwum muzy z komercyjnych gierek z Amigi), więc tu pewnie jest podobnie. W razie czego to można skorzystać z wbudowanej w Modizera przeglądarki www i wejść na stronę ASMA albo po prostu przerzucić sobie całą zawartość ASMA z kompa na iPoda. Albo korzystać z Pokey Playera :)

    Nie w temacie Atari: w Cydii dostępny jest (płatny - $5) pakiet pod nazwą iBluever, dzięki któremu możliwe jest wykorzystywanie telefonu posiadającego obsługę Bluetooth i Dial-up Networking jako modemu GPRS/UMTS/EDGE do iPoda Touch 2gen/3gen/4gen. Korzystam z tego od kilku miesięcy (telefon to S-E K800i) i sprawuje się bezbłędnie (i jest to bezobsługowe - wystarczy raz "sparować" te urządzenia i potem przy każdym połączeniu nie trzeba już nic potwierdzać na telefonie).
    • 25:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime16 Nov 2010
     
    Modizer został zaktualizowany.
    Jeśli ktoś chciałby zobaczyć program w akcji to autor wrzucił na youtube demonstracyjne filmiki (słabej jakości): ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Nov 2010 zmieniony
     
    Zgadza sie, mi sie automatycznie zaktualizowal jakis tydzien temu. Z tym, ze nie widac poprawy w obsludze atarowskich muzyczek - dalej kawalki np. X-Raya grane sa niezbyt dobrze (mam na mysli te uzywajace specyficznych tablic basow/instrumentow/whatever: "Gravestone", "Typewriter").
    Kontaktowalem sie z Foxem, aby zalukal do zrodel GAME MUSIC EMULATOR (ktory jest tu uzywany) i moze "nawrocil" autora MODizera na ASAP'a. :) Co bedzie dalej, zobaczy(my)...
    • 27:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime23 Jan 2011 zmieniony
     
    Z zapowiedzi nowej wersji Modizera:
    "v1.2 will have bug fixes (...) and probably a new atari playback lib : ASAP. Its author, Piotr Fusik, has done a wonderfull work with this lib."
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Jan 2011 zmieniony
     
    Otoz to! Warto bylo (mi) przekonac Foxa do kontaktu z autorem Modziera, obaj scenowcy to sie dogadali. :)
    Najwieksza dotychczasowa niedogodnoscia MODizera (odnosnie A8) byl brak mozliwosci odgrywania SAP-ow z digitkami wiec moze w koncu doczekam i tego.
    Druga sprawa to uporzadkowanie MODlandu bo wciaz atarowska muza jest przemieszana z innym stuffem. :|
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2011
     
    He he, moze to nie do konca dla Atarowcow, chyba, ze Atarowiec lubi, zeby jego sprzet wszystko o nim wiedzial? :)

    ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Apr 2011 zmieniony
     
    Hehe, jak dobrze, ze nie mam nic z tego w/w, tylko prostego, zwyklego iPoda Touch. :)

    A MODizera ze wsparciem ASAP wciaz nie ma i nie ma... :/
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    ->link<-

    Wreszcie (od wczoraj) jest nowy MODizer!!! Sporo poprawek, a co najważniejsze, gra poprawnie takie znane kawałki atarowskie jak "Gravestone" czy "Typewriter" (X-Raya) dzięki wykorzystaniu biblioteki ASAP! :)
    • 32: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    Dodałem linka na stronie ASAP.
    • 33: CommentAuthorw1k
    • CommentTime23 Oct 2011
     
    hello, its exist atari 8bit emulator for iphone?
    • 34: CommentAuthor0xF
    • CommentTime3 Oct 2018
     
    Zainstalowałem Modizera i znalazłem następujące błędy:
    1. Nie grały zniekształcenia 17-bitowe, na których zwykle opierają się instrumenty perkusyjne.
    2. Podkatalogi ASMA/Composers/Grayscale były puste.
    Zgłosiłem to autorowi. Najbliższa aktualizacja ma być wolna od tych błędów.
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Oct 2018 zmieniony
     
    @0xF. Bardzo dobrze, że trzymasz pieczę nad tym. MODizer jest obecnie jednym z nielicznych już odtwarzaczy "modułowych" muzyczek pod iOS. Inne takie jak MOD Player, Pokey Player czy ModBox zostały "wykoszone" pewnie z powodu tego:
    ->link<-
    :(

    A tak z trochę innej beczki ;) mój sprawdzony, kilkunastoletni przenośny odtwarzacz SANSA CLIP pięknie odgrywa pliki SAP dzięki zainstalowaniu na nim alternatywnego firmware - ROCKBOX.
    ->link<-
    (powered by ASAP-engine) :) Polecam każdemu, kto ma podobny sprzęt.
    • 36:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime4 Oct 2018 zmieniony
     
    Od 2010 roku trochę się pozmieniało w temacie developmentu na iOS-a:
    - można uruchamiać aplikacje spoza App Store'a bez "jailbreaka" (wystarczy darmowe konto developerskie Apple i dostęp do Xcode; w ten sposób można odpalić np. emulator Libretro/RetroArch, na którym można emulować również Atari 8-bit [nie wiem jak wygląda status portu akurat na iOS-a]). ->link<-
    ->link<-
    ->link<- (kod playerka utworów z Amiga Music Preservation, który ztcp Apple wywalił z App Store'a)
    - aplikacje webowe oferują dzisiaj podobne co aplikacje "natywne" możliwości w dziedzinie generowania obrazu i dźwięku, możliwości pracy bez dostępu do sieci czy lokalnego przechowywania plików, sam kod odtwarzacza też raczej łatwo dzisiaj przeportować "na przeglądarkę" (vide ASAP, inne przykłady - choć raczej kiepskie - to np. ->link<- ->link<- )
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    @Galu:
    Miło Cię było poznać na niedawnym SV i porozmawiać.
    Czy wytrzymałeś do końca konkursów? ;)

    Zdziwiło mnie oczywiście to, że jesteś aktywnym użytkownikiem Androida a nie iOS-a. :D
    Możesz przypomnieć gdzie jest ta dopracowana nakładka na emulator A800 Twojego autorstwa?
    • 38:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime8 Nov 2018 zmieniony
     
    Dzięki za rozmowę! Miło było się spotkać osobiście.

    Jestem aktywnym użytkownikiem (entuzjastą :)) obu systemów, ale iOS-a tylko na iPadzie - na telefonie zdecydowanie Android. Jak masz pytania to pisz śmiało na priv lub podeślij adres email na priv :)

    Ok. 2 w nocy musiałem się zmyć z SV, a w niedzielę już nie wróciłem.

    Wątek o emulatorze: ->link<- planuję w listopadzie wypuścić aktualizację bo od początku stycznia emu był nie ruszany.
    • 39: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 Jan 2019
     
    Poprawek Modizera (patrz post 34) jeszcze nie ma. Przypomniałem się autorowi - twierdzi, że postara się wrzucić w tym miesiącu.
    • 40: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    Modizer już poprawiony. :)
    • 41: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Feb 2019
     
    To było by piękne, oglądać demka z Atari na nagryzionym "jabku".
    • 42:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime20 Feb 2019 zmieniony
     

    as...:

    To było by piękne, oglądać demka z Atari na nagryzionym "jabku".

    ->link<- - jeden z rdzeni tego multiemulatora to Atari800 - mam nadzieję, że rdzeń jest wspierany pod tym systemem. Podlinkowałem instrukcję odpalenia na niezjailbreakowanym iUrządzeniu typu iPhone/iPad (wymaga dostępu do Maka).

    @0xF: pod Safari na iOS12 (nie wiem jak na starszych wersjach) nie działa odtwarzanie muzyczek z ASMADB (asma.atari.org). Na Androidzie pod Chrome (testowałem tylko na S7) słyszę "charczenie" - odtwarzacz "nie wyrabia".